پارسا نیوز : رگولاتوری: بالغ بر نیمی از راجع بهخواست های ترابردپذیری تکخواست شده است

پارسا نیوز : رگولاتوری: بالغ بر نیمی از راجع بهخواست های ترابردپذیری تکخواست شده است

بعد از اعلان اجرایی شدن طرح ترابردپذیری بسیاری از کاربران اینطور گلایه داشتند که انتقال خطوط موبایل شان به اپراتورهای دیگر آنقراجع بهها هم ساده نیست و انجام این کار با موانعی همراه است.

حالا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از رفع اشکالات موجود راجع به این راستا خبر داده و اعلان نموده که ۵۵ راجع بهصد از راجع بهخواست های مشترکان برای ترابرد کردن شماره هایشان تکخواست شده است.

طبق گفته معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری فرایند ترابردپذیری شماره های تلفن همراه راجع به کشور از این پس به صورت مستمر مورد نظارت و پایش قرار می گیرد.

وی با اشاره به اشکالاتی که راجع به ماه های نخست راجع به اجرای این طرح وجود داشت، اعلان نمود که بعد از برگزاری جلسات مستمر با حضور مجریان امر، عملکرد سیستم ترابردپذیری مورد بررسی قرار گرفته و اشکالات موجود شناسایی و رفع شده اند.

حسین فلاح جوشقانی راجع به ادامه به آمار راجع بهخواست های انجام شده برای ترابرد اشاره کرد و اعلان نمود: میزان ترابرد تکخواست شده از ۲۴ راجع بهصد به ۵۵ راجع بهصد راجع به حال اماده رسیده است و ۴۵ راجع بهصد عدم تکخواست ترابرد نیز به دلیل انصراف خود مشترکان و یا رد راجع بهخواست ترابرد به دلایل قوانین تجاری ترابردپذیری است و اپراتورها راجع به این زمینه کوتاهی نکرده‌ اند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : تنسنت ۳۰۰ میلیارد دلاری کماکان رشد می‌کند | پارسا

فلاح جوشقانی احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلان شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیر به نظیر مانند راجع بهخواست ترابرد سیم‌کارت دایمی به اعتباری و بالعکس، فعال نبودن سیم‌کارت، فعال‌بودن کمتر از سه ماه سیم‌کارت شماره مورد راجع بهخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صاراجع به شده از اپراتور فرستنده نزدیک مشترک راجع به سیم‌ کارت‌های دائمی را از دلایل رد راجع بهخواست ترابرد عنوان کرد.