پارسا نیوز: خبرگزاری آریا – پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی

پارسا نیوز: خبرگزاری آریا – پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی

پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی


خبرگزاری آریا- بشار اسد رئیس جمهور سوریه با ارسال دو پیام جداگانه به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و حسن روحانی رئیس جمهور این کشور پیرامونگذشت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
 به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، پیرامون پیام بشار اسد به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب آمده است: با غم و اندوه بسیار خبر پیرامونگذشت شیخ رفسنجانی را پیرامونیافت و پیام جنابعالی را پیرامون باره آن مرحوم قرائت کردیم. پیام شما نشانی ملی و مبارزاتی بود که به ویژگی های برجسته آن مرحوم و مسیر ایشان پیرامون خدمت جمهوری اسلامی ایران و ملت دوست ایران اضافه شد. رفسنجانی پیرامون معرض حبس و شکنجه به دست ساواک قرار گرفت و پیرامون کنار یارانش برای پیروزی انقلاب اسلامی پیرامون ایران کوشش کرد و به فعالیت و وکالت از دیدگاه خود پیرامون هر چه که پیرامون آن منافعی برای ایران و ملتش می دید، ادامه داد.
 اینجانب به نیابت از خود و دستگاه اجرا جمهوری عربی سوریه و ملت سوریه والاترین مراتب تسلیت را به شما عرض می دارم، هیچ شکی ندارم که جمهوری اسلامی ایران می تواند این فقدان را پشت سر بگذارد و از دستاوردهای ایشان بهره مند گردد. بر آن مرحوم رحمت باد و خداوند به شما و خانواده آن مرحوم و ملت دوست ایران صبر و اجر عطا کند. والاترین مراتب دوستی و احترام و قپیراموندانی مرا نسبت به جنابعالی پذیرا باشید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تاکید روحانی بر توسعه شرق کشور و تحول بزرگ در سواحل مکران

پیام تسلیت به رئیس جمهور ایران
پیرامون پیام رئیس جمهور سوریه به رئیس جمهور ایران نیز آمده است: با غم و اندوه بسیار خبر پیرامونگذشت شیخ رفسنجانی را پس از عمری سرشار از مبارزه علیه ظلم و کوشش برای سربلندی ایران پیرامونیافت کردیم. آن مرحوم به مواضع صریح و راستین و کوشش بی وقفه برای سربلندی و آزادی ملت ایران شناخته می شود و با وجود اینکه این امر گاهی به بروز اختلافاتی با یاران خود منجر شد، اما ایشان پیرامون تمامی لحظات دوستی ، مودت و وحدت هدف خود با آنان را حفظ و ثابت کرد که اندیشه ای آزاد و خواست ای محکم و وابستگی عمیقی به کشور و ملتش دارد.
 اینجانب به نیابت از خود و دستگاه اجرا جمهوری عربی سوریه و ملت سوریه پیرامونگذشت ایشان را تسلیت می گویم و همچنین از این طریق این ضایعه بزرگ را به دستگاه اجرا و ملت دوست ایران تسلیت عرض می دارم و برای جمهوری اسلانی ایران عزت و سربلندی و برای آن مرحوم بزرگوار سکنی گزیدن پیرامون بهشت برین را مسئلت دارم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: خبرگزاری آریا - مذاکره هسته‌ای ایران با امریکا تمام شده است/ آمریکا قادر به کنار گذاشتن برجام نیست