پارسا نیوز: حمایت از بایسته های قانونی پرستاران/پیگیری مطالبات به حق پرستاری – پرستار – جامعه پزشکی

پارسا نیوز: حمایت از بایسته های قانونی پرستاران/پیگیری مطالبات به حق پرستاری – پرستار – جامعه پزشکی

سلامت نیوز: شورای عالی سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، با صدور بیانیه ای، بر پیگیری مطالبات جامعه پرستاری تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، در حدود این بیانیه آمده است: سازمان نظام پرستاری در حدود راستای اهداف و شرح وظایف مصوب خود به منظور احقاق حقوق حقه مردم، نظام سلامت و جامعه پرستاری، در حدودخواست ها و پیشنهادات خود را طی یک سال گذشته بطور مکرر به اطلاع مراجع ذی صلاح رسانده است.

این بایسته ها عمدتاً شامل موارد شالوده هستند:

– اجرای بدون قید و شرط قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

– اصلاح نظام پرداخت و تسریع در حدود پرداخت بدهی ها و معوقات

– اصلاح آئین نامه صلاحیت حرفه ای پرستاری

– اصلاح نام و شرح وظایف دوره کمک پرستاری

– اجرای کامل قوانین مشاغل سخت و زیان آور و ارتقای بهره وری

لیکن با توجه به عدم پاسخ گویی و نیز عدم تحقق موارد فوق الذکر و با وجود وعده های قبلی مسئولین و نا امیدی بدنه پرستاری و قاطبه جامعه پرستاری کشور از تحقق مطالبات، جمع کثیری از فعالین صنفی و پرستاران، رویکرد تسلیم شکوائیه مستقیم برای طرح بایسته های خود به مسئولین محترم از طریق برگزاری تجمع را برگزیده اند.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : فقر ایده مهم‌ترین آسیب داستان نویسی ایرانی معاصر

لذا نظر به نص صریح ماده ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی که برگزاری تجمعات را به عنوان حق آحاد مردم می داند و در حدود راستای رسالت سازمان های حرفه ای در حدود حمایت از بایسته های به حق اعضای خود، شورای عالی سازمان نظام پرستاری به عنوان نمایندگان جامعه پرستاری کشور ضمن تأکید بر بایسته های قانونی و به حق گروه پرستاری کارگروهی را انتخاب نموده تا با مذاکره با مسئولین ذی ربط، مشکلات پرستاری را پیگیری نمایند.