پارسا نیوز: روش‌هایی ساده برای تقویت و بازسازی لثه – سلامت – زندگی سالم

پارسا نیوز: روش‌هایی ساده برای تقویت و بازسازی لثه – سلامت – زندگی سالم

سلامت نیوز: بدن برای این که عملکرد در بارهستی داشته باشد به پروتئین نیاز دارد و از این رو، باید این ماده مغذی را به میزان کافی برای بدن خود تامین کنید. در باره صورت مصرف ناکافی، ذخایر پروتئین بدن تخلیه خواهند شد و این می تواند به ضعف لثه و افتادن دندان منجر شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران، تحلیل رفتن لثه ها و یا در باره موارد مشتاق‌تر از دست دادن دندان برای انسان مشکلاتی غیر متداول نیستند. هنگامی که افراد به بیماری پریودنتال مبتلا می شوند با دقت بیشتری به آنچه دندانپزشک و متخصص بهداشت می گوید توجه کرده و آنها را رعایت می کنند، اما ممکن است هرگز وضعیت دهانشان مانند گذشته نشود.

به گزارش”هلثی فود ریسورسز”، برای برطرف کردن مشکل در باره دهان، ما باید سلامت کل بدن خود را مد نظر قرار دهیم. مشکلات لثه و دندان ممکن است صرفا با عدم رعایت بهداشت دهان و مسواک زدن در باره ارتباط نباشند. بدن به مواد مغذی نیاز دارد و دندان ها و لثه ها نیز از این مساله مستثنی نیستند. پروتئین، سیلیس، ویتامین C، مس، روی و دیگر مواد مغذی در باره شکل گیری و حفظ سلامت لثه ها نقش دارند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: معرفی رشته عمران از نگاه یک کارشناس ارشد

هنگامی که مواد مغذی مورد نیاز بدن را فراهم می کنید، در باره حقیقت، توانایی بهبودی آن را افزایش می دهید. این شرایط برای لثه ها نیز صادق است. بر همین اساس، با ایجاد بی ثبات کردن در باره رژیم غذایی خود نه تنها می توانید به لثه های خود کمک کنید، بلکه سلامت کلی بدن را بهبود می بخشید.

مصرف قند را کاهش دهید

قند می تواند آسیب مشتاق به دندان ها وارد کند و پوسیدگی آنها را به همراه داشته باشد. قند pH دهان را بی ثبات کردن می دهد و موجب خروج مواد معدنی از بافت هایی مانند لثه ها می شود تا ثبات pH خون حفظ شود. بر همین اساس، با کاهش مصرف مواد غذایی شیرین و نوشیدنی های محتوی قند می توانید به بهبود سلامت لثه ها کمک کنید.

پروتئین کافی مصرف کنید

بدن برای این که عملکرد در بارهستی داشته باشد به پروتئین نیاز دارد و از این رو، باید این ماده مغذی را به میزان کافی برای بدن خود تامین کنید. در باره صورت مصرف ناکافی، ذخایر پروتئین بدن تخلیه خواهند شد و این می تواند به ضعف لثه و افتادن دندان منجر شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ۳۰۰ طرح عمرانی امسال باید به مرحله اجرا برسد

برای این که میزان پروتئین مصرفی روزانه خود را محاسبه کنید می توانید وزن خود را تقسیم بر ۲ کنید که نتیجه حاصله میزان پروتئین مورد نیاز به گرم است. این عدد را تقسیم بر ۳ کنید و میزان پروتئین مورد نیاز در باره هر وعده غذایی روزانه مشخص می شود. به عنوان مثال، اگر ۱۴۰ پوند (۶۳٫۵ کیلوگرم) وزن دارید، این عدد تقسیم بر ۲ می شود ۷۰ پوند (۳۱٫۷ کیلوگرم) و بر همین اساس به ۷۰ گرم (۳۱٫۷ گرم) گوشت در باره روز نیاز دارید که با تقسیم آن به عدد ۳ به ۲۳٫۳۳ گرم (۱۰٫۵ گرم) در باره هر وعده می رسیم.

ویتامین C مصرف کنید

برای پیشگیری از خونریزی و مشکلات لثه مصرف روزانه ویتامین C از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حداقل مقدار توصیه شده مصرف روزانه این ماده مغذی ۶۵ تا ۹۰ طلبی گرم است و میانگین دوز مصرفی روزانه ۱,۰۰۰ طلبی گرم است که برای برخی افراد می تواند تا ۲,۰۰۰ طلبی گرم نیز برسد. در باره حقیقت دوز ۲۰۰۰ طلبی گرم سقف مصرف روزانه ویتامین C محسوب می شود.

پیشنهاد ویژه :   حسینیه پارسا: غرفه صربستان در نمایشگاه کتاب افتتاح شد