پارسا نیوز: عکس/شیر رایگان مدارس سر از پذیرایی هواپیما در حدودآورد – مواد غذایی – تغذیه

پارسا نیوز: عکس/شیر رایگان مدارس سر از پذیرایی هواپیما در حدودآورد – مواد غذایی – تغذیه

سلامت نیوز:در حدودحالی پس از گذشت حدود چهار ماه به دلیل کمبود منابع مالی سرانجام از هفته گذشته توزیع شیر در حدود برخی مدارس کشور از جمله استان تهران آغاز شده که یکی از ایرلاین‌های داخلی اقدام به پذیرایی از مسافران با این نوع شیر در حدود پروازهای خود کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، یکی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی در حدود پذیرایی از مسافران خود از شیر ویژه مدارس که “غیرقابل فروش” روی آن در حدودج شده، استفاده می‌کند. این نوع شیر معمولیا از ابتدای شروع سال تحصیلی به صورت رایگان در حدود اختیار دانش‌آموزان پایه ابتدایی قرار می‌گیرد.

با این حال مشخص نیست چگونه این ایرلاین به سهمیه شیر دانش‌آموزان دست پیدا کرده است. شاید شیر ویژه مدارس به صورت رایگان در حدود اختیار این ایرلاین قرار گرفته در حدود صورتیکه شرکت‌های هواپیمایی بابت ارائه هرگونه سرویس در حدود پروازها هزینه‌های مربوطه را از مسافران در حدودیافت کرده‌اند.

اکثر شرکت‌های هواپیمایی داخلی برای پذیرایی از مسافران با شرکت‌های کترینگ قراردادهایی را امضا می‌کنند و شرکت احتمالی طرف قرارداد این ایرلاین داخلی باید نسبت به توزیع شیر ویژه مدارس در حدود پروازها پاسخگو باشد.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: یادداشت/ سعدالله زارعی سپاه را نمی‌توان خرید

ماه جاری مدیر‌کل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش از اختصاص ۱۰۰ ارزویارد تومان برای خرید شیر مدارس خبر داده و گفته بود: بر اساس اعتبار مصوب دستگاه اجرا، توزیع شیر رایگان در حدود استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی آغاز شده است.

منصور مجاوری با بیان این‌که توزیع شیر رایگان در حدود مدارس ۱۵ استان کشور نیز در حدود دست اقدام است، افزود: باید از ابتدای سال تحصیلی تا پایان آن شیر در حدود مدارس توزیع شود. با توجه به اینکه تابع ضوابط بودجه دستگاه اجرا هستیم لذا تا تأمین اعتبار مربوط به شیر مدارس صبر کردیم؛ با اعتبار مصوب کنونی، بدهی و مطالبات مربوط به شیر مدارس که از سال گذشته باقیمانده بود را پرداخت کردیم و بخشی هم به تامین اعتبار برای توزیع شیر در حدود مدارس اختصاص یافت.

مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اعتباراتی که برای توزیع شیر رایگان در حدود مدارس در حدود نظر گرفته شده است، گفت: اکنون ۶۵۰ ارزویارد تومان اعتبار از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و ردیف بودجه عمومی دستگاه اجرا برای تأمین شیر رایگان مدارس اختصاص داده شده و به هر میزان که از این اعتبار در حدود اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، شیر توزیع می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : بسته اخبار اقتصادی پارسا در روز چهارشنبه