پارسا نیوز: عراقچی با آمانو دیدار می‌کند

پارسا نیوز: عراقچی با آمانو دیدار می‌کند

به گزارش گروه کاردانی خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام در حدود ادامه رایزنی‌ها در حدود وین قرار است امشب با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حدود مقر این سازمان دیدار و گفت‌وگو کند.

ششمین نشست کمیسیون مشترک برجام که امروز با حضور هیأت‌های ایران و ۱+۵ در حدود سطح معاونان و مدیران سیاسی در حدود وین برگزار شد، بعد از گذشت سه ساعت و نیم، به کار خود پایان داد.

پس از پایان این نشست، دیدار دوجانبه هیات ایرانی به ریاست سید عباس عراقچی با هیات آمریکایی در حدود هتل کوبورگ وین آغاز شد.  

به گزارش فارس، در حدود ششمین نشست کمیسیون مشترک اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مورد بررسی قرار گرفت و نامه اخیر محمدجواد ظریف وشالوده خارجه ایران به فدر حدودیکا موگرینی به‌عنوان هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در حدودباره تمدید قانون آیسا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: اخذ ضمانت‌های ۱۰۰ میلیونی از مسافران خارج از کشور از سوی آژانس‌ها

عراقچی،‌روانچی و اشمیت امروز و پیش از این نشست دو دور مذاکره داشتند. 

معاون وشالوده خارجه کشورمان پیش از نشست کمیسیون مشترک در حدود گفت‌وگویی در حدودباره تمدید قانون آیسا اظهار داشت: از دید ما تمدید قانون آیسا تخطی تعهدات برجامی آمریکا است و باید به نحو موثری جبران شود و این موضوع امروز در حدود دستور کار کمیسیون مشترک قرار گرفته است. 

وی همچنین در حدود خصوص نشست‌های کارشناسی که پیش از نشست کمیسیون مشترک برگزار شده است، عنوان کرد: کارشناسان بحث خوبی داشتند و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند.  

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با اشاره به اینکه قبل از این نشست کارشناسان ایرانی یک دور مذاکرات دوجانبه با کارشناسان آمریکایی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: طبق ساز و کار برجام اگر کشوری نسبت به رفتار کشور دیگر شکایتی داشته باشد اول باید مذاکرات دوجانبه بین آن دو کشور صورت بگیرد و ما این مذاکرات دوجانبه را داشتیم. 

به گزارش فارس، در حدود پی اقدام اخیر آمریکا در حدود خصوص تمدید قانون ممنوعیت‌های ایران (آیسا) ۲۷ آذر ماه محمدجواد ظریف وشالوده امور خارجه کشورمان با ارسال نامه رسمی به فدر حدودیکا موگرینی مسئول کاردانی خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام، خواستار برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام برای رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا شد. 

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: حصارکشی ۶ هکتار از محوطه تاریخی سنگ‌بست فریمان > پارسا

نشست کارگروه اجرایی کردن لغو ممنوعیت‌ها نیز روز گذشته به مدت حدود دو ساعت و با حضور هیات‌های کارشناسی ایران و کشورهای عضو گروه ١+۵ برگزار شد.اسماعیل بقایی دبیر ستاد پیگیری اجرای برجام در حدود وزارت خارجه ریاست هیأت کارشناسی ایران در حدود کارگروه اجرایی کردن لغو ممنوعیت‌ها در حدود وین را برعهده داشت. 

هیات کارشناسی جمهوری اسلامی همچنین دوشنبه پیش از نشست کارگروه، به طور جداگانه دیدارهایی با هیات های چین، روسیه و ایالات متحده برگزار کرد.

انتهای پیام/