پارسا نیوز: عده ای دوست دارند به زمان قاجار برگردیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد باید به یک موضوع مقدس مانند نماز و جهاد تبدیل شود و امروز کارآفرینی در هر سطح باید مانند فتح خرمشهر مورد استقبال قرار گیرد و به توسعه کسب و کارهای کوچک توجه شود.

به گزارش پارسا محسن رضایی عصر چهارشنبه در آئین افتتاح مجتمع کارخانجات هامر شامل کارخانه گلاب و آب معدنی و نیز کلنگ زنی کارخانه های عطر و ادکلن و استحصال دارو از مواد مخدر در شهرستان بردسیر افزود: همه باید اقتصاد را نه تنها معیشت بلکه بقای نظام بدانند و باید دید که انقلاب موفق می شود قله اقتصاد را به عنوان آخرین قله فتح کند.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی هم جنبه درآمد، پول و معیشت این دنیا را دارد و هم یک گلوله و موشکی علیه مانع هایی است که می خواهند نظام را متوقف کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز در جنگ اقتصادی حضور داریم و عرصه اقتصادی یک جهاد بزرگ است و هر کس در این جهاد شرکت کند مانند کسی است که در آزادسازی خرمشهر نقش داشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز بیرون کردن فقر و بیکاری و گرانی از جامعه کمتر از بیرون کردن صدام از خرمشهر نیست.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کارآفرینی، تولید، اشتغال، نوآوری، خلاقیت، رقابت های استانی و منطقه ای و سندی بسیار مهم برای عبور انقلاب و جامعه از شرایط کنونی اقتصادی بین المللی و سیاسی است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: بر شاخ نشستن و از بن بریدن - پارسا

وی گفت: حرف اساسی اقتصاد مقاومتی این است که آیا می خواهیم از داخل به بیرون نگاه کنیم یا اینکه می خواهیم از بیرون به داخل نگاه کنیم.

رضایی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی می گوید باید با دنیا تعامل داشته باشیم اما کارهای خود را از درون آغاز کنیم تا سایر کشورها به سراغ ما بیایند زیرا اگر دست خالی به سوی سایر کشورها برویم، فن شناسی به ما نمی دهند و مانند زمان قاجار و پهلوی می شود.

وی افزود: اینکه بگویند نیروهای انقلابی مخالف تعامل با بیرون هستند یک دروغ بزرگ است و ما می گوییم اگر سانتریفیوژها را نداشتیم مذاکره ای شکل نمی گرفت اما اقتصاد مقاومتی این است که دست به زانوی خود گرفته و جوانان، دانشگاه ها و زمینه ها را وارد کار کنیم.

وی بیان کرد: ما داخل کشور، پول، منابع و نیروی انسانی داریم و باید دور هم جمع شوند و با کارآفرینی به تولید محصول بپردازند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گره هایی در تولید است و بسیاری از کارخانجاتی که تعطیل شده اند مشکل بازاریابی دارند، زنجیره ارزش بسیاری از کارخانه ها در جاهایی بریده شده است و کارشناسان و کارآفرینان باید این بریدگی را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی: همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق آغاز شد

وی با بیان اینکه کشور ما قابل مانع نیست گفت: آمریکایی ها دیده اند که در مانع های سال های گذشته ایستادگی ما خوب بوده و از همین رو دوباره می خواهند ما را مانع کنند.

رضایی افزود: در پنج سال گذشته مقابل مانع ها ایستادگی کردیم اما نتوانستیم فرصت های لازم را ایجاد کنیم لذا ایستادگی، زمینه و اولین پل و بستر کار است و باید فناوری انقلاب که تهدیدها را تبدیل به فرصت و فرصت را تبدیل به دستاوردهایی از همان جنس می کند را به بهترین شکل محقق کنیم.

وی تاکید کرد: باید با اعتماد به نفس و کارآفرینی، اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم زیرا مانع ها فرصت بسیار خوبی برای بیداری جوانان، نگاه به خود، اهمیت دادن به کارآفرینی و جداشدن از گداپروری هاست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شک نکنید که آمریکایی ها ایران را دوباره در یکی دو سال آینده مانع می کنند و این مانع ها، مانع های شدیدی خواهد بود و آنها نمی دانند که این بار به لطف پروردگار، ملت قیام می کنند و فرصتی از این تهدیدات می سازند که آمریکایی ها التماس می کنند که مذاکره کنند.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی ما به نقطه حساس ایستگاه انقلاب رسیده است گفت: انقلاب مانند قطاری است که از ایستگاه های امنیت، سیاست و دفاع به خوبی عبور کرده است و امروز امنیت، اقتدار و سیاست داخلی و خارجی خوبی داریم و در این ابعاد در منطقه اول هستیم و سلاح مورد نیاز خود را خودمان تامین می کنیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: برخورد با فساد تعارف‌پذیر نیست

رضایی اظهار کرد: در راستای سیاست داخلی مردم در انتخابات حماسه بزرگی را خلق کردند و در حوزه سیاست خارجی نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین سیاست مدار به خوبی مدیریت می کنند.

وی گفت: در ایستگاه اقتصاد یکبار دیگر جلوی ما را گرفته اند و همه دنیا چشم انتظار این هستند که ببینند این انقلاب می تواند به اهداف خود برسد یا اینکه مانند برخی کشورهای دیگر شکست می خورد و این آزمون بزرگی است.

وی همچنین گفت: استاندار کرمان تحولات بزرگی را با روحیه و انگیزه های جهادی خود خلق کرده اند.

مجتمع کارخانجات هامر که مدت زمانی تعطیل بود، با صرف ۳۵ میلیارد ریال فعالیت خود را از سر گرفته و زمینه اشتغال ۲۲ نفر به صورت مستقیم و ۶۶ نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کرده است.

دبیر مجمع تشخص مصلحت نظام که امروز (چهارشنبه) وارد استان کرمان شد، از کارخانه فولاد و نورد بردسیر نیز بازدید کرد.

مرکز شهرستان بردسیر در ۶۰ کیلومتری کرمان است.