پارسا نیوز: قالیباف:برخی حاضرند برای قرارگرفتن در لیست شورا نشان دهند هیچ هویتی ندارند

پارسا نیوز: قالیباف:برخی حاضرند برای قرارگرفتن در لیست شورا نشان دهند هیچ هویتی ندارند

به گزارش پارسا،

شهردار تهران با پرداختن به اصل دولت‌سازی مد نظر مقام معظم راندن گفت: دولت‌سازی یعنی اینکه ظرفیت‌های قانون اساسی را با محوریت ولایت فقیه در خدمت رسانی به مردم با هر گرایش و سلیقه‌ای انجام دهیم، مردمی بودن یعنی درون مردم بودن، جهادگری یعنی اینکه در کارمان به‌دنبال محاسبه‌گری نباشیم و تنها برای رضای خدا و خلق او کار کنیم. یقین دارم با این شیوه، زندگی برای فرد فراتر از حد تصور لذتبخش می‌شود.

محمدباقر قالیباف در دیدار با جهادگران قرارگاه جهادی امام رضا(ع) ضمن تبریک به‌مناسبت فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان با اشاره به موضوع دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من نمی‌خواهم برگردم و از انتخابات بگویم که چرا آمدم و چرا رفتم. بعضی افراد تحلیل می‌کردند که اگر این گونه یا آن گونه می‌شد شاید اتفاق دیگری رقم می‌خورد، خوب، این جزو بدیهیات است و این‌قدر عقل را باید برای ما قائل باشید که نسبت به این موضوع آگاهی و توجه داریم.

وی گفت: به‌نظر من مهم این است که انسان در زندگی خود این توفیق را داشته باشد که در تشخیص وظیفه‌اش درست عمل کند و اگر این اتفاق بیفتد معتقدم حتماً عزت دنیوی و اخروی در کار نهفته است. البته شاید درک این موضوع نیازمند کمی صبر و تحمل باشد تا زمان موضوعات را روشن کند. به‌عقیده من، ما فقط وظیفه داریم از هرآنچه پشت سر ما اتفاق افتاد و ما از آن عبور کردیم به‌عنوان یک تجربه خوب استفاده کنیم و همچنان مکلفیم از تجربه خوب و بد دیگران به‌عنوان چراغ راه آینده بهره ببریم.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه “هیچ وقت نباید در گذشته بمانیم چرا که در این صورت حال و آینده را هم از دست می‌دهیم”، عنوان کرد: به‌نظر من یکی از ضعف‌های ما این است که آن‌قدر در گذشته می‌مانیم که فکری به حال آینده نمی‌کنیم. به‌طور حتم، اگر همه بدانیم که وظیفه و کارمان چیست این بی‌میلی‌ها  نسبت به همدیگر که برخی از آنها به‌دلایل واهی است، از بین می‌رود. گاهی این کدورت‌ها باعث می‌شود که از انجام یک کار بزرگ باز بمانیم و یادمان می‌رود که وقتی کنار هم هستیم چه رسالتی داریم.

پیشنهاد ویژه :   دفاعی ، امنیتی: برادرم برای من با همه‌ی آدم‌های دنیا متفاوت بود/ محمد مصداق خلق محمدی (ص) بود

قالیباف افزود: زمانی که انسان مسیر خود را پیدا می‌کند، به‌اندازه توانی که دارد و آن قدرتی که خداوند به او داده است باید کار را انجام دهد. ممکن هم است وقتی در کار خود جلو برود امکانات در اختیار او قرار بگیرد. آنچه مهم است این است که انسان وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهد.

