پارسا نیوز: فرصتی نو برای محک زدن ایده ها و افراد

پارسا نیوز: فرصتی نو برای محک زدن ایده ها و افراد

پارسا نیوز _ محمد سلیمانی/ انتخابات تمام شد و از بین بیش از ۴۰ نفر نامزد شورای اسلامی شهر شاهد نمونه کشور (درچه) طبق قانون و تصمیمات منطقه ای در این دوره فقط ۵ نفر در جایگاه خدمت به مردم قرار گرفتند.

اعضای شورای دوره چهارم کم کم با جمع کردن پرونده کاری خود ما را به یاد ضرب المثل معروفی می اندازند که بر سر زبان هاست ” این میز و صندلی به کسی وفا نمی کند ” و ناگزیر باید جایگاه خود را به افرادی جدید با ایده های نو و با افکاری متفاوت بسپارند.

البته با بررسی اجمالی بر عملکرد شورای دوره چهارم و کارهای مثبت و خوبی که در این دوره انجام شد در همین جا از این عزیزان تقدیر و تشکر می نماییم .

به عنوان مثال اقدامات عمرانی که بعد از چندین سال در این دوره بیشترین پیشرفت را داشت  تکمیل فاضلاب شهری که علی رغم هزینه های بیشتری که از جیب مردم دریافت شد با سرعت انجام پذیرفت و یا آسفالت معابر که در این دوره نهضت آسفالت نام گرفت و در بعضی مناطق سابقه آسفالت به ۱۵ سال می رسید.

تکمیل یادمان بوستان شهدای گمنام به برکت وجود شهدا در کوه سفید شهر درچه که میعادگاه عاشقان فرهنگ شهید و شهادت شده است. و علیرغم کمی و کاستی ها ی موجود حرکت ارزشمند و ماندگاری محسوب می شود.

پیشنهاد ویژه :   اخبار اصفهان: چمران: می توانستیم قالیباف را رئیس جمهور کنیم » پارسا

در بین عمل کردهای عمرانی دوره چهارم شورای اسلامی شهر درچه معایبی هم به چشم می خورد که امیدواریم مسئولان جدید شورا با بررسی و پیگیری سعی در بهبود روند آن داشته باشند.

از جمله معایب موجود که اعتراض مردم مذهبی و ولایت مدار شهر را به همراه داشت، ساخت آب نماهایی با هزینه های نامعقول بدون در نظر ستاندن استانداردهای تعریف شده در مبلمان شهری بود که مردم آنرا شاهکار مدیران لاکچری شهرداری درچه در دوره چهارم خطاب کردند.

مورد دیگر ساخت مجسمه علمای دینی شهر بود که نشان از بی تدبیری و ضعف شناخت راهبردی مدیران در دوره چهارم دارد.

قول پیگیری، تجهیز و دولتی کردن امکانات درمان بستر و ورود تجهیزات و امکانات دیالیز جهت استفاده بیماران دیالیزی که با وجود فضای موجود تیری در تاریکی بود و مسئولان توفیق در به ثمر رساندن آن نیافتند.

و در نهایت باغ بانوان شهردرچه که افتتاح و قیچی کردن روبان طلایی این باغ و ثبت افتتاح به نام فردی خاص باعث تاخیر چندین ماهه دربازگشایی و استفاده مردمی از آن شد. باغی با مجسمه های چند میلیونی و با حکاکی اسامی مدیران اجرایی شهر بر روی مجسمه ها ، در حالی که با همان هزینه ها امکان افزایش ارتفاع دیوارها و تکمیل و تجهیزبه وسایل ورزشی باغ فراهم می شد و باعث اتلاف هزینه ها نمی شد.

ساخت استخر شهر درچه از دیگر مطالبات جوانان و مردم شهر درچه بود که متاسفانه آگاهانه یا ناآگاهانه مجوزهای آن از کاربری استخر خارج و تبدیل کاربری داده شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: آیا برکناری فلین به توافق هسته‌ای با ایران هم مرتبط است؟

سهل انگاری و عدم توجه به کبوترخانه های شهر که بیش از ۲۵ برج می باشد و نیزتخریب برج کبوتر ۴۰۰ ساله شهر، همچنین عدم پیگیری جدی مسئولان جهت ثبت  همه این برج ها و تلاش جهت ایجاد منطقه گردشگری که جذب سرمایه های گردشکری را به همراه داشته باشد کاری که دیگران در شهرهای همجوار با وجود تنها ۴ برج کبوتر انجام دادند و حتی جذب گردشگر خارجی را به همراه داشته بطوری که منطقه خود را بواسطه  رسانه ها به تصویر کشیدند.

دوره تصدی اعضای شورای چهارم با همه اقدامات ماندگار  و اشکالات آن رو به اتمام است و بعضی از اعضاء شورای شهر به کارهایی که امکان اجرایی شدن آن در شهر  وجود داشت ولی انجام نشد معترفند از جمله اینکه شاید اگر در انتخاب مدیر اجرایی شهر دقت و زمان بیشتری می گذاشتند یا اینکه اگردر اطلاع رسانی به مردم در خصوص اقدامات انجام شده زمان بیشتری صرف می شد و اگر از نظرات جوانان ایده پرداز و خبره شهر بیشتر استفاده می کردیم و اگر فرصت بیشتری داشتیم های زیادی که مطرح می شود.

و اکنون نوبت تصدی شورای دوره پنج است با کوله باری از قول ها و وعده هایی که به مردم فهیم شهر داده اند و با تکیه بر آرای مردم وارد شورای اسلامی شهر  می شوند و قطعا با تجربه و عمل به توصیه های شورای دوره چهارم و استفاده از هم فکری نامزدهایی که با ایده های خوبی وارد میدان رقابت شده بودند ولی توفیق ماندن در این جایگاه این دوره را نداشتند استفاده نموده و به نظرات مردم احترام بگذارند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: پارسا - افزایش ۲۵٫۵ درصدی متراژ صدور پروانه ساختمان در۲۰ روز نخست سال ۹۶

در نهایت وظیفه و رسالت شورای شهر نظارت برامور شهرداری و انتخاب شهردار است و امیدواریم در بده بستان های سیاسی و محلی نمانند و در این جایگاه پاسخگو و راه گشای مردم باشند.

شوارهای اسلامی شهر باید این نکته را به یاد داشته باشند،که این اعضا از دید اکثر مردم گزینه های مناسبی برای مدیریت شهری و نظارت بر امور شهرداری در مدت چهارساله شهر می باشند.

امیدواریم اعضای این نهاد مردمی که فی الواقع یکی از جلوه های بارز مردم سالاری دینی است با توجه به شناختی که از کمبودها و مشکلات شهر و هم چنین پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه شهروندان دارند همه افراد جامعه را نسبت به حقوق شهروندیشان که در قانون است آگاه و در راستای رسیدن مردم به این حقوق تلاش وجدیت لازم را داشته باشند.

در پایان با ارزوی موفقیت برای اعضای دوره چهارم و تبریک به منتخبین جدید شورای پنجم شهر خدمت به مردم را برایشان آرزومندیم.