پارسا نیوز: فیلم‌های کودکان و نوجوانان باید شوق و امید را در آن ها ایجاد کند

پارسا نیوز: فیلم‌های کودکان و نوجوانان باید شوق و امید را در آن ها ایجاد کند

پارسا، داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به یکی از علل پیشرفت جشنواره و تاثیر آن بر سینمای کودک بیان کرد: جشنواره محلی است که هنرمندان دور هم جمع می‌شوند و ضمن تبادل نظر با یکدیگر با شاخصه‌های کار هم آشنایی پیدا می‌کنند که این روند باعث اتفاقات خوبی در تبادل اطلاعات بین آنها شود. اتفاقی که در زمان‌های قدیم وجود نداشت و به مراتب هم فیلمی برای کودک و نوجوانان ساخته نمی شد.

وی با اشاره به نکاتی که در ساخت اینگونه فیلم‌ها باید رعایت شود مطرح کرد: فیلم هایی باید ساخته شود که  در کودکان شوق و امید به آینده را ایجاد کند و شادی در وجود آنها بیشتر شود که البته این امر مستلزم تداوم پشتیبانی اقتصادی و معنوی مسئولان است.

وی با اشاره به پیشرفت کیفی آثار تولیدی برای کودکان و نوجوانان مطرح کرد: خوشبختانه رشد کیفی و فنی  آثار کودک ما روز به روز در حال پیشرفت است، یعنی اگر ۲۰ سال پیش کار کودک می‌کردیم، به لحاظ فنی و کیفی مانند حالا دقیق نبود، چون ما با عصر شگرد شناسی مواجه هستیم و دیگر با سال‌های پیشین قابل قیاس نیستیم.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نمایش حصیربافی، حجم‌سازی و مشبک‌کاری فلز دو بانوی هنرمند گیلانی در سازمان میراث‌فرهنگی

اسدزاده ادامه داد: البته باز با وجود پیشرفت دنیای شگرد شناسی در این عرصه هنوز به حد مطلوب ساخت فیلم کودکان و نوجوان نرسیده‌ایم، درست است که پیشرفت‌هایی نسبت به گذشته داشته‌ایم، اما باز هم تولیدات آثار کودک و نوجوان کم است و سازندگان این عرصه با پشتیبانی مدیران باید تلاش بیشتری انجام دهند.

بازیگر سریال محبوب و پربیننده «سمندون» که با موضوع کودک و نوجوان بود، درباره تاثیر فیلم‌های کودک و نوجوان بر روند تربیتی کودکان گفت: به مراتب سینمای کودک در این راستا تاثیرات بسیاری دارد، چرا که تربیت و یا نوع لباس پوشیدن آنها تحت تاثیر فیلم‌هایی که می‌بینند قرار می‌گیرد، پس باید در ساخت فیلم‌ها و نکته‌های آموزشی دقت بسیاری شود.

این هنرمند کشورمان درباره حضور بخش بین الملل در جشنواره بیان کرد: از آنجایی که خیلی از آثار تولیدی در کشورهای صاحب سینما سرشار از ایده‌های خوب است، می‌توان براساس آنها ایده‌هایی نو بوجود آورد و به نوعی به اشتراکاتی رسید، پس بخش بین‌الملل و حضور هنرمندان خارجی در این جشنواره می‌تواند تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد و باز می‌توان ایده‌های جدیدی از آنها گرفت./

پیشنهاد ویژه :   تفریحی و گردشگری: بسیجیان پای استقلال و آزادی ملت ایستاده اند/نمایش دلدادگی مردم وشهدا در قاب دوربین عکاسان