پارسا نیوز: رئیس‌جمهور بوسنی در بارهگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت

پارسا نیوز: رئیس‌جمهور بوسنی در بارهگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت

به گزارش گروه کاردانی خارجی خبرگزاری فارس، باقر عزت بگوویچ عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین با صدور پیامی در بارهگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس‌جمهور اسبق ایران را به دستگاه اجرا و ملت ایران تسلیت گفت.

در باره بخشی از این پیام آمده است: با اندوه و تاسف خبر رحلت ناگهانی آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی را در بارهیافت کردم و بسیار متاثر شدم و تسلیت عمیق خود را به ملت و جناب آقای روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌دارم. 

در باره ادامه این پیام آمده است: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به عنوان دستگاه اجرامردی وظیفه‌شناس و فداکار در باره شکل‌گیری ایران امروز نقش عمیقی داشت و یقیناً همواره در باره یادها و خاطره‌ها باقی خواهند ماند. 

عزت بگوویچ در باره این پیام افزوده است: مساعدت‌های آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی به تعمیق دوستی دو کشور ایران و بوسنی و هرزگوین، خصوصاً خدمات ایشان در باره سال‌های جنگ بی‌رحمانه علیه کشورم قابل سنجش نیست. از خداوند متعال برای دستگاه اجرا و ملت ایران صبر و تسلی خاطر و برای شخصیت شریف آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رحمت و آسایش ابدی در باره بهشت مسئلت دارم.   

پیشنهاد ویژه :   سیاست خارجی: رابطه آشکار با اسرائیل هزینه سنگینی برای ریاض رقم می‌زند

لازم به ذکر است که ‌باقر عزت بگوویچ پیش از این در باره چهارم آبان ماه سال جاری با رئیس مجمع تشخیص مسلامتت نظام دیدار و گفت‌وگو داشت. 

همچنین به مناسبت رحلت آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مسلامتت نظام و رئیس‌جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران مراسم گرامیداشتی از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه در باره محل کتابخانه غازی خسرو بیگ شهر سارایوو برگزار می‌شود.

همچنین دفتر یادبودی برای امضا‌، در باره محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در باره سارایوو از روز دوشنبه تا چهارشنبه مفتوح است.

انتهای پیام/