پارسا نیوز : رضا شکاری: برابر پرتغال نتوانستیم دوام بیاوریم/ خیلی‌ها تلاش کردند به اروپا نروم

پارسا نیوز : رضا شکاری: برابر پرتغال نتوانستیم دوام بیاوریم/ خیلی‌ها تلاش کردند به اروپا نروم

مهاجم تیم ملی فوتبال جوانان ایران می‌گوید که پیش از شروع جام جهانی قراردادش را با روستوف نهایی کرده و سپس عازم این مسابقات شده است.

به گزارش پارسا، تیم ملی فوتبال جوانان ایران در جام جهانی زیر ۲۰ سال پس از ۴۰ سال موفق به زدن گل و کسب پیروزی شد اما این عملکرد برای صعود جوانان ایران به مرحله حذفی این مسابقات کافی نبود. رضا شکاری بهترین بازیکن تیم ملی در این تورنمنت که در سه بازی موفق به زدن سه گل شد و برخی از رسانه‌های چینی او را مسی جدید ایران معرفی کردند توانست نظر کارشناسان را به خود جلب کند اما پیش از حضور در این تورنمنت به باشگاه روستوف روسیه منتقل شده و جدیدترین لژیونر فوتبال ایران محسوب می‌شود.

رضا شکاری در گفت‌وگو با پارسا درباره عملکرد تیم ملی جوانان در جام جهانی، اظهار کرد: جام جهانی بسیار خوب بود. مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد و تیم ما هم توانست عملکرد نسبتا خوبی از خود به جا بگذارد. ما در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به صعود به جام جهانی شده بودیم و با همان عملکرد همه منتظر صعود ایران به مرحله حذفی جام جهانی هم بودند. تیم ما پتانسیل خوبی داشت و خدا را شکر با توجه به طرز فکر امیرحسین پیروانی و اندیشه‌های او توانسته بودیم تیم خوبی را تشکیل دهیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : نتایج هفته دوم سوپر لیگ کاراته

مهاجم تیم ملی فوتبال جوانان با اشاره به دیدار با زامبیا، افزود: بعد از برد کاستاریکا که بازی بسیار خوب ما همراه شده بود توانستیم مقابل زامبیا هم دو گل به ثمر برسانیم که هر دو گل را من با تلاش همه بازیکنان به ثمر رساندم. در این وضعیت همه فکر کردیم که کار تمام شده است و به مرحله بعد صعود کرده‌ایم اما بازیکنان زامبیا از نظر بدنی که ویژگی آن منطقه است ما را تحت فشار قرار دادند و چهار گل زدند. تا دقیقه ۶۰، ۷۰ بازی خوب بودیم و حریف را به زانو در آورده بودیم اما شرایط عوض شد.

او به بازی پایانی تیم ملی اشاره کرد و گفت: در بازی با پرتغال در دقیقه ۳ به این تیم گل زدیم و پس از آن تا دقیقه ۹۰ دفاع کردیم. در مسابقات قهرمانی آسیا وقتی به ازبکستان گل زدیم رو به بازی دفاعی آوردیم و توانستیم نتیجه بگیریم اما در مسابقات جهانی چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. اگر قصد اداره بازی را دارید باید یورش کنید. ما هم نتوانستیم مقابل این تیم دوام بیاوریم. پرتغال تیم بسیار قدرتمندی بود و در بازی با ایران آن را نشان داد.

شکاری با بیان اینکه پیروزی مقابل کاستاریکا امیدواری برای صعود را به وجود آورده بود، خاطرنشان کرد: اگر از آنها دو سه گل می‌خوردیم و شکست می‌خوردیم هیچ کس انتظار بازی قدرتمندانه مقابل زامبیا و پرتغال را از ما نداشت. به نظرم تیم ملی کار بزرگی کرد و پس از ۴۰ سال به پیروزی رسید. پس از ۱۶ سال به جام جهانی رفت و چندین رکورد را شکست.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: طرح تحقیقاتی شناسایی گسل ها و مناطق زلزله خیز ۵ کلانشهر کشور آغاز شد

مهاجم تیم ملی فوتبال جوانان درباره عملکرد خودش در این رقابت‌ها، گفت: من برای این بازی‌ها با آمادگی کامل به میدان رفتم. قبل از جام جهانی به مدت سه ماه هیچ تیمی نداشتم و نمی‌توانستم به تیم ملی بیایم و نه به ذوب‌آهن بروم. در پارک محل زندگی‌مان تمرین می‌کردم و سختی‌های زیادی کشیدم. امکانات فدراسیون هم ضعیف بود اما دکتر هوشمند، بدنساز تیم ملی زحمات زیادی برای من کشید. من به مدت دو سه ماه فقط استراحت کرده بودم اما او توانست من را آماده کند و با صحبت‌ بازیکنانی مانند سردار آزمون انگیزه لازم را به دست آوردم و جواب زحمات آنها را دادم.

او درباره درخشش در جام جهانی و اینکه قبل از رفتن به این مسابقات قراردادش را با روستوف روسیه نهایی کرده است، گفت: من قبل از مسابقات قراردادم را با روستوف نهایی کردم و همه چیز تمام شده است. من طبق قرارداد اجازه ندارم درباره آن صحبت کنم اما قراردادم با روستوف پنج ساله است. خیلی‌ها به من گفتند که بعد از مسابقات با روستوف قرارداد ببندم تا شاید پیشنهاد بهتری وجود داشته باشد اما پذیرفتم با این تیم قرارداد ببندم. خدا را شکر می‌کنم که حداقل به اروپا رفتم و دیده می‌شوم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : پارسا - منصوریان: برای فصل بعد رسماً به هیچ بازیکنی پیشنهاد نداده‌ایم/ قرارداد جپاروف ۱۸ ماهه است؛ برنگردد برخورد می‌کنیم

شکاری درباره شکایت باشگاه ذوب‌آهن نسبت به غیبت این بازیکن در تمرینات این تیم به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و اینکه آیا واقعا از این تیم گسستن شده است، گفت: همه چیز تمام شده است و با باشگاه روستوف قرارداد بسته‌ام. خیلی‌ها از دور و نزدیک تلاش کردند نگذارند من به اروپا بروم و همه چیز را به هم بزنند اما من با روستوف قرارداد بستم. الان هم پول رضایت‌نامه آماده است و روستوف آن را پرداخت می‌کند. اینجا در ایران همه سنگ‌اندازی می‌کنند. من سختی‌های زیادی کشیدم و حتی نزدیکانم می‌خواستند مانع از این اتفاق شوند اما امثال سردار آزمون به من مدد کردند. ذوب‌آهن هم در ابتدا مشکلاتی را به وجود آورد اما سعید آذری زحمات زیادی برای من کشید تا از ذوب‌آهن گسستن شوم و به روستوف بروم.

مهاجم تیم ملی فوتبال جوانان در پاسخ به این سوال که چه زمانی به تمرینات روستوف اضافه خواهد شد، گفت: فکر می‌کنم تا دو هفته آینده به روستوف بروم. باید با مسئولان این تیم در تماس باشم تا آنها زمان دقیق را به من بگویند.

انتهای پیام