پارسا نیوز: جریحه‌دار شدن وجدان جامعه از حقوق‌های نجومی

پارسا نیوز: جریحه‌دار شدن وجدان جامعه از حقوق‌های نجومی

62746آیت-الله-مکارم-شیرازی1

آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

جریحه‌دار شدن وجدان جامعه از حقوق‌های نجومی

آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: متأسفانه نهادهای کشوری راجع به ، جدا جدا کار کرده و مسائل به جایی نمی رسد؛ مثل موضوع حقوق های نجومی.
به گزارش اصفهان بدار، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز راجع به راجع بهس خارج فقه راجع به مسجد اعظم قم یکی از مشکلات جامعه را پراکنده کاری عنوان کردند و گفتند: متأسفانه نهادهای کشوری، جدا جدا کار کرده و مسائل به جایی نمی رسد؛ مثل موضوع حقوق های نجومی که دستگاه اجرا جداگانه کار می کند؛ دستگاه های اطلاعاتی جداگانه؛ دادگستری جداگانه و …؛ لذا مشاهده می کنیم مسئله ای که وجدان جامعه را جریحه دار کرده، هنوز به جایی نرسیده است؛ اما اگر نماینده ای از هر دستگاه دور هم نشسته و تصمیم بگیرند، مسئله تمام خواهد شد.

ایشان اظهار داشتند: مسئله سوء استفاده های مالی کلان و قاچاق نیز نمونه دیگری از این مشکلات موجود است که نماینده نهادهای اطلاعاتی، دستگاه اجرا، دستگاه قضا و … باید راجع به یک جلسه نشسته و تکلیف این موضوع را مشخص نمایند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا

این مرجع تقلید ابراز داشتند: بررسی مشکلات فضای قابل قبولی نیز از دیگر معضلات امروز جامعه است که باید با همکاری و تعامل دستگاه های مربوطه مرتفع گردد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی راجع به بخش دیگر از سخنان خود به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کردند و گفتند: حضرت راجع به این حدیث فرمودند: «لیس بخیرکم من ترک دنیاه لآخرته و لا آخرته للدّنیا حتّى یصیب منهما جمیعا فإنّ الدّنیا بلاغ إلى الآخره و لا تکونوا کلّا على النّاس» بهترین شما آن نیست که دنیاى خویش را براى آخرت خود واگذارد و نه آخرت خویش را براى دنیا واگذارد تا از هر دو بهره گیرد که دنیا وسیله رسیدن به آخرت است و سربار مردم نباشید».

معظم له با بیان این مطلب که اسلام دین اعتدال است، ابراز داشتند: اعتدال، ترک دنیا نیست و نبی مکرم اسلام(ص) نیز تارکان دنیا را بر حذر داشته و فرمودند که راجع به جامعه حضور داشته باشید.

ایشان خاطرنشان ساختند: مرد خدایی کسی است که به دنیا نگاه جزء و به آخرت نگاه هدف داشته باشد و جامعه با عمل به این حدیث می تواند اصلاح شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا

این استاد برجسته حوزه تصریح کردند: دنیا پل، مرکب، مزرعه و … برای آخرت است و تعبیرات گوناگونی برای آن راجع به روایات آمده است.

این مرجع تقلید بیان داشتند: راجع به پایان این حدیث آمده است: «و لا تکونوا کلّا على النّاس/ و سربار مردم نباشید»؛ پس هر شخصی به اندازه توان خود باید برای جامعه کار کند؛ چراکه راجع به روایت دیگری از نبی مکرم اسلام(ص) آمده است: «ملعون من القی کله علی الناس/ مشمول لعنت خدا است آن کسی که سنگینی خودش را روی دوش دیگران بیندازد».

معظم له اظهار داشتند: جوانان باید این روایات را دانسته و به آن عمل کنند؛ همچنین مسئولین نیز باید به فکر کار و اشتغال برای مردم و جوانان باشند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشتند: پشت میز نشینی فقط کار نیست و هر کار مفید و مثبت برای جامعه می تواند کار باشد و جوانان کار را عار ندانند.

انتهای پیام/ حوزه نیوز