پارسا نیوز : توزیع ۲۶۰ هزار بسته افطاری در مراسم ارتحال امام

پارسا نیوز : توزیع ۲۶۰ هزار بسته افطاری در مراسم ارتحال امام

رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در شهرداری تهران با اشاره به همزمانی مراسم سالگرد ارتحال امام دل‌ها و ماه مبارک رمضان گفت: ۶۰ هزار بسته پذیرایی افطار بواسطه شش منطقه شهرداری تهران از جمله مناطق ۳، ۶، ۱۸، ۱۲ و ۲۱ توزیع خواهد شد و همچنین ۲۰۰ هزار بسته نیز بواسطه ستاد ارتحال امام خمینی (ره) میان زائران در روز ۱۴ خردادماه توزیع خواهد شد.

به گزارش پارسا، مجتبی یزدانی در نشست خبری امروز دوشنبه در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای بیست‌و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار کرد: از پانزدهم  فروردین‌ماه جلسات ستاد ارتحال امام (ره) تشکیل شده است و برهمین اساس کمیته‌هایی مرتبط با هر یک از بخش‌هایی که عهده‌دار وظیفه در این مراسم هستند، همانند کمیته ایمنی، حمل و نقل و ترافیک، درمان، راهنمایی زائر، اسکان و… تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه مراسم امسال با توجه به همزمانی با ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۸ آغاز می‌شود، افزود: امسال ۶۰ هزار بسته پذیرایی بواسطه ۶ منطقه شهرداری تهران در پهنه‌های مشخص شده میان زائران توضیح خواهد شد و ۲۰۰ هزار بسته نیز بواسطه ستاد ارتحال آماده و در اختیار زائران شهرستانی که پیش‌تر برای اسکان ثبت‌نام کرده‌اند، قرار داده می‌شود.

ایجاد ظرفیت ۱۳۰ هزار نفری برای زائران در ۵ پهنه

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به برپایی چادرها برای اسکان مسافران و زائران که از شهرستان‌ها برای شرکت در مراسم ارتحال امام دل‌ها به حرم مطهر می‌آیند افزود: ظرفیت ۱۳۰ هزار نفری برای اسکان این زائران در محدوده حرم مطهر ایجاد شده است. همچنین برای میهمانان خارجی نیز چادرهای جداگانه‌ای به صورت وی‌آی‌پی برپا شده است.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : افت شدید دما در راه است/کرمانشاه ۹ درجه سردتر می‌شود - پارسا

رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در شهرداری تهران ادامه داد: دستگاه‌های خنک کننده و سرویس‌های بهداشتی برای ارائه خدمات مطلوب به زائران در پهنه اطراف حرم جای‌گذاری شده‌اند و روزانه حدود ۵۷۰ نفر مسئولیت نظافت محوطه حرم مطهر را برعهده دارند. برای مراسم امسال در بحث فضای سبز در حوزه اصلاح و نگه‌داشت، اقدامات ویژه‌ای انجام دادیم.

یزدانی در تشریح تقسیم‌بندی پارکینگ برای زائرانی که به حرم مطهر مراجعه می‌کنند، افزود: هر یک از پارکینگ با رنگ مشخصی تقسیم‌بندی شده‌اند تا اتوبوس‌ها در هنگام ورود و همچنین هنگام خروج از پارکینگ‌ها بواسطه خط‌کشی‌هایی که با رنگ‌های متفاوت مشخص شده راهنمایی  شوند. در محل پارکینگ‌ها با پرچم‌های خاصی پارکینگ هر یک از شهرستان‌ها مشخص شده است.

رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در شهرداری تهران همچنین از استقرار ۵۰۰ نفر از نیروهای آتش‌نشانی به همراه ۲۵۰ انواع دستگاه‌های سبک و سنگین در پهنه‌های مختلف حرم مطهر امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: طی چند روز آینده مکان‌هایی که ممکن است در بحث نورپردازی مشکلاتی داشته باشند، شناسایی و رفع عیب خواهند شد. همچنین با دستگاه‌های ذی‌ربط همچون آب و برق مکاتبه کرده‌ایم که در روز چهاردهم قطع خدمات نداشته باشند اما با این حال پیش‌بینی‌های لازم برای جایگزینی در این حوزه‌ها انجام شده است.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل: روند رضایت‌بخش ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر در مدارس/کودکان ایرانی و افغانستانی درکنار هم سال تحصیلی را آغاز کردند - پارسا

یزدانی به آمادگی صددرصدی شهرداری تهران برای حمل و نقل زائران به حرم مطهر خبر داد و افزود: اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی آمادگی کامل برای جابه‌جایی زائران حرم مطهر را دارا هستند و برای کمک جابه‌جایی زائران با پلیس راهور، هماهنگی‌های لازم انجام شده است. ۲۵ مسیر اتوبوسرانی برای جابه‌جایی زائران امام دل‌ها در نظر گرفته شده است.

رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در شهرداری تهران تاکید کرد: دو منطقه یک و ۲۰ به دلیل وجود بیت امام و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برنامه‌های  ویژه‌ای را در روز ۱۴ خردادماه انجام خواهند داد. در سطح شهر نیز تبلیغات محیطی در روز یازدهم آغاز خواهد شد و تابلوهای سطح شهر به نمایش عکس‌ها و تصاویری از امام خمینی (ره) مرتبط با سالگرد ارتحال اختصاص داده می‌شوند.

یزدانی از برپایی سه پردیس فرهنگی – قرآنی بواسطه معاونت اجتماعی شهرداری تهران در محدوده حرم مطهر امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: در کنار مکان‌هایی که ویژه پذیرایی زائران برای افطار در نظر گرفته شده، پردیس‌های فرهنگی و قرآنی برپا خواهند شد. همچنین در تمامی این محدوده، آمبولانس‌ها و تجهیزات پزشکی مستقر هستند و با تقسیم‌بندی انجام شده، پزشکان متخصص برای خدمات رسانی به زائران وجود خواهند داشت.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا - آغاز به کار سامانه خبرنگار شهروندی دفتر پارسا استان مرکزی

رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) در شهرداری تهران در تشریح راهنمایی زائران در پارکینگ‌ها گفت: راندن زائران در پارکینگ‌ها بواسطه بسیج شهرداری تهران و با لباس مجزا و متحدالشکلی انجام خواهد شد. در تمام طول برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) نیروهای شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران حضور خواهند داشت.

به گزارش پارسا، در ادامه این مراسم، انصاری رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) از تلاش نیروهای شهرداری تهران تشکر کرد و افزود: شهرداری تهران ۲۷ سال است که در برگزاری این مراسم مسوولیت‌های مهمی را برعهده گرفته و در سال‌های اخیر نیز تلاش گسترده و کارهای ماندگاری را برای برگزاری این مراسم انجام داده است که جای تقدیر دارد، امروز ۸۰ درصد کارهای اجرایی این مراسم در پهنه حرم برعهده شهرداری تهران است. این اقدامات شهرداری تهران به همراه سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها موجب شده تا بسیاری از مشکلات گذشته مرتفع شود.

رییس ستاد ارتحال امام خمینی (ره) ابراز امیدواری کرد: در روز ۱۴ خردادماه سالگرد امام خمینی (ره)، شاهد حضور گسترده زائران و خیل عظیم وفادار راه امام خمینی (ره) باشیم.

انتهای پیام