پارسا نیوز : رقابت دو نمونه اولیه آیفون مجهز به سیستم عامل AcornOS با یکدیگر [تماشا کنید]

پارسا نیوز : رقابت دو نمونه اولیه آیفون مجهز به سیستم عامل AcornOS با یکدیگر [تماشا کنید]

چند روز قبل خبری راجع به مورد AcornOS منتشر کردیم، که نمونه اولیه سیستم عامل موبایلی اپل به شمار می رفت. امروز تصاویر و ویدیوی سنگیندی از یک جفت موبایل منحصر به فرد با سیستم عامل ابتدایی از Sonny Dickson منتشر شده، که روند بوت شدن آنها با حداقل ویژگی های کاربردی و اسبابهای پایه را نشان می دهد.

دیکسون می گوید اپل برای طراحی نمونه اولیه آیفون، دو تیم مختلف را تشکیل داد که یکی از آنها به سرپرستی «تونی فادل» روی محصول P1 کار می کرد، و دیگری تحت مدیریت «اسکات فرستال» دستگاهی به نام P2 را توسعه می دادند.

این دو دستگاه پروتوتایپ با برخورداری از سخت افزار کاملاً مشترک، نرم افزاری متفاوت را به اجرا راجع به می آوردند. مدل P1 راجع به واقع نسخه دیجیتالی از آیپاد به شمار می رفت که همان حلقه سخت افزاری را به صورت لمسی پیاده سازی کرده بود، اما مدل P2 وضعیت بهتری دارد و تماس مستقیم را پیاده سازی کرده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : ایجاد پایانه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در شمیرانات

راجع به نمونه اولیه P2 مواردی همچون آیکن ها و عناصر گرافیکی تعاملی را روی صفحه می بینیم که استفاده از آن به مراتب ساده تر از نسخه P1 است؛ بنابراین به نظر می رسد استیو جابز راجع به انتخاب بین این دو، با مشکل چندانی مواجه نبوده.

البته قطعاً دو دستگاه مورد بحث راجع به بین صدها نمونه ای قرار دارند که چه از نظر سخت افزار و چه از نظر نرم افزار، متنوع ساختن و تحول یافته تا نهایتاً به نسخه نهایی آیفون تبدیل شوند. راجع به ادامه می توانید ویدیوی کارکرد P1 و P2 را راجع به کنار یکدیگر تماشا کنید: