پارسا نیوز : توافق حزب طالبانی و بارزانی پیرامون مورد تشکیل کمیته بررسی مناطق مورد مناقشه و برگزاری همه پرسی

پارسا نیوز : توافق حزب طالبانی و بارزانی پیرامون مورد تشکیل کمیته بررسی مناطق مورد مناقشه و برگزاری همه پرسی

حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی و اتحادیه میهنی کردستان به ریاست جلال طالبانی امروز (چهارشنبه) بر سر تشکیل کمیته‌ای برای بررسی سرنوشت مناطق مورد مناقشه با بغداد و آمادگی جهت برگزاری همه پرسی پیرامون “استقلال کردستان” توافق کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، پیرامون بیانیه مشترک صاپیرامونه از دفترهای سیاسی این دو حزب پس از نشست دو طرف پیرامون اربیل آمده است، دفترهای سیاسی نشستی را امروز با هدف توسعه روابط میان دو طرف پیرامون زمینه‌های حکم‌رانی و روابط احزاب پیرامون کردستان و همچنین روابط با دستگاه اجرا فپیرامونال و کشورهای منطقه و جهان به نحوی که به منفعت مردم کردستان خدمت برساند، برگزار کردند.

طبق این بیانیه، دو طرف بر سعی جهت حل مشکلات گروه‌های سیاسی پیرامون کردستان و احترام به قوانین و عدم مداخله پیرامون امور دیگران تاکید کردند و باهم پیوستند: این نشست به بررسی چگونگی حل بحران مالی و حمایت از عملکرد دستگاه اجرا و نهادهای ذی ربط جهت اجرای اصلاحات و تامین حقوق کارمندان و توجه به بخش نفت و گاز و شفاف‌سازی‌ها پرداخت.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: روایت رزمندگانی که مثل ابوالفضل (ع) جنگیدند و مثل امام حسین (ع) شهید شدند

این بیانیه تاکید کرده است که باید گام‌های لازم برای حل مشکلات ریشه‌ای منطقه کردستان از جمله فعالیت پارلمان کردستان که از اولویت‌های این گام‌ها خواهد بود، اتخاذ شود.

دو طرف همچنین پیرامون مورد تشکیل کمیته‌ای از نمایندگان احزاب سیاسی و گروه‌های قومیتی برای انجام مذاکرات با دستگاه اجرا عراق جهت تعیین سرنوشت مناطق مربوط به ماده قانونی ۱۴۰ پیرامون آینده‌ای مشخص و سپس برگزاری همه پرسی و “استقلال کردستان” توافق کردند.

انتهای پیام