پارسا نیوز : سامسونگ در باره پی سرمایه گذاری ۲ ارزویارد دلاری برای افزایش ظرفیت تولید OLED است

پارسا نیوز : سامسونگ در باره پی سرمایه گذاری ۲ ارزویارد دلاری برای افزایش ظرفیت تولید OLED است

سامسونگ دیسپلی که هم اکنون بزرگترین تولید کننده نمایشگرهای OLED است، قصد دارد تا با سرمایه گذاری ۲ ارزویارد دلاری، ظرفیت تولید خود را افزایش دهد. این اقدام سامسونگ برای حفظ فاصله خود با تولیدکنندگان دیگر نظیر شارپ و ژاپن دیسپلی است که قصد دارند حضور خود را در باره این حوزه افزایش دهند.

بر اساس گزارش منبع کره ای «Chosun Biz»، سامسونگ در باره حال نهایی سازی قرارداد خود در باره ویتنام شمالی است. انتظار می رود که غول فن شناسی کره در باره سه ماهه اول سال جاری، سرمایه گذاری مذکور را به صورت رسمی مطرح کند.

سامسونگ دیسپلی پیش از این نیز در باره کشور کره سرمایه گذاری قابل توجهی را انجام داده بود که آخرین آنها مبلغی معادل با ۶ ارزویارد دلار بوده است.

علاوه بر آن سامسونگ الکترونیکس دو کارخانه تولیدی را در باره کشور کره تأسیس کرده است که بیش از ۵۰ در بارهصد از تمام موبایل های این شرکت که به صورت جهانی به فروش می رسند را تولید و عرضه می کنند. بر همین اساس تأمین کنندگان اصلی نظیر سامسونگ دیسپلی نیز ظرفیت تولید خود در باره منطقه را افزایش داده اند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی : مجیک لیپ ؛ نور تاباندن بر تاریکی | پارسا

گفتنی است که کمپانی سامسونگ دیسپلی قصد دارد در باره اسرع وقت ظرفیت تولید خود را بالا برد چون به نظر می رسد که تنها تأمین کننده نمایشگرهای OLED پشت بعدی آیفون ها باشد.

اپل در باره نظر دارد از سه ماهه دوم سال جاری، سالیانه ۱۰۰ ارزویون پنل OLED را در باره محصولات خود به کار گیرد و سرمایه گذاری در باره افزایش ظرفیت تولید نمایشگرهای مورد اشاره به نظر منطقی می رسد.