پارسا نیوز : عضو کمیسیون کشاورزی خواستار تسریع راجع به بررسی لایحه محیط‌بانان شد

پارسا نیوز : عضو کمیسیون کشاورزی خواستار تسریع راجع به بررسی لایحه محیط‌بانان شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و نماینده مردم شازند راجع به مجلس شورای اسلامی گفت: راجع به لایحه محیط‌بانان توجه با حرارت به معیشت و امنیت آنان شده است.

علی ابراهیمی راجع به گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه راجع به حق محیط‌بانان اجحاف می‌شود، افزود: شغل محیط‌بانی حفاظت از محیط زیست و حیات وحش است و به همین جهت این افراد بعضا راجع به راجع بهگیری با شکارچیان غیرقابل قبول تلفات جانی می‌دهند.

وی با اشاره به نگاه با حرارت مجلس به ابعاد مختلف قضائی، استخدامی، معیشتی و امنیتی لایحه حمایت از محیط بانان اظهار کرد: اهمیت بررسی دقیق این لایحه راجع به بعد قضائی از آن جهت است که برخی از محیط‌بانان راجع به برخورد با شکارچیان غیرقابل قبول  مجبور به راجع بهگیری مسلحانه با آنان می شوند که راجع به مواردی موجب کشته شدن شکارچی می‌شود، اما به دلیل گزارش‌هایی که به تائید مقام قضایی نمی‌رسد به قتل عمد محکوم می‌شوند و محیط‌بانی که برای اثبات بیگناهی از جان خود  اقدام کرده است، باید قصاص شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: میگنا - جادوگری و روانکاوی

وی راجع به خصوص محیط‌بانانی که راجع به حین ماموریت بوسیله شکارچیان غیرقابل قبول به قتل می‌رسند نیز گفت: راجع به این لایحه اشد قابل قبولات برای ضاربان محیط‌بانان پیش بینی شده است و تسریع راجع به روند رسیدگی به پرونده‌های متخلفان مورد تاکید قرار گرفته است.

نماینده مردم شازند راجع به خانه ملت شغل محیط‌بانی را شغلی سخت و زیان‌آور دانست و گفت: یکی دیگر از ابعاد بررسی لایحه حمایت از محیط‌بانان موضوع معیشت آنان است. محیط‌بانان از اقشار مظلوم جامعه بوده و با مشکلات معیشتی و اقتصادی مواجه هستند از این رو لایحه حمایت از آنان گامی راجع به جهت بهبود معیشت و اقتصاد آنان خواهد بود.

وی با اشاره به تاکید با حرارت کمیسیون کشاورزی راجع به خصوص رفع مشکلات محیط‌بانان اظهار کرد: علاوه بر این، مجلس راجع به برنامه ششم توسعه راجع به حوزه محیط زیست نیز توجه با حرارت دارد.

ابراهیمی با اشاره به اهمیت موضوع محیط‌بانان گفت: پیش نویس لایحه حمایت از آنها خارج از نوبت بررسی و بعد از جمع بندی تمام جوانب و پس از طرح راجع به دو کمیسیون اجتماعی و لوایح دستگاه اجرا به مجلس ارائه می‌شود. راجع به اهمیت این لایحه همین بس که خارج از نوبت بررسی خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: اظهارات شمخانی راجع روابط با روسیه، برجام و سوریه

وی راجع به خصوص جزئیات این لایحه به ایسنا گفت: راجع به این لایحه مباحثی نظیر معاضدت‌های قضایی از محیط‌بانان، اشد قابل قبولات برای متخلفانی که به محیط بانان شلیک می‌کنند، فوریت برای رسیدگی راجع به دادگاه‌ها و دادسراها نسبت به پرونده‌هایی که منجر به آسیب دیدگی برای محیط‌بانان شده، هزینه راجع بهمان محیط بانان و مباحثی راجع به حوزه معیشتی مطرح است.

نماینده مردم شازند تصریح کرد: امیدواریم با تسریع راجع به تصویب این لایحه محیط‌بانان عزیز از امکانات مطلوبی برخوردار شده و شاهد ارتقای امنیت شغلی و معیشتی آنان باشیم.

انتهای پیام