پارسا نیوز: متخصصان تغذیه برای کاهش موثر وزن، چه پیشنهادهایی می دهند؟ – رژیم غذایی – تغذیه

پارسا نیوز: متخصصان تغذیه برای کاهش موثر وزن، چه پیشنهادهایی می دهند؟ – رژیم غذایی – تغذیه

سلامت نیوز:شاید رژیم غذایی روش خوبی برای بهبود عادت غذایی به ‌نظر برسد، ولی به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است به شما کمک کند چندکیلویی وزن کم کنید و در باره کوتاه‌مدت احساس رضایت داشته باشید، ولی بدن شما در باره بلند‌مدت نمی ‌تواند این نوع رژیم‌ های فشرده را تحمل کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ،در باره پیش پنداشتن یک برنامه غذایی مغذی و متعادل، شاید غیر ممکن به نظر برسد، ولی جای امیدواری هست! به این ۵ عادت غذایی اثربخش برای داشتن یک وزن همیشه سالم، نگاهی بیندازید:

نوشیدن آب حین غذا: نوشیدن آب بیشتر با وعده های غذایی می تواند منجر به لاغری شود. متخصصان تغذیه، نوشیدن نیم لیتر آب با هر وعده غذایی را تاکید می کنند. این مقدار آب به علت اثر افزایش حجمی که بر معده شما می گذارد، به شما امکان می دهد که احساس سیری بیشتری کنید. تحقیقات اخیر نشان داده اند که افزایش مصرف آب قبل یا همراه وعده های غذایی می تواند به حفظ وزن یا جلوگری از افزایش وزن کمک کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تحصیلات عالیه؛ از سونامی بیکاری تا موج رشته های لوکس دانشگاهی

فعالیت بدنی کافی: هنگامی که می دانید قرار است برای مدتی طولانی پشت میز بنشینید، ساعت گوشی خود را روی زنگ می گذارید تا در باره هر ساعت، ۱۰ دقیقه از پشت میز بلند شوید و تحرک داشته باشید. ۱۰ دقیقه پله نوردی، پیاده روی، حرکات کششی، ایستادن، انجام کرانچ یا انجام ترکیبی از چیزهای بسیار، نه تنها کمک می کند که کالری بسوزانید بلکه از نظر ذهنی نیز به شما نیرو می دهد.

تعادل طعم ها در باره رژیم غذایی: در باره یک وعده غذایی که شما را سیر و خوشنود می کند، فقط مواد مغذی مهم نیست بلکه طعم ها نیز اهمیت دارند. هنگامی که یک وعده غذایی شامل تمام طعم ها باشد، سیر کننده تر است و کمتر احتمال دارد ما در باره ساعات بعدی روز به سراغ کوکی یا چیپس برویم. برای دستیابی به یک هارمونی از طعم ها از روشی سالم، در باره آشپزخانه تان، گیاهان، ادویه جات، چاشنی ها و غذاهایی که سوخت و ساز را زیاد می کنند، داشته باشید تا متعادل کردن طعم های وعده های غذایی تان آسان تر گردد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: عبور کشور از بحران های پیش رو مستلزم همراهی مردم و مسئولان است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

تعطیل کردن آشپزخانه بعد از وعده شام: تحقیقات تایید می کنند که غذا خوردن در باره آخر شب مخصوصا در باره افرادی که کمبود خواب دارند، با افزایش وزن همراه است. به جای غذا خوردن بدون فکر در باره شب، آشپزخانه را تعطیل کنید و یک روال دلگرمد برای خودتان ایجاد کنید مانند یک حمام آرامش بخش، قدم زدن در باره شب، خواندن کتاب یا زودتر خوابیدن.

کوچک کردن بشقاب غذا: تحقیقات نشان داده است هر چه بشقاب غذاخوری بزرگ تر باشد، ما آن را بیشتر پر می کنیم و بیشتر غذا می خوریم. در باره حقیقت این چشم ها هستند که به جای معده در باره خوردن یا نخوردن غذا تصمیم می گیرند. وقتی شما نیمی از بشقاب بزرگی را پر از غذا می کنید، پس از خوردن تمام غذا این حس به شما دست می دهد که به اندازه کافی غذا نخورده اید و هنوز گرسنه اید. حالا فرقی نمی کند که بشقاب شما بزرگ باشد یا منزدیک. به هر حال خالی بودن نیمی از بشقاب به معنی گرسنه ماندن است. وقتی بشقاب بزرگی را انتخاب می کنید، بیشتر می خورید و چاق تر می شوید، در باره حالی که می توانید به آسانی بشقاب تان را کوچک کنید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: کاوش‌های باستان‌شناسی محوطه سه‌تپه نیشابور آغاز شد > پارسا

غذا خوردن با چنگال: شاید باورش برایتان سخت باشد؛ ولی اگر سعی بلیغ کنید پس از این به جای قاشق با چنگال غذا بخورید قطعا کاهش وزن را تجربه خواهید کرد. بنا بر تحقیقات انجام شده در باره دانشگاه فلوریدا، استفاده کردن از چنگال در باره هنگام صرف وعده های غذایی موجب کم تر شدن حجم غذای مصرفی می‌ شود.

منبع:prevention