وی با اشاره به ۵ گام اساسی که مقام معظم راندن برای کشور ترسیم کرده‌اند، گفت: متأسفانه ما در گام سوم که مربوط به تمدن اسلامی است سالیان سال است که درجا می‌زنیم. به‌باور من زندگی کردن ما در این مقطع زمانی نعمت بسیار بزرگی از سوی خداوند است. دوران جوانی من و امثال من با انقلاب اسلامی توأم شد. زمانی که امام(ره) را به تبعید می‌فرستادند و همه با ایشان بیزاری می‌کردند که “چگونه می‌خواهید با این رژیم تا دندان مسلح بجنگید؟”، امام در جواب فرمودند “سربازهای من در قنداق هستند”. ما افتخارمان این است که جزو آن قنداقی‌ها بودیم. عاقبت به خیری ما هم همین است که روزی که خواستیم از این دنیا برویم، بر عهدمان با امام(ره) و شهدا پایبند بمانیم. حالا شکر این نعمت آن است که به‌درستی برای این نعمت انجام وظیفه کنیم که دیگران هم متنعم شوند.

شهردار تهران با یادآوری ۵ اصل مورد نظر مقام معظم راندن در خصوص اداره کشور تصریح کرد: اولین گام پیروزی انقلاب است که اتفاق افتاد. بعد از آن ساختارسازی نظام و استقرار نظام بود که آن هم اتفاق افتاد. گام سوم دولت‌سازی بود که از بعد از دفاع مقدس تا الآن این دولت‌سازی اتفاق نیفتاده است.

قالیباف در تشریح اصل دولت‌سازی مد نظر مقام معظم راندن گفت: در کشور قانون اساسی داریم که میثاق همه ما است و ما هم خواهیم ظرفیت‌های این قانون را با محوریت ولایت به ظهور برسانیم. همین افرادی که امروز مدعی‌اند دولت قبل چه‌کارهایی کرد و چه‌کارهایی نکرد، منهای دو دولت نهم و دهم همواره دولت را در دست داشتند. در واقع، از اول انقلاب همیشه دولت‌ها دست این افراد بوده و بعد می‌گویند دولت نهم و دهم در ۸ سال کار را خراب کرد و مردم را می‌ترسانند.

وی ادامه داد: این امر موجب می‌شود قطب‌بندی دیگری اتفاق بیفتد که دوباره سراب دیگری نشان مردم داده شود. به هر حال امروز اگر وضعیت اقتصادی و فرهنگی ما قابل دفاع نیست و دولت‌سازی بر اساس ظرفیت‌های قانون اساسی اتفاق نیفتاده است، دسترنج کار اینهاست.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: «دریفت» قایق‌های تندروی ایرانی راحت‌تر و سریع‌تر شد

شهردار تهران با تأکید بر ضرورت بررسی روند رویدادها از ابتدای انقلاب تاکنون اذعان کرد: امروز مهم‌ترین وظیفه ما این است که کارآمدی دین را در اداره جامعه به اثبات برسانیم. امروز هر اتفاقی در جامعه بیفتد پای اسلام و ولی فقیه نوشته می‌شود. یکی از بی‌انصافی‌های ما این است که اگر کار خوبی انجام داده‌ایم می‌گوییم ما انجام دادیم و اگر بد باشد می‌‌گوییم نظام کرد، نظامی که اسلام در مصدر قدرت آن است.

بر اساس گزارش شهرنوشت، قالیباف در ادامه این مراسم با اشاره به محدودیت‌های بودجه برای توسعه تهران طی سال‌های اخیر گفت: همان طور که بارها اعلام شد ساخت‌وساز در تهران منفی ۱۶ درصد است، البته با وجود ممنوعیت‌های دوجانبه کشور و دولت که شامل حال ما شد‌ اما تهران مسیر پیشرفت خود را طی کرده است.

وی با یادآوری ادعای برخی از کاندیداهای شورای شهر در آستانه انتخابات خاطرنشان کرد: یک بار به یکی از دوستان گفتم افرادی که می‌خواهند در لیست جناح خاصی قرار بگیرند علاوه بر اینکه متعهد می‌شوند پول لیست را بدهند، حاضرند هر حرفی بزنند، مثلاً بگویند تهران شهر سوخته است. جالب است اگر به یک سال قبل و حرف‌هایشان برگردیم می‌بینیم که چیز دیگری گفته‌اند.

