پارسا نیوز: رزولوشن +QHD و نسبت تصویر ۱۸ به ۹ در باره LG G6 به چه معناست؟

پارسا نیوز: رزولوشن +QHD و نسبت تصویر ۱۸ به ۹ در باره LG G6 به چه معناست؟

شرکت LG Display روز گذشته صفحه نمایشی مشتاقد با رزولوشن +QHD و نسبت تصویر عجیب ۱۸ به ۹ معرفی کرد و سپس ال جی خبر داد که از این نمایشگر در باره پرچمدار بعدی خود ملقب به G6 استفاده می کند.

این در باره حالیست که ال جی در باره صفحه نمایش موبایل های اخیر خود مانند G5، V20 و یا حتی V10 از رزولوشن QHD بهره گرفته بود. یکی از مشکلات نمایشگرهای QHD، مصرف بالای باتری آنهاست اما حالا شرکت کره ای خبر می دهد که تولید نیرو مشتاقد تا ۳۰ در بارهصد انرژی کمتری مصرف می کند.

این در باره حالیست که شرکت مورد اشاره تصمیم دارد در باره کنار استفاده از نمایشگر مورد بحث، نسبت صفحه نمایش به بدنه را نیز به حداکثر برساند؛ کاری که پیشتر به شکل قابل توجهی با موبایل های G2 و G3 انجام داده بود.

در بارهحال اکنون بیشتر موبایل ها از نسبت تصویر ۱۶ به ۹ استفاده می کنند اما نسبت ۱۸ به ۹، باعث می شود تا موبایل ال جی از هم قطاران خود کمی قد بلندتر به نظر برسد. همچنین اگر موبایل را در باره حالت افقی در باره دست بگیرید، با صفحه نمایشی عریض تر رو به رو خواهید شد. ال جی از طرف دیگر قصد دارد نمایشگری ۵.۷ اینچی را در باره G6 به کار گیرد و همین مسئله، باعث می شود که کاربران با نمایشگری مانند تصویر نایاب رو به رو شوند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی: استراتژی جدید بخش موبایل ال جی جواب می دهد؟

16-by-9-in-18-by-9

lg-g6-vs-lg-v20

همانگونه که می بینید، چنین صفحه نمایشی سبب می شود تا G6 از تولید نیرو فعلی پرچمدار ال جی کمی قدبلندتر شود. بر همین اساس می توان انتظار داشت که قابلیت چند وظیفه ای (مالتی-تسکینگ) یکی از نقاط تمرکز ال جی با این موبایل پرچمدار باشد.

بازی، اپلیکیشن ها و تصاویر پس زمینه با این نسبت تصویر مشکلی نخواهند داشت اما تماشای ویدیوی در باره چنین نمایشگری، داستان متفاوتی است و بیشتر ویدیوها با فرمت ۱۶ به ۹ تهیه و عرضه می شوند. برای مثال اگر موبایل خود را به حالت افقی بگیرید و شروع به پخش یکی از ویدیوهای یوتوب کنید، با کناره های مشکی رنگی مواجه خواهید شد، (در باره تصویر نایاب، ویدیو در باره قسمت سبز رنگ به نمایش در باره نمی آید) مگر اینکه یوتوب یا ال جی فکری برای این مشکل کنند.

lg-g6-new-aspect-ratio

با این حال اسکرول کردن در باره یک فیدخبری یا وب سایت، مشخصاً با داشتن نمایشگری با نسبت تصویر ۱۸ به ۹ (در باره حالت عمودی) مناسب تر است چرا که فضای بیشتری برای اسکرول کردن پیدا می کنید و موبایل قادر باره به نمایش دادن محتوای بیشتری در باره لحظه است.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی: شیطان چه زمانی به انسان ضربه می‌زند؟

اما چرا +QHD؟ جدا از بحث کاهش مصرف انرژی در باره نمایشگر مشتاقد، منظور ال جی از اضافه کردن علامت «پلاس»، اشاره به نسبت مشتاقد دارد که باعث تولید نمایشگری بزرگ تر و البته ایجاد پیکسل های بیشتری می شود. در باره این حالت ال جی رزولوشن را به ۲۸۸۰ در باره ۱۴۴۰ پیکسل رسانده، در باره حالی که رزولوشن QHD در باره اصل ۲۵۶۰ در باره ۱۴۴۰ پیکسل است.