پارسا نیوز: متن دفاعیه «پارسا» در جلسه بازپرسی شکایت وزارت اطلاعات + متن مکالمه نجاتی مدیر سابق بانک ملت با مالامیری متهم متواری پرونده اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی

پارسا نیوز: متن دفاعیه «پارسا» در جلسه بازپرسی شکایت وزارت اطلاعات + متن مکالمه نجاتی مدیر سابق بانک ملت با مالامیری متهم متواری پرونده اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی

 

۱٫ موضوع شکایت وزارت اطلاعات، پیگیری حقوق قانونی و شخصی جناب آقای علوی به عنوان کاندیدای مجلس خبرگان حرکت دادن بوده است. این در حالی است که وظیفه معاونت حقوقی دستگاه ها و نهادهای دولتی، پیگیری حقوق قانونی دستگاه مربوطه بوده و پیگیری امورات شخصی مسئولین دستگاه ها بر عهده معاونت حقوقی نخواهد بود.

 

بنا براین، شکایت وزارت محترم اطلاعات و معاونت حقوقی این وزارت خانه، برای مطالبه حقوق شخصی آقای وزیر، قابل قبول نبوده و اساسا انجام این شکایت از سوی وزارت خانه مربوطه مورد پذیرش نیست.

 

برای پیگیری این دعوی حقوقی لازم است شخص وزیر محترم اطلاعات و یا وکیل قانونی و شخصی ایشان اقدام به اقامه دعوی نمایند در غیر این صورت نه تنها طرح دعوی از سوی وزارت محترم اطلاعات مورد قبول و قابل پذیرش نخواهد بود، بلکه اقدام مورد نظر شائبه استفاده از منابع عمومی برای پیگیری امورات شخصی جناب آقای علوی را هم به وجود خواهد آورد.

 

۲٫ اما در دفاع از صحت موارد مطرح شده در گزارش مذکور اعلام می دارد آنچه شاکله این گزارش را شکل داده است، بخشی از اظهار نظر وزیر محترم اطلاعات، و دو تن از نمایندگان وقت مجلس شواری اسلامی یعنی آقایان علیرضا زاکانی و الیاس نادران درباره ماجرای فیش های نجومی و عزل رئیس وقت بانک ملت بوده و پارسا هیچ مطلبی را مستقلا و از جانب خود در این گزارش منتشر نکرده است.

 

در واقع گزارش مذکور، جمع آوری و مقایسه اظهارات این اشخاص بوده است و نکته ای اضافه بر آن در این گزارش مشاهده نمی شود. و بر این اساس ادعای نشر خبر کذب از جانب این پایگاه خبری به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و به شدت رد می شود.

 

آقای الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در تاریخ ۹۴/۱۲/۰۲ در نشست انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با اشاره به پشتیبانی ستاد انتخاباتی خبرگان و مجلس مورد پشتیبانی دولت که آقایان روحانی و علوی نیز جزء آن محسوب می شدند، بواسطه آقای شبدوست مالامیر اعلام کرد: 

 

برادر رئیس‌جمهور ستاد انتخاباتی فهرست(مجلس و خبرگان) حامیان دولت را در ساختمان یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی دولت یعنی آقای شب‌دوست قرار می‌دهد؛ آیا اینها می‌خواهند اشتغال ایجاد و با فساد مبارزه کنند؟ چه کسی از او پشتیبانی کرده است که به زندان نیفتد؟ اگر آقای حسین فریدون این پشتیبانی را نکرده پس چه کسی کرده است؟ دولت به قوه قضاییه اجازه دهد که همین امروز آقای شب‌دوست را بازداشت کند و حقوق ملت را استیفا کند.

 

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: روایت رسانه ی آمریکایی از شباهت دو چهره جنجالی / احمدی نژاد از هاله ی نور گفت و ترامپ از عنایت خدا برای قطع باران هنگام سخنرانی اش

لازم به ذکر است که آقایان محمود علوی و حسن روحانی به عنوان کاندیدای ورود به مجلس خبرگان حرکت دادن، در چهارمین دوره از این انتخابات، مورد پشتیبانی فهرستی بوده اند که آقای نادران درباره آن سخنرانی کرده است.

 

۳٫ در واکنش به انتشار خبر مذکور در سایت پارسا و همچنین اظهارات نمایندگان وقت مجلس، در این رابطه، هیچگونه تکذیبیه ای از سوی وزارت محترم اطلاعات و شخص وزیر اطلاعات در اختیار رسانه ها قرار نگرفته و هیچگونه واکنشی به این اظهارات صورت نگرفته است.

