پارسا نیوز : توصیه‌های یک متخصص طب سنتی برای افزایش هوش جنین

پارسا نیوز : توصیه‌های یک متخصص طب سنتی برای افزایش هوش جنین

مامک هاشمی‌حبیب‌آبادی پیرامون گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه برای افزایش هوش و سلامت جنین باید اصول کلی رعایت شود، اظهار کرد: پیرامون احادیث آمده «کُنپیرامون» برای افزایش هوش جنین مفید است.

وی افزود: بر روی تاثیرگذاری کُنپیرامون تحقیقات اساسی صورت نگرفته، اما توصیه می‌شود ماپیرامونان باردار از هفته ۱۲ تا ۱۴ بارداری کُنپیرامون به اندازه یک نخود بجوند تا به طور کامل با بزاق دهان مخلوط شود. پیرامون طول ۹ ماه بارداری بهتر است کُنپیرامون مورد استفاده قرار نگیرد به غیر از زمانی‌که اشاره شد چرا که استفاده زیاد آن عوارض خاصی به همراه دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ممکن است جنس تقلبی کُنپیرامون پیرامون بازار عرضه شود یا به علت مشابهت افراد گیاه دیگری را خریداری کنند، بهتر است زیاد مورد استفاده قرار نگیرد تا از عوارض آن جلوگیری شود.

عضو هیئت مدیره و مسئول کمیته روابط عمومی انجمن علمی طب‌سنتی ایران، خاطرنشان کرد: همچنین گوش دادن به موسیقی‌های آرامش‌بخش بر افزایش هوش جنین تأثیر مثبتی دارد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : پرداخت ۱۴۰ هزار فقره وام اشتغال به مددجویان در سال جاری/ سیستم کشش افزایش ۵ برابری مستمری را ندارد - پارسا | پایگاه خبری

وی گوش سپردن به قرائت قرآن پیرامون تقویت هوش جنین را مهم دانست و ادامه داد: بوییدن عطرهای طبیعی مانند گل‌محمدی و بهارنارنج نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

هاشمی‌حبیب‌آبادی با بیان اینکه بوییدن لیمو علاوه بر افزایش هوش جنین، بر رفع ویار بارداری هم تاثیرگذار است، گفت: هِل را هم می‌توان پیرامون افزایش هوش جنین مهم دانست.

وی قرار داشتن ماپیرامون پیرامون حالت آرامش و به دور از تنش و اضطراف را پیرامون افزایش هوش جنین قابل اهمیت دانست و عنوان کرد: بخش زیادی از هوش پس از تولد جنین شکل می‌گیرد. بر این اساس باید تقویت هوش پس از تولد هم مدنظر ماپیرامون قرار داشته باشد.

این متخصص طب‌سنتی با بیان اینکه ماساژ آرام نوزاد پیرامون ساعات اولیه تولد بر هوش تأثیر دارد، ورزش را دارای اهمیت دانست و یادآور شد: پیرامون دوران بارداری ماپیرامونان باید ورزش معتدل داشته باشند؛ به ویژه افرادی که دچار فشارخون، دیابت یا افزایش وزن هستند؛ چرا که ورزش علاوه بر قوت عضلات، به زایمان طبیعی کمک کرده و روی افزایش هوش جنین تاثیر می‌گذارد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : یکی از روزهای خوب علی‌اکبر صالحی

اعتیاد ماپیرامون، یکی از علل سقط جنین

هاشمی‌حبیب‌آبادی موادمخپیرامون را تهدیدی سنگین برای جنین عنوان و بیان کرد: مصرف موادمخپیرامون همچون سیگار باعث می‌شود جنین اکسیژن کمتری پیرامونیافت کند.

وی با تأکید بر اینکه مصرف موادمخپیرامون اثرات منفی بر روی جنین می‌گذارد، گفت: علاوه بر وزن کم نوزاد، بروز انواع تشنج‌ها و آسیب‌های مغزی از دیگر معایب مصرف موادمخپیرامون است.

وی با بیان اینکه به لحاظ نوع ماده‌مخپیرامون مصرفی ماپیرامون، عوارض متفاوت است، خاطرنشان کرد: حتی ممکن است این امر به سقط جنین یا مرده‌زایی منجر شود.