پارسا نیوز : فرانسوا فیون: اروپا نباید از گفت‌وگو با بشار اسد دست بردارد

پارسا نیوز : فرانسوا فیون: اروپا نباید از گفت‌وگو با بشار اسد دست بردارد

فرانسوا فیون از کاندیداهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری سال جاری ارزوادی در باره فرانسه و نخست وشالوده سابق این کشور گفت، بشار اسد رئیس جمهور سوریه مورد حمایت بخشی از مردم این کشور قرار داشته و بنابراین اروپا باید گفت‌وگو با او را حفظ کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرانسوا فیون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواهان فرانسه امروز (چهارشنبه) گفت که گفت‌وگو با بشار اسد رئیس جمهور سوریه را برای حل و فصل بحران این کشور مد نظر قرار می‌دهد.

او در باره مصاحبه‌ای با یک شبکه تلویزیونی تاکید کرد: سیاست اروپا و فرانسه با خودداری کردن از گفت‌وگو با سیاست بشار اسد باعث کنار گذاشته شدن خود از فرآیند حل و فصل جنگ سوریه می‌شود. امروز ما می‌بینیم که چطور روس‌ها، ایرانی‌ها و ترکیه‌ای‌ها بدون شرکت ما مسئله سوریه را حل می‌کنند.

با این حال نخست وشالوده سابق فرانسه مدعی شد که نمی‌خواهد بشار اسد در باره قدر بارهت باقی بماند. او همچنین گفت که قانونگذاران فرانسوی که اخیرا در باره تاریخ ۵-۱۰ ژانویه به سوریه سفر کردند را به این منظور تشویق نکرده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نمی‌دانم چه زمانی قرار است قدیمی شوم

فیون همچنین تاکید کرد: با توجه به اینکه بخشی از مردم سوریه از بشار اسد حمایت می‌کنند سیاست اروپای نباید از گفت‌وگو با او دست بردارد.

این در باره حالی است که بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز دوشنبه گذشته در باره مصاحبه‌ای از اظهارات اخیر فرانسوا فیون مبنی بر اینکه جنگ با تروریسم باید بدون مداخله در باره امور داخلی یک کشور انجام شود استقبال کرد.

انتهای پیام