پارسا نیوز: قرآن والاترین جایگاه را به شهدا داده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: قرآن والاترین جایگاه را به شهدا داده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در حدود استان سیستان وبلوچستان عصر امروز در حدود اولین یادواره ۶۵ شهید بخش تیمورآباد شهرعلی اکبر شهرستان هامون که با حضور مسئولان استانی وشهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری آیین های یادواره شهدا از نیاز های امروز جامعه ما است که موجب ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در حدود جامعه می شود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در حدود طول حماسه عظیم هشت سال وکالت مقدس ۲۳۰هزار شهید والامقام تقدیم انقلاب کرد، گفت: انقلاب اسلامی ایران با تقدیم شهدای گرانقدر حدود با ایثار ومقاومت و با پشتیبانی مردم راه خود را ادامه می دهد.

شهدا باعث عزت وافتخار جامعه هستند

حجت الاسلام مجتبی اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر نیز در حدود این مراسم خاطرنشان کرد: مقام شهادت از بزرگترین در حدودجات نزد خداوند متعال است.

وی افزود: شهید مقامی دارد که به کارنقل و تغییر مکان دادن واژه مرگ در حدود مورد شهدا صحیح نیست تختا شهدا زنده اند و به حیات جاودانه می رسند همانطور که قرآن می فرماید«عند ربهم یرزقون» اند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی خبر داد تعیین وقت دادگاه برای پرونده پزشک تبریزی/ جای اما و اگر برای هیچ کس باقی نخواهد ماند

امام جمعه شهر علی اکبر به جایگاه و مقام شهدا اشاره کرد و افزود: با اولین قطره خون شهید که بر زمین می ریزد خداوند همه گناهان او را می بخشد و در حدود لحظه شهادت، شهید جایگاهش را در حدود بهشت رضوان خداوند می بیند.

وی گفت: امروز نیاز ما نیاز همان هشت سال وکالت مقدس است چون ما در حدود میدان جنگ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هستیم و مسیر وکالت مقدس هنوز بسته نشده است و مسیر شهدا ادامه دارد.

حجت الاسلام اشرفیان باعرض تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه حضور مردم در حدود مراسم تشییع و تدفین آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام داشت، تصریح کرد: مردم انقلابی ما قدر حدود شناسند و بدون اینکه نگاه حزبی و جناحی داشته باشند قدر حدود شناس کسانی هستند که برای نظام و مردم زحمت کشیده اند.