شهردار تهران ادامه داد: متأسفانه برخی برای اینکه در لیست شورا قرار بگیرند حاضرند که نشان دهند هیچ هویتی و انصافی ندارند. نمی‌دانم قدرت چقدر می‌ارزد که انسان پا روی انسانیت، مردانگی و… بگذارد، یعنی چه‌چیزی را باید از یک انسان بگیرند تا بخواهند یک صندلی به او در شورای شهر بدهند؟

وی گفت: حرف ما این است که برای دولت‌سازی و کارآمدی باید تلاش کنیم. حال اگر اسباب خوبی داشته باشیم با آن کار را انجام می‌دهیم اما اگر اسباب لازم در اختیارمان نبود باید روی پای خود بایستیم و کار را به ثمر برسانیم.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه “برای دولت‌سازی بیش از هر چیز نیازمند تعویض نگرش هستیم”، اظهار کرد: زمانی در خصوص ترافیک منطقه ۱۲ و چالش ساماندهی موتورسوارها و خودروها بحث بود تا آنکه به این نتیجه رسیدیم چرا باید در مسیر بازار وسیله نقلیه تردد کند. در واقع در مکانی که هر روز بین یک و نیم تا دو میلیون نفر تردد می‌کنند ضرورتی برای آمدورفت موتور و ماشین نبود. روزی هم که جلوی رفت‌وآمد ماشین را گرفتیم دوستان ما در بازار علیه ما قیام کردند و نامه نوشتند و پیگیری کردند. من یقین داشتم اگر ۱۵ روز مقاومت کنم تمامی مشکلات برطرف می‌شود. بعد از این مدت خود بازاری‌ها آمدند و گفتند “چرا زودتر این کار را نکردید؟”.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: گاف جدید «کامبیز حسینی»! | پارسا

قالیباف با اشاره به ضرورت همدلی شهروندان و پرهیز از هرگونه مرزبندی عنوان کرد: برخی از دوستداران انقلاب در حین اینکه معتقدند بسیار مردمی هستند از مردم کاملاً گسستن شده‌اند. یادمان رفته است که تمام افرادی که در این جامعه هستند چه آنهایی که به ما توهین می‌کنند و تهمت می‌زنند و چه آنها که علیه انقلاب هستند زیر سایه نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند و ما که به‌عنوان نظام اسلامی در قدرت هستیم موظف به ارائه خدمت هستیم. تنها راه موفقیت ما این است که نگرشمان را عوض کنیم و خود را موظف به خدمت رسانی به همه مردم بدانیم. به ما ربطی ندارد که فرد نماز می‌خواند یا نه، این فرهنگ اهل‌بیت(ع) و قرآن کریم است.

وی ادامه داد: متأسفانه ما این غیرسازی را در رفتارهایمان انجام دادیم. زمانی که در نیروی انتظامی بودم روزی به خدمت مقام معظم راندن رسیدم و ایشان تأکید کردند که به‌عنوان پلیس در بحث برقراری امنیت برای کسی تفاوتی قائل نشوم. ما باید امروز در رفتارمان مانند خورشید بر همه یکسان بتابیم نه اینکه از ابتدا افراد را سؤال‌پیچ می‌کنیم که “با ما هستی یا نه؟”.

شهردار تهران در پایان تأکید کرد: دولت‌سازی یعنی اینکه ظرفیت‌های قانون اساسی را با محوریت ولایت فقیه در خدمت رسانی به مردم با هر گرایش و سلیقه‌ای انجام دهیم، مردمی بودن یعنی درون مردم بودن، جهادگری یعنی اینکه در کارمان به‌دنبال محاسبه‌گری نباشیم و تنها برای رضای خدا و خلق او کار کنیم. یقین دارم با این شیوه، زندگی برای فرد فراتر از حد تصور لذت‌بخش می‌شود.