پارسا نیوز: روش هایی طلایی برای ترک سیگار! – راجع بهمان – مراقبت

پارسا نیوز: روش هایی طلایی برای ترک سیگار! – راجع بهمان – مراقبت

سلامت نیوز:سیگار یکی از مواد دخانی پرطرفدار راجع بهدنیا است که باوجود تمامی اشاره ها افراد آگاهانه از آن استفاده می کنند اما انگیزه های روانی و قراجع بهت میل می تواند باعث بی نیازی به مصرف این ماده و ترک همیشگی آن شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، کارشناسان از حدود سال ۱۹۶۴ راجع بهیافتند که استعمال دخانیات می تواند باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها از جمله سرطان هایی چون مثانه، روده بزرگ، مری، کلیه، حنجره، پانکراس و معده شود.

علاوه بر انواع سرطان، مصرف مواد دخانی بویژه سیگار می تواند باعث بیماری های قلبی عروقی، بروز چین و چروک پوستی، ریزش موی سر، بروز استرس و افسردگی ، لاغری و ضعف جسمانی، خرابی دندان ها،ضعف قراجع بهت بینایی، سرفه و مشکلات ریوی و استنشاقی و نیز اعتیاد شدید می شود.

باوجود اینکه ترک سیگار بسیار سخت و برای برخی افراد غیر ممکن است اما عده بسیاری از مردم راجع به سراسر جهان با نیروی میل، انجام ورزش، اصلاح شیوه زندگی، مصرف دارو تحت نظارت پزشک، با کمک و حمایت اعضای خانواده و دوستان توانسته اند براین اعتیاد غلبه کنند و زندگی سالم و روزهای بدون استعمال دخانیات را پشت سر بگذارند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: انتخابات باید گسترده، سالم، پر شور و با امنیت برگزار شود

راجع به سال ۱۹۶۵ میزان افراد سیگاری راجع به ایالات متحده بیش از ۴۲ راجع بهصد از کل جمعیت این کشور بود که به تراجع بهیج با افزایش سطح دانش و آگاهی از مضرات این ماده دخانی اکنون راجع به سال ۲۰۱۵ میزان افراد سیگاری راجع به ایالات متحده کمتر از ۱۵ راجع بهصد است.

کارشناسان اعتقاد دارند برای جلوگیری از استعمال دخانیات یکی از بهترین شیوه ها الهام لمس کردن از افراد موفقی است که سیگار را ترک کرده اند و ایده لمس کردن از راه های ابتکاری آنها برای ترک سیگار، برخی از این افراد به جای مصرف سیگار از آدامس یا قرص های نیکوتین استفاده کرده اند و راجع به زمان هایی که علاقه مند به مصرف سیگار بوده اند کارهای متفاوت مانند انجام ورزش یا خوردن یک ماده غذایی سالم را انجام داده اند، برخی دیگر از آنها با انجام ورزش یوگا، مدیتیشن، شنا و سایر کارهای ورزشی انرژی بدن خود را سوزانده و سیستم پاداش دهی راجع به مغز خود را عوض کردن داده اند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: گورخوابی و نظام رفاهی مطلوب - آسیب های اجتماعی - سلامت اجتماعی

برخی از افراد سیگاری سالها از این ماده دخانی استفاده می کنند و حتی روزانه بیشتر از یک پاکت سیگار می کشند، مصرف این ماده هم به لحاظ سلامت جسمی و روحی و هم به لحاظ اقتصادی بسیار هزینه بر و مخرب است و باعث از دست رفتن مقدار زیادی از پس انداز آنها می شود راجع به صورتی که می توانستند از این مقدار پول برای سرمایه گذاری و انجام سایر کارهای مفید استفاده کنند.

جلوگیری از هراجع به رفت منابع مالی هم یکی دیگر از انگیزه های افراد برای ترک سیگار است شالودها می خواهند از پول خود برای کارهای حاجت دیگر و نیز برای خانواده استفاده کنند.

برخی از معتادان استرس، نگرانی و افسردگی را عامل روی آوردن به این ماده می دانند اما کارشناسان اشارهمی دهند استفاده از این ماده نه تنها مشکلات آنها را برطرف نمی کند بلکه عاملی سنگین برای افزایش هزار برابر مشکلات آنها می شود و برای راجع بهمان استرس به جای سیگار کشیدن باید از کمک متخصصان بهره بگیرند.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: ۲۵۰۰ اثر تاریخی‌فرهنگی مجموعه‌های خصوصی شیراز مستندنگاری شد > پارسا

افراد آزاد شده از مصرف سیگار همچنین توصیه می کنند سیگاری ها برای رفع احساس وابستگی به نیکوتین می توانند از قهوه و کافئین موجود راجع به آن کمک بگیرند شالودها کافئین علاوه بر خاصیت انرژی زایی می تواند باعث تحریک محرک های مغزی و احساسی شبیه به مصرف سیگار راجع به افراد شود.

افرادی که سیگار می کشند به دلیل آسیب دیدن جوانه های چشایی روی زبان خود متداولاً طعم مواد غذایی را به خوبی راجع بهک نمی کنند و این باعث می شود غذاها برای آنها بی مزه باشد اما ترک سیگار این حالت برطرف می شود و غذاها طعم و مزه خوب خود را پیدا می کنند و فرد علاقه و میل و رغبت ذاتیی بیشتری برای خوردن مواد غذایی پیدا می کند.