پارسا نیوز : خیبری‌نژاد: تیم ملی شیرجه حداقل باید در حدود سال به ۴ تورنمنت گرندپری اعزام شود

پارسا نیوز : خیبری‌نژاد: تیم ملی شیرجه حداقل باید در حدود سال به ۴ تورنمنت گرندپری اعزام شود

سرمربی تیم ملی شیرجه حضور در حدود ۴ تورنمنت گرندپری طی هر سال را امری مهم در حدود عملکرد هرچه بهتر تیم ملی شیرجه دانست.

غلامرضا خیبری نژاد در حدود گفت و گو با ایسنا، حضور در حدود مسابقه‌های گرندپری برای کسب نتایج خوب مهم دانست و تأکید کرد: تیم‌هایی مثل مالزی که مدال‌های زیادی می‌گیرند، سالیانه بین ۱۸ تا ۲۴ مسابقه گرندپری شرکت می‌کنند. قطعا اگر تیم ملی ما فقط سالیانه در حدود ۴ الی ۶ مسابقه گرندپری شرکت کند، شاهد تحولات و مدال آوری‌های زیادی با توجه به پتانسیل بالای شیرجه کشورمان خواهیم بود.

او در حدودباره اعزام بیشتر تیم ملی شیرجه به بازی‌های گرندپری ادامه داد: بجز تیم‌هایی چون آلمان و چین که خود دارای سبک در حدود این ورزش هستند و بازی‌های زیادی را می روند تیم ملی ما نیز باید حد امکان به این بازی‌ها اعزام شوند. شیرجه روهای ما بدلیل اعزام نشدن به این بازی‌ها حتی داوران مسابقات آن‌ها را نمی‌شناسند و استرس زیادی هم گریبان گیر تیم ملی ما می شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : شکست عجیب بارسلونا برابر اتلتیک ۹ نفره

سرمربی تیم‌ملی شیرجه یکی دیگر از مشکلات تیم ملی شیرجه را نبود اسپانسر و بحث مالی این ورزش اعلامیه کرد و گفت: پارسال با داشتن ۱ الی ۲ سپانسر به این مسابقات رفتیم که شرایط را برای ما بهتر کرده بود. اگر بتوانیم اسپانسرهای بیشتری را جذب این ورزش کنیم مطمئنا با توجه به پتانسیل بالای شیرجه  ایران شرایط متنوع ساختن خواهد کرد.

خیبری‌نژاد در حدود ادامه به مشکل نبود تخته برای شیرجه روها اشاره کرد و گفت: آقای رضوانی در حدود سفری که به کشور کانادا داشتند حدود ۸ تخته دایو خریداری کرده اند. ۲ عدد از این تخته ها برای آزادی، ۲ تخته برای استخر ۹دی و ۴ تخته دیگر برای شهرستان‌ها می باشند که من خودم فاکتور آنها را دیده‌ام. این تخته‌ها بزوری به کشور وارد خواهند شد.

او در حدودباره بحث توجه به رده‌های پایه شیرجه نیز اظهار کرد: در حدودباره پیشرفت رده‌های پایه باید بگویم  که حضور در حدود تورنمنت‌های مختلف بسیار تأثیر گذار است. فدر حدوداسیون شیرجه برای رده‌های پایه نیز برنامه‌های خوبی را طرح ریزی کرده است که از سال آینده اجرایی خوااهد شد.

پیشنهاد ویژه :   افغانستان: دامنه دراز فساد در ادارات دولتی بامیان/ آیا اداره محلی موفق به محو آن خواهد شد؟

خیبری نژاد در حدودباره برنامه‌های پیش روی تیم ملی شیرجه افزود: در حدود حال موجود بازی‌های لیگ را در حدود پیش روداریم، پس از آن هم مسابقه‌های H کلوپ شالوده ۱۰سال را پیش رو داریم و  در حدود پایان هم اردوهایی را برای حضور در حدود رقابت‌های همبستگی کشورهای اسلامی خواهیم داشت. در حدود حال موجود شیرجه روها در حدود شهرهای خود تمرین می‌کنند که بعداز عید همه باید در حدود تهران حضور یابند.

سرمربی تیم ملی شیرجه در حدود پایان سخنان خود ضمن بیان اینکه از وزارت ورزش و کمیته المپیک تقاضا دارم به این ورزش توجه ویژه‌ای داشته باشند تأکید کرد: ورزش‌های آبی جزء ورزش‌های پایه و مدال آور هستند که بصورت انفجاری اجرا می‌شوند و نیازی‌ به هوازی ندارند. این ورزش‌ها بدلیل اینکه انفجاری هستند و هوازی نیستند، سن ورزشکاران در حدود آنها زیاد ملاک نیست و می‌توانند در حدود مدت بیشتری برای کسب مدال رقابت کنند.

انتهای پیام