پارسا نیوز : فعالیت ۲۰۰ هزار داوطلب سلامت در حدود کشور

پارسا نیوز : فعالیت ۲۰۰ هزار داوطلب سلامت در حدود کشور

همایش کشوری گرامیداشت خدمات داوطلبان سلامت به میزبانی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور مدیران ارشد وزارت بهداشت و ۲۷۰ نفر از مدیران، کارشناسان، مربیان و داوطلبان نمونه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وبدا، دکتر حمیدر حدودضا بهرامی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به نقش محوری جلب مشارکت‌های مردمی و بین بخشی در حدود نیل به سلامت جامعه و توسعه پایدار، عنوان کرد: داوطلبان سلامت سابقه ۲۶ ساله در حدود ایران دارند؛ افرادی که عاشقانه وقت خود را بدون اینکه انتظاری داشته باشند روی این امر خیرخواهانه می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: در حدود حال اکنون وزرات بهداشت از لشکری ۲۰۰ هزار نفری از داوطلبان سلامت برخوردار شده و این در حدود حالی است که کارکنان وزارت بهداشت ۱۵۰ هزار نفر بیشتر نیستند و این تعداد داوطلب سلامت نسبت به کارکنان، نشان‌دهنده اعتقاد مردم نسبت به اصولی است که نظام طراحی کرده است.

وی ادامه داد: در حدود حال اکنون در حدود دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۴ هزار و ۷۰۰ داوطلب سلامت در حدود ۲۸۴ پایگاه سلامت و ۶۶۸ خانه بهداشت در حدود راستای ترویج مفاهیم سلامت، توسعه رفتارهای سالم، توانمندسازی و حساس‌سازی افراد جهت حفظ و ارتقاء سلامت خود، خانواده و جامعه مجاهدت می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : خطر شکست "خط قرمز" وزارت بهداشت

انتهای پیام