پارسا نیوز : سنگ‌سفیدی: خوراکچی را به خدا واگذار کردم/ مطمئنم شمسایی مخالف اخراجم بود

پارسا نیوز : سنگ‌سفیدی: خوراکچی را به خدا واگذار کردم/ مطمئنم شمسایی مخالف اخراجم بود

ملی پوش فوتسال ایران بعد جدایی از تاسیسات دریایی، از ماجرای اخراجش گفت و به تندی از مربی سابقش انتقاد کرد.

محمدرضا سنگ‌سفیدی در گفت‌وگو با پارسا، درباره جدایی‌ از تاسیسات دریایی و پایان همکاری‌اش با وحید شمسایی بعد از چهار سال، اظهار کرد: ابتدا می‌خواهم از باشگاه بزرگ تاسیسات دریایی و بخصوص آقایان رحمانی، حلاجی و شمسایی که سه سال خوب را در کنارشان تجربه کرده و به افتخارات بزرگی رسیده‌ام تشکر کنم. امسال دوست داشتم طور دیگری فکر کنم چون در سه سال اخیر به چیزهایی که می‌خواستم در تاسیسات رسیدم و انگیزه برای ادامه کار نداشتم. شمسایی هم پدرانه گفت جلوی پیشرفتت را نمی‌گیرم و دستم را باز گذاشت. با وجود اینکه از ایتالیا و پرتغال پیشنهاد داشتم در مشورت با بزرگان به این نتیجه رسیدم، امسال در ایران بمانم بهتر است چرا که تیم ملی تقویم شلوغی دارد و اگر به اروپا می‌رفتم ممکن بود در تیم ملی به مشکل بخورم. شاید سال دیگر پیشنهاد بهتری از اروپا داشته باشم.

وی با بیان اینکه با وجود جدایی از تاسیسات دریایی هنوز دلیل اخراجش از تیم در پنج هفته پایانی را نمی‌داند، بیان کرد: من در بازی با حفاری اهواز پنالتی خراب کردم و بعد از آن کنار گذاشته شدم. بازگشت به عقب کار درستی نیست اما چون سوالات زیادی در این باره از من می‌پرسند و فکر می‌کنند با شمسایی به مشکل خورده‌ام، می‌خواهم برای اولین و آخرین بار  توضیح دهم. بعد از بازی با حفاری که پنالتی خراب کرده بودم، محمود خوراکچی مربی تیم در رختکن یکسری بی‌احترامی‌ها به من کرد؛ البته او اسم مرا نمی‌آورد و با لفظ ملی‌پوش حرفش را می‌زد در حالی که تنها ملی‌پوش تیم من بودم. او می‌گفت این ملی‌پوش در حد و اندازه‌های تیم ملی نیست. تو را در تیم ملی پررو کرده‌اند، چه کسی گفته تو باید در تیم ملی باشی و… من با شنیدن این حرف‌ها به خاطر اینکه خوراکچی بزرگتر ما بود، حرفی نزدم. سپس از طریق خبرگزاری‌ها متوجه شدم به دلیل کم‌کاری اخراج شده‌ام. با سرپرست تیم تماس گرفتم و او گفت خوراچکی اعلام کرده به خاطر کم‌کاری در تیم جایی نداری. زمانی که پرس و جو کردیم، گفتند او چنین حرفی نزده و به نوعی سعی کردند ماجرا را درستش کنند. سپس متوجه شدم خوراکچی اعلام کرده در تاسیسات دریایی یا جای من است یا جای سنگ سفیدی. قطعا مدیرعامل هم از مربی تیمش پشتیبانی کرد و من ترجیح دادم حرف نزنم.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : ناگفته های لیگ برتر از زبان آقای گل این فصل - پارسا

بازیکن فصل پیش تاسیسات دریایی افزود: خوراکچی بعد از اتمام لیگ، هر جا نشسته، پشت سر من حرف زده و به تیم‌ها گفته این بازیکن را جذب نکنید. او به همه می‌گوید سنگ سفیدی اخلاق ندارد و در حد تیم ملی نیست. به هر حال همه ما بچه مسلمانیم و حرمت نان و نمکی که خورده‌ایم را می‌دانیم. من هم با خوراکچی در یک فصل سر یک سفره نشسته و نان و نمک همدیگر را خورده‌ایم. او مربی‌ام بوده و من به احترامش سکوت کرده‌ام. اطرافیان نیز گفتند سکوت کن و حرفی نزن اما دیدم ایشان نمی‌خواهند دست از بدگویی پشت سر من بردارند. او با تیم‌های دیگر صحبت می‌کرد و در ابتدا می‌گفت سنگ سفیدی را جذب نکنید. نمی‌دانم از این کارها چه هدفی داشت. آقای خوراکچی! خودت بهتر بود تیمت را انتخاب می‌کردی تا اینکه بخواهی علیه من صحبت کنی. نمی‌دانم مشکلش با من چیست. همه اعضای تیم در طول فصل شاهد بودند که من به این آقا احترام می‌گذاشتم اما نمی‌دانم چه فکری با خودش کرده است. این آقا با من بازی می‌کند و من از حقم می‌گذرم اما او را به خدا واگذار می‌کنم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : مبینی سرپرست فدراسیون تیراندازی شد

