پارسا نیوز : رضایت مدیران پژو از بازگشت فروش ایران به حسابهای شرکت

پارسا نیوز : رضایت مدیران پژو از بازگشت فروش ایران به حسابهای شرکت

گروه پژوسیتروئن از افزایش فروش خودر بارهو در باره سال ۲۰۱۶ به مدد بازگشت به بازار ایران پس از لغو محظور‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، با احتساب فروش جوینت ونچرهای گروه پژوسیتروئن و توافق‌های مجوز این شرکت در باره ایران، فروش خودر بارهوهای پژو ۵.۶ در بارهصد در باره سال گذشته افزایش یافت در باره حالی که بدون در باره نظر بردن فروش در باره بازار ایران این رقم نسبت به سال ۲۰۱۵، دو در بارهصد کاهش پیدا می‌کرد.

سه برند گروه خودر بارهوسازی فرانسوی پژوسیتروئن شامل پژو، سیتروئن و دی اس سال گذشته اندکی بیش از سه طلبیون خودر بارهو فروختند که ۲۳۳ هزار دستگاه از آنها تحت توافق مجوز در باره ایران تولید شده بود. این گروه در باره سال ۲۰۱۵ به میزان ۲.۹ طلبیون دستگاه خودر بارهو فروخته بود.

بازگشت گروه پژوسیتروئن به ایران، تشکیل جوینت ونچر با شرکت‌های ایران خودر بارهو و سایپا و شراکت با آرین موتور را به همراه داشت.

این شرکتها به ساخت و فروش خودر بارهوهای پژو تحت یک توافق مجوز به مدت چهار سال در باره دوران اوج محظور‌ها ادامه دادند، اما گروه پژوسیتروئن فروش آنها را تا سال ۲۰۱۶ در باره آمار خود لحاظ نکرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : مظاهری: مربی کوبایی به علم روز دنیا آگاهی دارد

برند پژو که حدود ۶۰ در بارهصد از کل این گروه را تشکیل می‌دهد، شاهد افزایش ۱۲.۳ در بارهصدی فروش به کمک فروش در باره ایران بود، اما بدون حضور در باره بازار ایران با ۱.۴ در بارهصد کاهش روبه‌رو می‌شد.

فروش جهانی برند سیتروئن ۱.۷ در بارهصد و دی اس ۱۶ در بارهصد کاهش یافت.

ژان فیلیپ ایمپاراتو، مدیر برند پژو، به خبرگزاری فرانسه، گفت: فروش در باره ایران نتیجه کار خوب این برند بوده که برای از سرگیری فعالیت با همکارانش در باره ایران انجام گرفته است.

ماکسیم پیکات، مدیر گروه اروپای این شرکت، به بی اف ام بیزنس اظهار کرد که وی از بازگشت آمار فروش ایران در باره حساب‌های این شرکت خوشحال است و این تازه مرحله نخست محسوب می‌شود.

به گفته وی، جوینت ونچرهای داخلی در باره آستانه آغاز یک حرکت قدر بارهتمند در باره ایران هستند.

در باره اروپا که بازار اصلی گروه پژوسیتروئن است، میزان فروش ۳.۶ در بارهصد رشد داشت. با این همه فروش این شرکت در باره چین و آسیای جنوب شرقی به دلیل فضای رقابتی شدید ۱۶ در بارهصد در باره سال گذشته کاهش یافت. فروش این شرکت در باره روسیه که بازار خودر بارهوی آن به دلیل بحران اقتصادی این کشور آسیب شدیدی دیده است، ۱۲.۶ در بارهصد کاهش یافت.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : از تحلیل «جغرافیای کار کودک» تا معیشت کودکان «زباله گرد»

انتهای پیام