پارسا نیوز: تقدیر قره‌سید رومیانی از مسئول امور حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی سمنان


معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تلاش‌های مسئول امور حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی سمنان تقدیر به‌عمل آورد.

تقدیر قره‌سید رومیانی از مسئول امور حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی سمنان

به‌گزارش پارسا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان، در لوح تقدیری که با امضای میرهادی قره‌سیدرومیانی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، امروز ۱۰ خرداد ۹۶، به اداره‌کل میراث‌فرهنگی سمنان ارسال شده، از تلاش‌های یدالله یحیی‌پور مسئول امور حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی سمنان تقدیر به‌عمل آمده است.

مسئول امور حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان به‌تازگی موفق به ثبت پلاک آب‌انبار بزرگ گرمسار به‌نفع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان شده است.

در بخشی از این لوح تقدیر آمده است:

«نظر به اینکه در سایه مساعی و پیگیری‌های مستمر جنابعالی در مراجع قضایی ذی‌صلاح، عملیات ثبتی پلاک ۴۹ فرعی از ۱۰ اصلی گرمسار، آب‌انبار بزرگ گرمسار، موضوع دعوی اداره اوقاف و امور خیریه آن شهرستان، به‌ضروری ابطال پلاک مذکور، به‌نحو شایسته انجام و منتهی به صدور رأی به‌نفع سازمان متبوع گردیده است، بدین‌وسیله از زحمات بی‌دریغ و ارزشمند شما در این خصوص تشکر و قدردانی می‌نماید.»

آب‌انبار بزرگ گرمسار در مرکز شهر گرمسار در جنوب میدان امام خمینی(ره) و در ضلع شمالی مسجدجامع گرمسار بنا شده. این آب‌انبار در دوره قاجار ساخته شده و یکی از بزرگ‌ترین آب‌انبار‌های منطقه محسوب می‌شود که بخش اعظم آب مصرفی اهالی را تأمین می‌کرده است.

این آب‌انبار ۴۰ پله مخزن استوانه‌ای‌شکل دارد. منبع بزرگ و اصلی آن به‌صورت گنبد پله‌ای مدوّر آجری در داخل کوچه قرار دارد که به‌صورت میدانگاهی درآمده است. تعداد پله‌های مدور مخزن آن ۲۴ پله است. عمق آن حدود ۱۴ متر است و در گذشته به‌مدت پنج ماه از سال آب آشامیدنی اهالی شهر و حومه آن را تأمین می‌کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نیازمند فعالیت جدی در زمینه ساخت آثار سینمایی کودک هستیم