ملی‌پوش فوتسال در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل خوراکچی با او از بازی تاسیسات شروع شد یا پیش از آن اتفاقی افتاده بود، گفت: همه اینها به یک باره از بازی حفاری آغاز شد. نمی‌دانم شاید من بد تمرین می‌کردم یا ناخواسته حرکتی از من سر زده که باعث ناراحتی‌اش شده اما مطمئنم هیچ کاری نکردم که بخواهد از دستم ناراحت باشد. من تنها بازیکنی هستم که پنالتی خراب کردم و اخراج شدم. اگر اینطور باشد باید «آری» بازیکن تیم ملی بزریل را که مقابل ایران پنالتی خراب کرد، دارش بزنند. من مقابل حفاری پنالتی خراب کردم اما انگار بزرگترین گناه در دنیا را مرتکب شده بودم. سرمربی تیم می‌توانست من را بازی ندهد یا جریمه کند؛ حتی می‌توانست مرا در فهرست ۱۲ نفره قرار ندهد اما نمی‌دانم چرا اخراجم کرد. از طرفی در اخبار می‌گویند سنگ سفیدی را به خاطر کم کاری اخراج کرده‌ایم اما سپس زیر حرف‌شان می‌زنند. او در اخبار تلویزیون این جمله را به زبان آورد و فیلم آن نیز موجود است. به هر حال من او را به خدا واگذار کردم. در دل او نیستم که بدانم چه مشکلی با من دارد. اگر هر مشکلی دارد می‌تواند به خودم بگوید نه اینکه همه جا علیه‌ام حرف بزند.

سنگ سفیدی در پاسخ به این پرسش که آیا دلیل جدایی‌اش از تاسیسات دریایی این مشکلات بود، گفت: امسال خوراکچی در تاسیسات نیست که بخواهم به خاطرش گسستن شوم اما وقتی این اتفاق افتاد من با شمسایی، حلاجی و سمیعی رفیق‌تر شدم. من حتی به شمسایی زنگ زده و از او برای پیوستن به مس کسب اجازه کردم. شمسایی نیز به من پیشنهاد کرد به این تیم بروم. من هیچگاه فراموش نمی‌کنم که شمسایی مرا به فوتسال آورده و هیچگاه نمی‌خواهد خراب شوم.

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: درس‌هایی را که از عاشورا گرفتیم در دفاع‌مقدس به نمایش گذاشتیم

بازیکن سابق تاسیسات دریایی با بیان اینکه شمسایی مخالف اخراجش از تیم بود، به پارسا گفت: خوراکچی گفته بود تاسیسات یا جای من است یا سنگ سفیدی. به نظرتان شمسایی می‌توانست پشت مربی‌اش را خالی کند؟ معتقدم قطعا شمسایی مخالف اخراجم بود. با این حال کاری که خوراکچی با من کرد انگیزه زیادی به من داد و باعث پیشرفتم شد. من خیلی مسائل را زودتر متوجه شدم و فهمیدم کسی که با آدم سلام و علیک می‌کند می‌تواند روزی علیه‌اش حرف بزند. اگر مسائل به نفع او نباشد، من که هیچ، بزرگتر از من را هم دور می‌زند.

او همچنین تصریح کرد: زمانی که در اردوی تیم ملی اماده شدم، پی بردم خوراکچی با تیم‌ها صحبت می‌کند و می‌گوید سنگ‌سفیدی مصدوم است، او را جذب نکنید. مردم عقل دارند و می‌بینند من در اردوی تیم ملی هستم. اگر مصدوم بودم به اردو دعوت نمی‌شدم. مگر ناظم‌الشریعه عاشق چشم و ابروی من است که با وجود مصدومیت مرا دعوت کند؟ تنها می‌توانم بگویم این آقا را به خدا واگذار کردم.

سنگ سفیدی در پایان درباره حضورش در مس سونگون به پارسا، گفت: مس همیشه جزو مدعیان لیگ بوده و رتبه‌های بالای جدول را کسب کرده است. با این حال امسال گیتی پسند و تاسیسات دریایی مدعیان اصلی قهرمانی هستند و تیم‌های مس، فرش آرا و حفاری برای رتبه‌های بالای جدول می‌جنگند. می‌خواهم از آقای شهبازی و کافی تشکر کنم که لطف زیادی به من داشتند. به شخصه اگر به این تیم آمدم، به دلیل حضور این دو عزیز بوده است چون می‌دانم اگر حرفی می‌زنند به آن عمل خواهند کرد. همچنین افتخار می‌کنم که شاگرد حمید بی‌غم مربی با دانش مس شدم و امیدوارم بتوانم شاگرد خوبی در لیگ امسال برای او باشم.

انتهای پیام