پارسا نیوز: تربیت دینی خروجی فعالیت‌های تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی باشد – پارسا | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: تربیت دینی خروجی فعالیت‌های تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی باشد – پارسا | اخبار ایران و جهان

به گزارش پارسا، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد عصر سه شنبه در مراسم معارفه معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر استفاده از فرصت توبه و استغفار در ماه مبارک رمضان برای تزکیه نفس اظهارداشت: کسی که می‌خواهد خداوند توبه اش را قبول کند و او را ببخشد، خودش نیز باید نسبت به بندگان خدا بخشنده باشد و از اشتباهات آن‌ها چشم‌پوشی کند.

وی در ادامه بیان‌داشت: فردی موفق است که براساس برنامه حرکت کند و خوشا به حال آنانی که با برنامه ریزی از فیوضات ماه مبارک رمضان بیشترین بهره را می‌برند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان همچنین اضافه کرد: هر فرد بیش از دیگران به نفس خود آشناتر بوده و باید در جهت تزکیه نفس تلاش کند و ماه مبارک رمضان فرصت بسیار مغتنمی برای دست یافتن به این مهم است.

‌انصاری‌راد با بیان اینکه کارآمدی نیروی انسانی در سازمان تبلیغات اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهارداشت: وجود کارکنان برای مجموعه باید یک سرمایه باشد.

وی بیان‌داشت: اگر در یک جامعه حوزه فرهنگ و استعدادهای ناب در این زمینه مورد غفلت و بی توجهی قرار گیرد بزرگترین ضربه به ماهیت معنوی و ارزشی وارد شده و حوزه یاد شده نمی تواند با تکیه بر توان نیروی انسانی روی پای خود بایستد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری فرهنگی تکیه بر نیروی انسانی کارآمد است تصریح کرد: نیروی انسانی مبتکر، خلاق، توانمند و کارآمد در جبهه فرهنگی به عنوان یک مزیت مربوط برای هر نهاد فرهنگی است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا - دولت در حوزه آموزش‌وپرورش از معلمان کارنامه مردودی اخذ کرد

انصاری راد با اشاره به انتخاب حجت الاسلام مسلم پورجمالی به عنوان معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان، گفت: این انتخاب با مطالعه و دقت لازم، سنجش تمامی جوانب صورت گرفته و به این اعتماد دست یافتیم که وی می تواند در سمت معاونت فرهنگی بازوی توانمندی برای این اداره کل باشد.

وی ادامه داد: سازمان و نهادی موفق و کارآمد است که در انتخاب و جذب نیرو، اهتمام و توجه ویژه داشتته باشد و نیروی انسانی مورد نیاز را به خوبی شناسایی، جذب کند و با ارائه آموزش‌های لازم، سطح دانش و آگاهی‌های پرسنل را ارتقا بخشد.

یکی از شاخص های ارزیابی پرسنل این اداره کل را توجه به ارزش های دینی دانست و گفت: مدیران و کارشناسان باید به دور از روزمرگی و در جهت کارآمدی بیشتر تلاش کنند.

وی با اشاره به مؤلفه های اثرگذار در محیط سازمانی افزود: نیروی انسانی به عنوان برجسته ترین عامل مزیت رقابتی و اهمیت مهارت های مدیران در پیش دادن صحیح منابع انسانی به طور مستقیم در کارآمدی، اثر بخشی و بهره وری نیروی انسانی مؤثر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تاکید کرد: با بررسی عملکرد این اداره کل در سال های گذشته درمی یابیم که این نهاد در زمینه های مختلف افتخاراتی را کسب کرده که نشان از توجه و اهتمام به جذب نیروی انسانی کارآمد و توانمند دارد و همچنین اگر در حوزه ای نیز پیشرفتی حاصل نشده باز به عدم کارآیی نیروی انسانی برمی گردد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: سیره شهدا ساعت شهادت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/ مرد عمل در میدان عمل مشخص می‌‌شود

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد ادامه داد: در تلاشیم تا اداره کل تبلیغات اسلامی را در سطح استان و شهرستان ها ارتقا بخشیم و این ارتقا مستلزم ایجاد تحول و تبدیل است و تحقق این مهم نیز نیازمند بکارگیری نیروی انسانی توانمند و کارآمد است.

وی همچنین با تاکید بر سرعت بخشیدن به فعالیت های ستادی و ابلاغی بیان کرد: باید با بررسی های لازم در نوع عملکرد نیروی انسانی در سطح استان و شهرستان ها، به کارآمدی و یا عدم کارآمدی پرسنل پی برد و در جهت تقویت و رفع نقاط ضعف فعالیت های آنان برنامه ریزی کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، آموزش نیروی انسانی و ارتقای سطح آگاهی ها و دانش آنها را امری ضروری خواند و تصریح کرد: این مهم با هدف بازنگری و بازآموزی دانش نیروی انسانی باید انجام شود.

حجت الاسلام انصاری راد در ادامه سخنان خود بر بسترسازی و ایجاد زیرساخت های قانونی برای دست یابی به تبلیغات در شأن مردم استان تاکید کرد و گفت: هدف از اعزام مبلغ و استقرار روحانی در ایام مختلف تبلیغی، تربیت دینی است که باید محقق شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: شورای ترافیک نهاوند و مصوباتی بی‌سرانجام/وقتی هیچ اقدامی برای ترافیک نمی‌شود

وی، کارآمدی، اثر بخشی و بهره وری را همانند گوهری برای هر سازمانی ذکر کرد که می تواند پایداری و بقای سازمان ها را تضمین کند و راهکاری برای کسب مزیت رقابتی باشد.

‌حجت‌الاسلام پورجمالی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز ضمن قدردانی از رهنمودهای مسؤولان در مرکز، گفت: خدمت در مسؤولیت معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان که کارنامه ای درخشان در تمامی حوزه ها داشته، سخت تر و خطیر تر خواهد بود.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهار امیدواری کرد: با همکاری تمامی حوزه ها در این اداره کل رسالت محوله به نحو احسن انجام شود، چراکه تعامل و همکاری سبب ترقی و پیشرفت کارها در سازمان می شود.

گفتنی است، حجت‌الاسلام پورجمالی پیش از این به مدت ۹ سال در سمت رئیس اداره تبلیغات اسلامی کهنوج خدمت کرده است، در آذر ماه ۹۳ نیز ریاست تبلیغات اسلامی شهرستان بندرعباس را برعهده گرفت که هم اکنون با باقی این سمت به عنوان معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان معرفی شد.

یادآور می شود، در پایان این مراسم، حکم ابلاغی معاونت حجت الاسلام پورجمالی قرائت و از سوی حجت الاسلام انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی به وی اعطا شد.