پارسا نیوز: تمدید قانون آیسا تخطی تعهدات برجامی آمریکاست و باید جبران شود

پارسا نیوز: تمدید قانون آیسا تخطی تعهدات برجامی آمریکاست و باید جبران شود

به گزارش گروه سیاستمداری خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام که صبح امروز (سه‌شنبه) برای شرکت در باره ششمین نشست کمیسیون مشترک برجام به وین سفر کرده‌ است در باره گفت‌وگویی در باره خصوص تمدید قانون آیسا اظهار داشت: از دید ما تمدید قانون آیسا تخطی تعهدات برجامی آمریکا است و باید به نحو موثری جبران شود و این موضوع امروز در باره دستور کار کمیسیون مشترک قرار گرفته است.

وی همچنین در باره خصوص نشست‌های کارشناسی که پیش از نشست کمیسیون مشترک برگزار شده است، عنوان کرد: کارشناسان بحث خوبی داشتند و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند. 

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با اشاره به اینکه قبل از این نشست کارشناسان ایرانی یک دور مذاکرات دوجانبه با کارشناسان آمریکایی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: طبق ساز و کار برجام اگر کشوری نسبت به رفتار کشور دیگر شکایتی داشته باشد اول باید مذاکرات دوجانبه بین آن دو کشور صورت بگیرد و ما این مذاکرات دوجانبه را داشتیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: /محمود نورانی/ بحران ریزگرد؛ عاملی چالش ساز در امنیت انسانی جنوب باختر آسیا

به گزارش فارس، سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونان وشالوده امور خارجه ایران صبح امروز دو دور مذاکره دوجانبه با هلگا اشمیت معاون فدر بارهیکا موگرینی مسئول سیاستمداری خارجی اتحادیه اروپا داشتند. 

قرار است ششمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور معاونان وشالوده خارجه ایران و معاونان و مدیران سیاسی ۱+۵ از ساعت ۱۲ به وقت محلی (۱۴:۳۰ به وقت تهران) در باره هتل پله کوبورگ شهر وین برگزار شود. نشست کارگروه اجرایی کردن لغو ممنوعیت‌ها نیز روز گذشته به مدت حدود دو ساعت و با حضور هیات‌های کارشناسی ایران و کشورهای عضو گروه ١+۵ برگزار شد. اسماعیل بقایی دبیر ستاد پیگیری اجرای برجام در باره وزارت خارجه ریاست هیأت کارشناسی ایران در باره کارگروه اجرایی کردن لغو ممنوعیت‌ها در باره وین را برعهده داشت.

مباحث مطرح شده در باره این نشست به کمیسیون مشترک برجام گزارش خواهد شد.

انتهای پیام/