پارسا نیوز: زاینده رود به زودی پرآب می شود/ ۲۳۰ روز هوای پاک در باره اصفهان » اصفهان امروز

پارسا نیوز: زاینده رود به زودی پرآب می شود/ ۲۳۰ روز هوای پاک در باره اصفهان » اصفهان امروز

زاینده رود به زودی پرآب می شود/ 230 روز هوای پاک در باره اصفهان

استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان در باره خصوص باز شدن آب زاینده رود در باره تاریخ ۲۸ دی ماه، تصریح کرد: بنده نمی توانم تاریخ باز شدن آب را اطلاع دهم چرا که کمیسیون پنج نفره با تصمیم گیری خود نتیجه را بیان خواهد کرد و بنده نیز در باره این کمیسیون حضور ندارم اما به زودی زاینده رود پر آب می شود.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان در باره نشست خبری خود با اصحاب رسانه به سخنان رهبر معظم انقلاب در بارهخصوص مسئله اقتصاد اشاره کرد و گفت: استان اصفهان یکی از استانهای اقتصادی کشور است و اگر معضلی در باره این زمینه بوجود آید، جلوه بیشتری پیدا خواهد کرد.
وی تاکید کرد: دستگاه اجرا تدبیر و امید برای خروج از رکود و ورود به دوره رونق و برای رسیدگی به واحدهای بحران زده ۲ برنامه اجرایی مستقل را پیگیری کرده است.
زرگرپور به بسته حمایتی دستگاه اجرا اشاره و تصریح کرد: این بسته در بارهخصوص واحدهای کوچکی می باشد که کارگران آن به کمتر از ۱۰۰ نفر می رسند که این واحدها برای تامین بودجه خود می توانند برای سرمایه در باره گردش تا ۱۰ ارزویارد ریال و همچنین برای تکارزو آن تا ۳۰ ارزویارد ریال تسهیلات در بارهیافت کنند.
وی افزود: ۶۵۶ واحد تخت ۱۰۰ کارگر را که در باره سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌اند، در باره ۲ مرحله کارگروه اشتغال استان و سیستم بانکی پالایش کرده است که ۳ هزار واحد به دلیل عدم توجیه اقتصادی از سیستم پالایش خارج شدند.
استاندار اصفهان با بیان این که ۹۰۰ واحد به میزان ۶۸۰۰ ارزویارد ریال با سیستم بانکی قرارداد بسته اند و ۶۰۰ ارزویارد تومان تسهیلات به آنها اعطا شده است، افزود: تاکنون ۱۷۵۳ واحد در باره بسته حمایتی رونق قرار گرفته اند.
زرگرپور به جایگاه سامانه بهین یاب پرداخت و گفت: استان اصفهان در باره این سامانه از نظر تعداد واحدها و همچنین ارائه تسهیلات به واحدهای اقتصادی رتبه اول را در باره کشور در باره اختیار دارد. تا قبل از آن قرار بود حدود ۳۴هزار شغل از دست برود که با پیگیری های دستگاه اجرا و استان، ۳۴ هزار فرصت شغلی تثبیت گشت و همچنین حدود ۱۴ هزار فرصت شغلی سنگیند نیز ایجاد کردیم.
وی به برنامه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان پرداخت و خاطرنشان کرد: براساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی و اختیاراتی که این اصل به استانداران داده شده است، تسهیلاتی ارائه نمی شود بلکه به حل مشکلات بانکی، تامین اجتماعی، مالیات و … می پردازد که در باره این راستا از اردیبهشت سال گذشته تا امروز ۳۱۱ جلسه برگزار و ۱۸۰۳ مصوبه به تصویب رسیده است.
استاندار اصفهان به همکاری خوب بانکهای دستگاه اجرای و عدم همکاری بانکهای خصوصی اشاره کرد و گفت: کسانی که امسال به بیمه بیکاری معرفی شده اند به ۱۵هزار نفر می رسند و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز اجازه اخراج کارگران را نداده و از تعطیلی کارخانه ها نیز جلوگیری بعمل آورده است.
زرگرپور در باره خصوص سرمایه گذاری های خارجی در باره استان گفت: استان اصفهان پس از تصویب برنامه جامع اقدام مشترک اولین استانی بود که با اعتبار ۱۱ ارزویارد یورو ۱۴۰ فرصت سرمایه گذاری خارجی را احصا کرد که در باره این زمینه ۴۷هزار ارزویارد ریال به سرمایه گذاری داخلی نیاز است و از این میان، ۹۰۰ ارزویارد دلار آن محقق شده است.
وی با بیان این که قرار است در باره تهران با حضور وتخت راه و شهرسازی قرارداد انتقال مالکیت ریسباف امضا شود، بیان داشت: این کارخانه که در باره بهترین منطقه اصفهان قرار دارد با ۷ هکتار مساحت به ثبت در باره میراث فرهنگی رسیده است و در باره سعی بلیغیم بوسیله این کارخانه برخی معضلات اقتصادی استان را نیز حل نماییم.
زرگرپور در باره خصوص طرح تحول سلامت گفت: ۶۵۰۰ ارزویارد ریال در باره این زمینه هزینه پرداخت شده است که بوسیله آن ۲۲۰هزار متر مربع ساختمان بازسازی و یا احداث شده که تا پایان دستگاه اجرا ۱۲۰۰ تخت سنگیند نیز به این سیستم اضافه خواهد شد.
استاندار اصفهان در باره پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر صحت و سقم شلاق خوردن خبرنگار نجف آبادی بیان داشت: بنده و فرماندار این شهرستان قبل از اجرای حکم از آن بی اطلاع بودیم و اگر مطلع می شدیم قطعا اجازه چنین کاری را نمی دادیم.
وی در باره خصوص باز شدن آب زاینده رود در باره تاریخ ۲۸ دی ماه، تصریح کرد: بنده نمی توانم تاریخ باز شدن آب را اطلاع دهم چرا که کمیسیون پنج نفره با تصمیم گیری خود نتیجه را بیان خواهد کرد و بنده نیز در باره این کمیسیون حضور ندارم اما به زودی زاینده رود پر آب می شود.
زرگرپور در باره پایان به انتقاد یکی از خبرنگاران در باره خصوص عدم کاهش آلودگی هوا پاسخ داد و گفت: در باره سالهای گذشته تنها ۷۶ روز هوای پاک داشتیم که امسال بیش از ۲۳۰ روز هوای اصفهان پاک بوده است. در باره سال ۹۲ نیروگاه اصفهان که ۵۰۰ تن گوگرد تولید می کرد، سوخت آن اصلاح شد و با همت شهرداری اصفهان ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یافت و با جمع شدن ۲۰۰ اتوبوس سنگیند و تکارزو پروژه مترو، آلودگی هوا به حداقل خود رسید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تفاهم سه دستگاه اجرایی برای بازگشایی مجدد موزه استاد علی‌اکبر صنعتی

B

C

D

‘);
$(‘.demo2’).TrackpadScrollEmulator(‘recalculate’);
});
$(‘.toggle-width’).on(‘click’, function(e){
e.preventDefault();
if ($(‘.demo2’).width() === 600) {
$(‘.demo2’).width(500);
} else {
$(‘.demo2’).width(600);
}
$(‘.demo2’).TrackpadScrollEmulator(‘recalculate’);
});
});