پارسا نیوز : صنعت نور در باره ایران رقابت‌پذیر با کشورهای خارجی

پارسا نیوز : صنعت نور در باره ایران رقابت‌پذیر با کشورهای خارجی

هر چند صفر تا ۱۰۰ نیاز داخلی در باره زمینه استفاده از محصولات روشنایی و نورپردازی در باره داخل تامین نمی‌شود، اما گام‌های مهمی در باره راستای بالانقل و تعویض کردن کیفیت و ساختارهای این صنعت به منظور تولیدات رقابت‌پذیر برداشته شده است.

کاوه احمدیان – دبیر شورای خط مشی‌گذاری همایش و نمایشگاه بین‌المللی روشنایی و نورپردازی ایران – در باره گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت صنعت روشنایی در باره کشور اظهار کرد: انجمن تولیدکنندگان چراغ‌های روشنایی برقی که مشمول حدود ۴۰ شرکت می‌شود، انجمن مهندسی و نورپردازی ایران و انجمن تولیدکنندگان لامپ سه بازوی صنعت روشنایی در باره ایران هستند.

وی ادامه داد: خوشبختانه وضعیت صنعت روشنایی در باره کشور قدمت دیرینه‌ای دارد و در باره حال اماده قابل رقابت با کشورهای خارجی است. شرایطی فراهم شده تا بتوانیم از پتانسیل داخلی استفاده کنیم، اما بخشی از محصولات مورد استفاده در باره این صنعت وارداتی است.

احمدیان با اشاره به این‌که به لحاظ کیفیت و ساختار از شرایط مطلوبی در باره صنعت روشنایی و نورپردازی برخورداریم، گفت: از سال ۱۳۹۱ رویدادی تعریف شد تا اساتید و کارشناسان در باره این بخش گردهم آیند و مستقل از بخش دستگاه اجرای پیشبرد این صنعت کمک کنند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : قطعه سازان هم از جزئیات قراردادهای خودرویی اطلاعی ندارند - پارسا

دبیر شورای خط مشی‌گذاری همایش و نمایشگاه بین‌المللی روشنایی و نورپردازی ایران افزود: قرار بر این است تا همایش و نمایشگاه بین‌المللی در باره زمینه‌ روشنایی و نورپردازی به مدت پنج روز تا ۲۴ دی ماه ادامه یابد که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان به وبسایت www.ild-c.com مراجعه کرد.

به گفته وی، این همایش با حضور سخنرانانی از اروپا برگزار خواهد شد و شامل نمایشگاهی متشکل از ۵۰ شرکت معتبر داخلی و خارجی فعال در باره حوزه خدمات و محصولات روشنایی و نورپردازی است.

انتهای پیام