پارسا نیوز : طی مراحل نهایی ثبت چوگان به عنوان میراث جهانی برای ورزش ایران

پارسا نیوز : طی مراحل نهایی ثبت چوگان به عنوان میراث جهانی برای ورزش ایران

وشالوده ورزش و جوانان گفت: ثبت جهانی چوگان به عنوان میراث جهانی برای ورزش ایران در باره مراحل نهایی و تکخواستی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، عصر روز چهارشنبه ۲۲ دی اعضای هیات رئیسه فدر بارهاسیون چوگان به دیدار مسعود سلطانی فر رفتند و در باره مورد مسائل مختلف این رشته به بحث و تبادل نظر پرداختند. وشالوده  ورزش و جوانان در باره این دیدار، که با حضور سید نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای این وزارتخانه برگزار شد، اعضای هیات رییسه فدر بارهاسیون چوگان را افرادی موثر و توانمند دانست.

سلطانی فر ادامه داد: چوگان به دلیل این که با اسب بازی می شود، ریشه در باره فرهنگ مذهبی ما دارد و چون زادگاهش ایران است، در باره فرهنگ ملی ما نیز جایگاه وی‍ژه ای دارد.

وی با بیان اینکه ایران مهد چوگان است، اظهار داشت: هر کشوری که بنیانگذار و مهد رشته ای باشد باید در باره همه زمینه ها سردمدار و پیشرو آن رشته هم باشد. وشالوده  ورزش و جوانان فراهم کردن ساز و کار برای ورود بیشتر بخش خصوصی به این رشته را مورد تاکید قرار داد و افزود: ورود بخش خصوصی به چوگان باعث توسعه آن در باره ایران و دنیا می شود و توسعه این رشته توسعه فرهنگ ایرانی را در باره پی دارد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : کمدی فوتبال در سال ۲۰۱۶ از جوراب بچگانه بنیتز تا انگشت یوگی‌لو در دماغ و ترس رونالدو+تصاویر

وشالوده ورزش حمایت و همکاری وزارت ورزش و جوانان از تاسیس مدر بارهسه های چوگان را اظهارنامه کرد و خبر داد: ثبت جهانی این رشته به عنوان میراث جهانی برای ورزش ایران در باره مراحل نهایی و تکخواستی قرار دارد.

سلطانی فر تاکید کرد: باید از توان سایر نهادها به خصوص امکانات و فضاهای ارتش و نیروهای مسلح در باره این رشته استفاده شود.

وی هم‌چنین در باره خصوص میزبانی ایران از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی چوگان در باره تیر ماه ۹۶ گفت: اصل این میزبانی مورد حمایت ما است و باید با استفاده از توان بخش خصوصی آن را آبرومندانه برگزار کنیم. در باره این دیدار گلنار وکیل گیلانی رییس فدر بارهاسیون چوگان، گزارشی از فعالیت های گذشته و برنامه های آتی این فدر بارهاسیون را ارائه داد و از توجه وشالوده  ورزش و جوانان به این رشته در باره سمت قبلی و فعلی خود ابراز خرسندی کرد.

انتهای پیام