 

۴٫ در ایام انتخابات خبرگان حرکت دادن، ساختمانی چند طبقه به نشانی خیابان شهید بهشتی بعد از خیابان میرعماد، جنب گالری اتو ترافیک، پلاک ۳۰۰ ، طبقه ۵ کدپستی: ۱۵۸۷۷۷۴۴۱۹  بعنوان ستاد انتخاباتی جناب آقای علوی، جناب آقای روحانی و دیگر کاندیداهای نزدیک به ایشان مشغول به فعالیت بود. 

 

با بررسی در سایت ثبت شرکت‌های سازمان ثبت اسناد مشخص شد که ساختمان مذکور محل ثبتی برخی شرکتهای آقای شب‌دوست مالامیری از جمله مجموعه ای تحت شراکت با خانم الهام غفور، همسر جناب آقای حسین فریدون هم هست!

 

بنا بر اطلاعات موجود در روزنامه رسمی کشور، «موسسه غیر تجاری یاری و حمایت از مبتالیان به سرطان سینه درتاریخ ۲۴/۰۴/۱۳۹۴ به شماره ثبت ۳۶۳۸۴ به به شناسه ملی ۱۴۰۰۵۰۹۱۹۳۱ ثبت و امضا ذیل دفاترتکمیل گردیده که خانم الهام غفور (همسر آقای حسین فریدون) و همچنین آقای شبدوست مالامیری بعنوان شرکای این شرکت معرفی شده اند و آدرس ثبت شده برای این شرکت نیز در همان آدرس فوق الذکر (یعنی ستادهای انتخاباتی مورد اشاره) به نشانی خیابان شهید بهشتی بعد از خیابان میرعماد، جنب گالری اتو ترافیک، پلاک ۳۰۰ ، طبقه ۵ کدپستی: ۱۵۸۷۷۷۴۴۱۹ ثبت شده است.

 

البته این ساختمان پس از به جریان افتادن پرونده تخلف بزرگ مالی بانک ملت که به دستگیری آقای رستگار، مدیر عامل این بانک نیز منجر شد، مورد بازدید ضابطین قضایی پرونده مذکور نیز قرار گرفت و در همان مراحل بازرسی ها نیز از سوی متهمین اعلام شد که این ساختمان در ایام انتخابات خبرگان در اختیار ستادهای انتخاباتی جناب علوی و آقای روحانی قرار گرفته بوده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تصاویری از خطرناکترین آتشفشان‌‌های دنیا

 

۵٫ آقای شبدوست مالامیری، یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی و مفسدین اقتصادی است که  ارتباط نزدیکی با آقای حسین فریدون، بردار رئیس جمهور دارد. وی ﺻﺪﻫﺎ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺑﺪﻫﯽ ﻣﻌﻮﻕ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺻﺎﺣﺐ ﻣﻮﺳﺴﻪ ﮐﺸﺖ ﻭ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﺒﺰﺩﺷﺖ، ﺻﺎﺣﺐ ﮔﺮﻭﻩ ﮐﺎﺭﺧﺎﻧﺠﺎﺕ ﺍﯾﻠﯿﺎ ﺍﺳﺘﯿﻞ، ﺷﺮﮐﺖ ﺑﺎﺯﺭﮔﺎﻧﯽ ﻣﺰﺭﻋﻪ ﺳﺒﺰ ﺩﺷﺖ، ﮐﺎﺭﺧﺎﻧﻪ ﻓﺠﺮ ﻏﻨﯽﺁﺑﺎﺩ، ﻧﺎﻥ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺣﺠﯿﻢ ﻧﯿﻤﻪ ﺣﺠﯿﻢ ﻭ ﻣﺴﻄﺢ ﻭ ﺷﺮﮐﺘﻬﺎﯼ ﺗﺠﺎﺭﯼ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺩﺭ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﻣﺎﺭﺍﺕ ﺍﺳﺖ.

 

ارتباط شبدوست مالامیری با حسین فریدون، به انتصاب برخی مدیران عامل بانک های بزرگ منجر شد. پس از دستگیری آقای رستگار، (مدیرعامل بانک ملت) دو فرد دیگر این پرونده یعنی نجاتی و مالامیری به خارج از کشور متواری شده اند. 

 

 در پی شانه خالی کردن رستگار از اتهامات و انداختن توپ اختلاس به زمین نجاتی، این مدیر سابق بانک ملت، مکالمه تلفنی خود با مالامیری را ضبط کرده و به رسانه‌ها داد تا بتواند انگشت اتهام را متوجه رستگار نماید، در میان این مکالمه آنچه جالب توجه است، نقش مالامیری در انتصاب رستگار (مدیر عامل بانک ملت) از طریق ارتباط با حسین فریدون است. 

