پارسا نیوز : سیگار سالانه ۶ طلبیون قربانی در حدود جهان می‌گیرد

پارسا نیوز : سیگار سالانه ۶ طلبیون قربانی در حدود جهان می‌گیرد

نتایج یک مطالعه آماری نشان می‌دهد که استعمال دخانیات در حدود سال جان حدود شش طلبیون نفر را گرفته و بیش از یک تریلیون دلار آمریکا برای اقتصادهای جهان هزینه دارد.

به گزارش ایسنا، در حدود این بررسی آمده است مصرف محصولات دخانی به مرگ شش طلبیون نفر در حدود سال که عمدتا از کشورهای در حدود حال توسعه هستند منجر می‌شود و همچنین بیش از یک تریلیون دلار هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و از بین رفتن قدر حدودت تولید و بهره‌وری را به دنبال دارد.

بنابر مطالعه سازمان جهانی بهداشت (WHO) و موسسه ملی سرطان در حدود آمریکا، در حدود صورت افزایش قیمت محصولات دخانی و اعمال مالیات بیشتر بر این محصول، طلبیاردها دلار صرفه‌جویی شده و جان طلبیون‌ها انسان نیز به خطر نمی‌افتد.

به گفته محققان، اعمال خط مشی‌های کنترل مصرف تنباکو علاوه بر آنکه خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد می‌تواند هزینه دستگاه اجرا‌ها برای توسعه اقتصادی و خدمات در حدودمانی را ارتقاء دهد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ضیافت باشکوه «عالیم قاسم اف» و «پرواز همای» در آستانه بهار | گزارش تصویری

دکتر اولگ چستنوف، معاون بیماری‌های غیر واگیر و سلامت روان سازمان جهانی بهداشت گفت: تاثیر اقتصادی دخانیات بر کشورها و عموم مردم بسیار سنگین است. صنعت تنباکو به مرگ زودهنگام طلبیون‌ها انسان، فشار اقتصادی مضاعف بر خانواده‌ها و ایجاد هزینه‌های در حدودمانی هنگفت برای خانواده‌ها و کشورها منجر می‌شود.

در حدود صورت اقدام از سوی همه کشورها، در حدودآمد سالانه مالیات از سیگار در حدود سطح جهان می‌تواند افزایش ۴۷ در حدودصدی داشته باشد.

تنباکو دلیل اصلی بیماری‌های غیرواگیر از جمله بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت است. چنین بیماری‌های قابل پیشگیری عامل حدود ۱۶ طلبیون مرگ زودهنگام (پیش از ۷۰ سالگی) در حدود سراسر جهان در حدود مدت یک سال هستند.

به گزارش هلث دی نیوز، کاهش استعمال دخانیات بخش اصلی از سعی بلیغ‌ها برای کاهش مرگ و میر زودهنگام ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در حدود حدود یک سوم تا سال ۲۰۳۰ است.

انتهای پیام