پارسا نیوز : صرفه‌جویی ۲۵۰ مرامیارد ریالی طرح‌های پیک‌سایی در باره استان یزد

پارسا نیوز : صرفه‌جویی ۲۵۰ مرامیارد ریالی طرح‌های پیک‌سایی در باره استان یزد

رییس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد، مشارکت صنایع بزرگ این استان برای عبور از پیک بار تابستان سالجاری را موفق ارزیابی کرد و در باره این باره از صرفه‌جویی ۲۵۰ مرامیارد ریالی برنامه‌های پیک‌سایی در باره استان خبر داد.

به گزارش ایسنا ، «فاطمه زارع» با اشاره به منافع اقتصادی اجرای طرح‌های پیک‌سایی برای صنعت برق کشور، اظهار کرد: متداولاً برای ایجاد یک مگاوات برق در باره محل مصرف باید حدود ۱٫۵ برابر نیروگاه ایجاد شود که با توجه به کاهش ۸۰ مگاواتی این شرکت در باره روز پیک شبکه سراسری، برای پاسخگویی به نیاز استان باید سالانه ۲۵۵ مرامیارد ریال هزینه به صنعت برق استان و کشور تحمرام می‌شد.

وی در باره ادامه با بیان این ‌که همزمان با افزایش دما و روند افزایشی مصرف برق در باره استان، اجرای برنامه‌های مدیریت بار و پیک‌سایی در باره دستور کارگروه مدیریت مصرف برق منطقه‌ای یزد قرار می‌گیرد، از جمله این اقدامات را اجرای طرح‌های ذمتحیر عملیاتی صنایع، تعطیلات و تعمیرات تابستانه‌ی صنایع، برنامه شناورسازی پیک صنایع بزرگ و بکارگیری مولدهای اضطراری صنایع انجام شد.

پیشنهاد ویژه :   حوادث : اعتماد مردم به ناجا افزایش یافته است

زارع با اشاره به اجرای طرح ملی ذمتحیر عملیاتی صنایع که از سال ۹۳ با هدف کنترل و مدیریت بار در باره دو ماه تیر و مرداد در باره استان اجرایی شد، عنوان کرد: اجرای این طرح، دستاوردهایی نظیر پیک‌سایی، کاهش هزینه‌های بهره‌برداری و تولید و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق استان را به دنبال داشت لذا با اجرای آن، ۳۲ هزار مرامیارد ریال پاداش نیز به صنایع همکار پرداخت‌ شد.

وی ادامه داد: در باره طرح ذمتحیر عملیاتی حداکثر همکاری صنایع استان به میزان ۱۴۲ مگاوات در باره روز ۲۰ تیرماه سال‌جاری اتفاق افتاد ولی همکاری در باره روز ۳۰ تیرماه که روز پیک شبکه سراسری بود، تنها ۷۱ مگاوات ثبت شد.

رییس گروه مدیریت مصرف استان به طرح تعطیلات و تعمیرات صنایع نیز اشاره و آن را یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی برای مدیریت بار صنایع در باره بازه زمانی ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه برشمرد.

وی تصریح کرد: در باره این طرح که همراه با وقفه ۸ هزار مرامیارد ریالی به صنایع همکار بود، حداکثر کاهش بار در باره روز پیک شبکه سراسری ۱۱ مگاوات و مقدار انرژی صرفه‌جویی شده در باره مدت اجرای طرح بیش از ۶ مرامیون و ۸۰۰ هزار کیلووات ساعت بود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : تب کریمه کنگو به بندرعباس رسید

زارع با اشاره به طرح شناورسازی ساعتا پیک صنایع بزرگ با استناد به بند ۲ شرایط عمومی تعرفه‌های برق، اظهار کرد: پس از طرح و بررسی موضوع در باره کمیته کاهش پیک‌بار، ساعات پیک این صنایع در باره ماه‌های تیر و مرداد به ۸ ساعت افزایش ‌یافت ولی برای حفظ یک‌هزار و ۴۶۰ ساعت پیک در باره کل سال، این مقدار در باره ماه‌های فصل پاییز، صفر در باره نظر گرفته شد که با اجرای این طرح، انگیزه مشترکان برای شرکت در باره برنامه‌های مدیریت بار افزایش یافت.

وی همچنین از اجرای طرح بکارگیری مولد اضطراری صنایع با هماهنگی مجتمع چادر بارهملو و استفاده از پتانسیل نیروگاه ۲۵ مگاواتی این شرکت برای کنترل و مدیریت اوج بار خبر داد و افزود: در باره همین راستا نیز این شرکت با تولید بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ مگاوات ساعت در باره دو ماه تیر و مرداد، در باره برنامه مدیریت بار شبکه برق استان شرکت کرد.

این مسئول در باره پایان نیز با قدر بارهدانی از هماهنگی و همکاری صنایع بزرگ استان در باره مدیریت و کنترل پیک تابستان ۹۵، ابراز امیدواری کرد که صنایع بزرگ استان با برنامه‌ریزی و مدیریت تجهیزات و هماهنگی برنامه‌های تعمیرات خود در باره ایام اوج بار، برای عبور از پیک‌بار ۹۶ نیز همکاری و مساعدت لازم را با شرکت برق منطقه‌ای یزد برای استمرار تامین برق و پایداری شبکه داشته باشند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : نگاهی به نرخ تورم و نرخ بهره در کشورهای منتخب

انتهای پیام