پارسا نیوز: تولید لبنیات به صرفه نیست/ قیمت‌ها افزایش نداشته است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: تولید لبنیات به صرفه نیست/ قیمت‌ها افزایش نداشته است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

عباس عزیزی در باره گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه در باره حال اکنون بازار تولید لبنیات شرایط مطلوبی ندارد، گفت: در باره استان قم ۱۶ کارخانه تولید شیر و لبنیات پروانه دارند که از این تعداد به دلیل شرایط نامساعد در باره بخش تولید، تنها سه کارخانه مشغول فعالیت هستند.

وی در باره ادامه با بیان اینکه طی ۱۸ ماهه گذشته بی ثبات کردنی در باره قیمت انواع لبنیات صورت نگرفته و در باره این زمینه افزایش قیمت نداشته‌ایم، گفت: مشکلات موجود در باره بخش تولید و افزایش هزینه‌ها در باره برخی از مواقع باعث می‌شود که ظروفی که لبنیات در باره آن قرار می‌گیرد از لبنیات تولید شده گرانتر باشد.

دبیر انجمن صنفی لبنیات قم بیان کرد: کسی توجهی به ضرر تولید کننده ندارد اما تا قیمت در باره بازار افزایش اندکی داشته باشد فورا با سراغ تولید کنندگان می‌روند.

کاهش صادر بارهات لبنیات

وی با اشاره به اینکه کارخانه‌ای وجود دارد که نزدیک به دو سال است که دستگاه نصب کرده اما جرأت راه‌اندازی خط تولید ندارد، بیان داشت: تولید مواد لبنی در باره کشور به صرفه نیست.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ایستادگی ملت ایران دشمن را عقب می‌راند/مراقب باشیم دشمن جامعه ما را از درون مضمحل نکند

مدیرعامل صنایع شیر حلیب در باره ادامه با بیان اینکه برند ما در باره سال‌های گذشته صادر بارهات لبنیات به خارج از کشور داشت، عنوان کرد: متأسفانه طی سال‌های اخیر به دلیل عدم حمایت از تولید صادر بارهات قطع شده و بازار کشور عراق که روزی مقصد محصولات لبنی ما بود هم اکنون در باره دست ترکیه و اردن است.

وی با تأکید بر اینکه ما با نظارت برخلاف طلبتی نداریم، گفت: برخی واحدها و مغازه‌ها در باره سطح شهر اقدام به توزیع شیرهای سنتی می‌کنند که برخی از آن‌ها آلوده هستند و هیچ‌گونه نظارتی بر روی آنها وجود ندارد در باره حالی که ما اگر با کوچکترین مشکلی مواجه شویم بلافاصله نمره منفی در بارهیافت میکنیم.