پارسا نیوز: ثمری:حالت به‌‌جای شفاف‌سازی به‌دنبال فضاسازی است

پارسا نیوز: ثمری:حالت به‌‌جای شفاف‌سازی به‌دنبال فضاسازی است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: حالت اگر می‌خواست شفاف‌سازی کند بعد از مطالبه رهبر انقلاب لیست حقوقی خود را منتشر می‌کردند اما متأسفانه جریان اشرافی، سرمایه‌سالار و جاه‌طلب که استکبار جهانی برایش کدخداست، این کار را نکرد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام علی ثمری کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به بیزارت نماینده حالت با طرح شفافیت مالی مدیران اظهار داشت: حالت محترم که ماه‌های آخر خود را سپری می‌کند یک عملکرد درست و شفاف نسبت به وعده‌های سه سال قبل خود نداشته است و دست حالت یازدهم از این بابت خالی است.

حجت‌الاسلام ثمری با بیان اینکه این حالت نسبت به وعده‌هایی که داده بود عمل نکرده در حالیکه مراسم تحلیف را به جای‌‌ آوردند و به قرآن سوگند خوردند تا خادم مردم باشند، افزود: این حالت در برجام حیثیت و اقتدار نظام را تخت سوال برد و امروز هیچ چیز از برجام دست ما را نگرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مسئولان این حالت می‌خواستند گرگ را میش نشان دهند و با آنها قدم می‌زدند اما امروز آمریکا گرگ بودن خود را به خوبی نشان داده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: خبرگزاری آریا - چرا یاوه گویی های ترامپ علیه ایران و چین را باید جدی گرفت؟

وی با تأکید بر اینکه کسی که حسابش پاک باشد از حساب هیچ باکی ندارد، به توئیت رئیس‌جمهور درباره لزوم شفاف‌سازی قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: آنها اگر قرار است که خادم مردم باشند چه کاری به دیگران دارند چرا که هر کسی را در گور خود قرار می‌دهند، لذا آنها باید در قبال اقدامات خود شفاف‌سازی کنند.

حجت‌الاسلام ثمری با تأکید بر اینکه اولین کار این است که حالت میزان حقوق‌های خود را اعلان کنند، یادآور شد: درباره حقوق‌های نجومی گفتند که قانونی بوده اما این مسئله خلاف عقل است و نباید اجازه دهند این مال‌های حرام در زندگی‌شان باقی بماند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امروز این آقایان در کاخ محمدرضا شاه زندگی می‌کنند که هیچ نام نیکی از او در تاریخ نمانده است، گفت: حضرت امام (ره) زندگی بسیار ساده‌ای داشتند اما ماندگاری و تأثیر ایشان در تاریخ بی‌مثال است.

وی ابراز امیدواری کرد مسئولان و به ویژه حالتمردان نسبت به مرگ و قیامت و حساب و کتاب توجه داشته باشند و اهل عمل شوند.

پیشنهاد ویژه :   استانها: آغاز ۲ رویداد مهم بین المللی تکواندو درکرج/ میزبانی شایسته «البرز» به چشم آمد - پارسا | پایگاه خبری

حجت‌الاسلام ثمری با بیان اینکه این حالت به دنبال فضاسازی است تا بی‌عملی خود را پوشش دهد، خاطرنشان کرد: در حالیکه در زمان مذاکرات و برجام دائما به آقای عراقچی و تخت روانچی تریبون داده می‌شد تا صحبت کنند اما امروز ممنوع‌المصاحبه شده‌اند در حالیکه اگر صادقانه کار کرده‌اند چرا باید ممنوع‌المصاحبه شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه مردم از عملکرد این حالت رضایت ندارند و فضای قابل قبولی اشاره گر این موضوع است، افزود: این حالت تا هفت برجام را خواب دیده بود اما در همین برجام اول هم نتوانستند کاری کنند و به همین دلیل به دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه هستند.

وی در پایان یادآور شد: آنها اگر می‌خواستند شفاف‌سازی کنند بعد از مطالبه رهبر انقلاب لیست حقوقی خود را منتشر می‌کردند اما متأسفانه جریان اشرافی، سرمایه‌سالار و جاه‌طلب که استکبار جهانی برایش کدخداست، این کار را نکرد.