 

متن مکالمه نجاتی با مالامیری (متهم متواری پرونده اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی)

 

 مالامیری: حالا انشالله برنامه میذارم میبرمت، میبرمت پیش حسین فریدون!  همه رم همه رم درست میکنم. تو ناراحت نباش همه رو من جبران میکنم. 

نجاتی: نه بحث اینه..

مالامیری: نه، هر چی شدی برای ما شدی دیگه! هر چی شده باعث و بانیش ما بودیم

نجاتی: والا نه. بحث اینه که خوب ما به هر حال ما یک رئیس داریم. 

مالامیری: منم کسی که برام قدم برداره را تا پای جون باهاش هستم. شما هم سرمایه دادی، از این حرومزاده، جبران میشه! 

نجاتی: در صورتیکه همین آقایون اگر پا پس نمیکشند یه خورده مردانگی میکردند مساله حل بود. اصلا اونجا {اتهامات در داخل ایران} را هم میتونستند جمع کنند. این بخاطر من بوده دادی ..

مالامیری: (ناسزا) گفت دوشنبه صبح، یکشنبه صبح حکمش دستشه! من از این دروغهاش ناراحتم. بی وجدان. گفت یکشنبه به آقای، همون آقا میگم {حکم} سرپرست بزنند. گفتم باشه سرپرست بزنند. گفت یکشنبه صبح حکم {ارتقای نجاتی} دستشه. ساعت نه صبح. 

ناسزا!

نجاتی: من فکر میکنم اصلا ایشون نمیدونم تحت تاثیر حرف کی قرار میگیره، اصلا نمیدونم این کاری که ایشون کرد، الان این برخوردی که ایشون کرد گفتش که ایشون من نگذاشتم، زمان نفر قبلی گذاشت. من اصلا در جریان این موضوعات نیستم و پرداختها. این دروغی که گفت نمیدونم چطوری میخواد جمع کنه. اصلا اشتباه بزرگی کرد دروغ گفت. خیلی اشتباه کرد. من نمیدونم خام چی شد. مثلا بخاطر اینکه، آها همه چی تاییدیه ها به یک ..، من چون دست خط ندادم همه چی را منکر میشم. 

مالامیری: (رستگار)عجب! ادم بی قوارس .. قواره .. قوارش نبود، قوارش این نبود. آدم بی سواد و بی لیاقت بی قواره را میگذاره آدم .. این اشتباه و این جعلی میکنه آدم .. اشتباه از ما بود. میدونی. قوارش نبود، خیلی اشتباه کردیم!

 

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: تداوم راه امام‌خمینی (ره) و اسلام ناب با پیش دادن آیت‌الله خامنه‌ای

۶٫ آنچه روشن است، در اختیار ستاندن ساختمان شرکت آقای مالامیر برای تاسیس ستاد انتخاباتی خبرگان امری قطعی است که علاوه بر وجود مستندات، اعلام رسمی آن در پرونده ای که بابت اختلاس بزرگ ۱۲۰۰ میلیاردی بانک ملت شکل گرفته نیز، به ضابطین قضایی اعلام شده است. اما در بخشی از همین گزارشی که پارسا  منتشر کرده و بابت آن مشغول طی کردن مراحل دادرسی است، با طرح یک سوال خواستار توضیح این موضوع از سوی مسئولین مربوطه شده است که آیا تعلل وزارت اطلاعات در برخورد با مفاسد بانک ملت و بدهکار بزرگ آن یعنی آقای شبدوست مالامیری، به این ارتباطات شخصی وسیاسی مرتبط است یا نه؟! 

 

این سئوال جدی در افکار عمومی مطرح است که چرا تاکنون یک بیانیه از سوی وزارت محترم اطلاعات در خصوص برخورد، و حتی پیگیری پرونده شبدوست مالامیری، و اختلاس بزرگ بانک ملت در رسانه ها و برای افکار عمومی منتشر نشده است و این سوال جدی تر امروز و با حضور در این دادگاه مطرح می شود، که چرا بجای اقامه دعوی علیه مفسیدن بزرگی مثل شبدوست مالامیری، رستگار(مدیرعامل معزول بانک ملت) و امثال نجاتی (مدیری که مکالماتش با مالامیر را منتشر کرد) و حتی برخی نزدیکان مقامات عالی اجرایی کشور، اقدام به اقامه دعوی علیه رسانه ای کرده است که تنها بخش کوچکی از اقدامات این باند فاسد را آنهم مستند به اظهارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در رسانه ها منتشر کرده است؟!

 

بر این اساس اتهام مطروحه مبنی بر نشر خبر کذب، آنهم به قصد تشویش در اذهان عمومی و همچنین افترا  و انتساب عمل مجرمانه از سوی این پایگاه خبری به شدت رد شده و به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.