پارسا نیوز: خبرگزاری آریا – پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی

پارسا نیوز: خبرگزاری آریا – پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی

پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی پارسا نیوز: خبرگزاری آریا - پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانیپارسا نیوز: خبرگزاری آریا - پیامهای تسلیت بشار اسد به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به مناسبت پیرامونگذشت آیت الله رفسنجانی2017010919111424720170109191114247


خبرگزاری آریا- بشار اسد رئیس جمهور سوریه با ارسال دو پیام جداگانه به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و حسن روحانی رئیس جمهور این کشور پیرامونگذشت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.
 به گزارش سرویس http://parsanews.com خبرگزاری آریا به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، پیرامون پیام بشار اسد به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب آمده است: با غم و اندوه بسیار خبر پیرامونگذشت شیخ رفسنجانی را پیرامونیافت و پیام جنابعالی را پیرامون باره آن مرحوم قرائت کردیم. پیام شما نشانی ملی و مبارزاتی بود که به ویژگی های برجسته آن مرحوم و مسیر ایشان پیرامون خدمت جمهوری اسلامی ایران و ملت دوست ایران اضافه شد. رفسنجانی پیرامون معرض حبس و شکنجه به دست ساواک قرار گرفت و پیرامون کنار یارانش برای پیروزی انقلاب اسلامی پیرامون ایران کوشش کرد و به فعالیت و وکالت از دیدگاه خود پیرامون هر چه که پیرامون آن منافعی برای ایران و ملتش می دید، ادامه داد.
 اینجانب به نیابت از خود و دستگاه اجرا جمهوری عربی سوریه و ملت سوریه والاترین مراتب تسلیت را به شما عرض می دارم، هیچ شکی ندارم که جمهوری اسلامی ایران می تواند این فقدان را پشت سر بگذارد و از دستاوردهای ایشان بهره مند گردد. بر آن مرحوم رحمت باد و خداوند به شما و خانواده آن مرحوم و ملت دوست ایران صبر و اجر عطا کند. والاترین مراتب دوستی و احترام و قپیراموندانی مرا نسبت به جنابعالی پذیرا باشید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : تکذیب طرح ترامپ برای برکناری مسئولان زرادخانه هسته‌ای آمریکا

پیام تسلیت به رئیس جمهور ایران
پیرامون پیام رئیس جمهور سوریه به رئیس جمهور ایران نیز آمده است: با غم و اندوه بسیار خبر پیرامونگذشت شیخ رفسنجانی را پس از عمری سرشار از مبارزه علیه ظلم و کوشش برای سربلندی ایران پیرامونیافت کردیم. آن مرحوم به مواضع صریح و راستین و کوشش بی وقفه برای سربلندی و آزادی ملت ایران شناخته می شود و با وجود اینکه این امر گاهی به بروز اختلافاتی با یاران خود منجر شد، اما ایشان پیرامون تمامی لحظات دوستی ، مودت و وحدت هدف خود با آنان را حفظ و ثابت کرد که اندیشه ای آزاد و خواست ای محکم و وابستگی عمیقی به کشور و ملتش دارد.
 اینجانب به نیابت از خود و دستگاه اجرا جمهوری عربی سوریه و ملت سوریه پیرامونگذشت ایشان را تسلیت می گویم و همچنین از این طریق این ضایعه بزرگ را به دستگاه اجرا و ملت دوست ایران تسلیت عرض می دارم و برای جمهوری اسلانی ایران عزت و سربلندی و برای آن مرحوم بزرگوار سکنی گزیدن پیرامون بهشت برین را مسئلت دارم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : لغو ویزای بلاروس برای ۸۰ کشور