پارسا نیوز: سازمان FDA از امکان هک شدن ضربان سازها ابراز نگرانی کرد

پارسا نیوز: سازمان FDA از امکان هک شدن ضربان سازها ابراز نگرانی کرد

طبق گزارش امنیت سایبری که سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا منتشر کرده، چندین از دستگاه های ضربان ساز راجع به حال موجود نسبت به حملات هکرها آسیب پذیر هستند. با وجود اینکه محققان امنیتی سال ها به ریسک استفاده از مکانیکیهای پزشکی اشاره داده بودند اما این اولین باری است که یک اطلاعیه عمومی از طرف دستگاه اجرا و با یک تهدید خاص منتشر شده است.

بر اساس اخطار FDA خود دستگاه ضربان ساز آسیب پذیر نیست بلکه دستگاه فرستنده «Merlin@home» است که می تواند عامل تهدیدی برای افراد بیمار باشد. مکانیکی مذکور که محصولی از شرکت «St. Jude Medical» است از طریق امواج وایرلس RF به ضربان ساز متصل شده و داده های آن را می خواند. سپس این داده ها را به سرویس ابری «Merlin.net» منتقل می کند تا پزشک بتواند به سلامتی بیمار و دستگاه پی برده و آنها را تخت نظر داشته باشد.

با وجود اینکه دستگاه یاد شده خود به خود باعث تهدید جان بیمار نمی شود اما FDA اظهار کرده که محصولات «Merlin» قابل هک شدن بوده و می توان از طریق آن پیام های دستکاری شده را به ضربان ساز بیمار منتقل کرد. هکرها از این طریق می توانند هرکاری از خالی کردن باتری ضربان ساز گرفته تا وارد کردن شوک به بیمار و یا قطع ضربان قلب آنها را انجام دهند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: میراث‌دار چاوز خون به پا کرده است!

خوشبختانه سازمان غذا و داروی آمریکا راجع به گزارش خود بیان کرده که تا به حال هیچ موردی مبنی بر هک شدن و آسیب بیمار مشاهده نشده است.

شرکت سازنده از امروز برای رفع مشکل مذکور، یک بروزرسانی نرم افزاری را به صورت OTA و برای دستگاه های تحت تأثیر ارائه خواهد داد.