پارسا نیوز : محمد حسن‌زاده: از ضعف‌های رایان بگویم دو روز طول می‌کشد

پارسا نیوز : محمد حسن‌زاده: از ضعف‌های رایان بگویم دو روز طول می‌کشد

ملی‌پوش تیم بسکتبال نفت آبادان با اشاره به عملکرد خوب این تیم در فصل، به شدت از بازیکن خارجی‌شان انتقاد کرد.

محمد حسن‌زاده در گفت و گو با پارسا، درباره عملکرد تیم بسکتبال نفت در این فصل از لیگ برتر اظهار کرد: خدا را شکر فصل خوبی داشتیم. هدف اول ما حضور در فینال بود و بعد قهرمانی. تمام زورمان را زدیم تا در فینال هم نتیجه بگیریم اما خب اتفاق‌هایی افتاد که باعث شد در دیدار نهایی نتوانیم برابر پتروشیمی نتیجه بگیریم. همه هدف ما راضی کردن دل هوادارانمان بود که در طول یک فصل به هر شکلی از تیم پشتیبانی کردند و ان‌شاءالله که از نایب قهرمانی تیمشان راضی بوده‌باشند. ما در این چند روز بازخوردهای خوبی دیدیم که نشان می‌داد همه مردم آبادان تلاش کل تیم را دیده‌اند و راضی هستند.

ملی‌پوش تیم نفت آبادان درباره لیگ گفت: به نظرم امسال لیگ طولانی شد. یک جاهایی در مسابقات وقفه افتاد. رقابت‌های باشگاه‌های باختر‌آسیا و تعطیلات نوروز مسابقات لیگ را تعطیل کرد و همه اینها بر کار تیم ما واقعا اثرگذار شد.  تمام تلاشمان را کردیم که در طول فصل جایگاه خوبی به دست بیاوریم که خوشبختانه این اتفاق هم افتاد و تا فینال توانستیم با قدرت پیش برویم. البته در دیدار نیمه نهایی کمی به چالش خوردیم که باز هم از پس آن برآمدیم و به فینال رسیدیم.

بازیکن پست چهار نفت آبادان با اشاره به برنامه‌ریزی لیگ گفت: به نظرم باشگاه ما از یک موضوع در لیگ ضرر کرد. تمام حساب و کتاب‌ها اینطور بود که نتایج مرحله مقدماتی در دیدارهای نهایی به حساب بیاید. ما از همه تیم‌ها دو بر صفر پیش بودیم و اگر نتایج حساب می‌شد کارمان بسیار ساده بود اما به یکباره اعلام شد که نتایج به حساب نمی‌آید و همه چیز صفر شده‌است. خب اگر قرار بود از ابتدا چنین باشد که تیم ما می‌توانست برنامه دیگری از ابتدای فصل داشته باشد. ما بازیکنان ایرانی خیلی خوبی داشتیم و به نظرم تا پلی‌آف می‌توانستیم بدون خارجی باشیم و برای پلی‌آف دو بازیکن خارجی فوق‌العاده بگیریم و نتیجه بگیریم؛ کاری که نزدیک دانشگاه آزاد کرد.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : وینفرد شفر: گزینه ما را از داخل ایران منصرف کردند/ آنها که اعتراض دارند بروند تنیس بازی کنند - پارسا | پایگاه خبری

حسن‌زاده افزود: متاسفانه از این نظر نفت آبادان ضرر کرد. همه دیدارهای مرحله مقدماتی را برد اما در نهایت سودی نکرد و به همین دلیل به مشکل هم خورد. ما در فینال هم تمام تلاشمان را کردیم اما نشد و در نهایت سه بر صفر باختیم. البته مشکلاتی هم وجود داشت که به تیم ضربه زد. با این حال همه بازیکنان تلاش خودشان را کردند تا مردم آبادان راضی باشند.

او در پاسخ به این سوال که رایان ریچاردز مواردی را علیه تیم نفت آبادان مطرح کرده و چقدر این صحبت‌ها درست است؟ تصریح کرد: من اگر بخواهم درباره این بازیکن صحبت کنم دو روز حرف دارم. ما خیلی به او مدد کردیم اما مصاحبه‌اش همه تیم را ناراحت و شوکه کرد. شاید فراموش کرده که چطور وارد تیم شد و چه کارهایی که انجام داد. شاید نقاط ضعفش را فراموش کرده یا اینکه چه موارد بسکتبال پایه‌ای که بلد نیست را به یاد ندارد.

ملی‌پوش نفت آبادان با اشاره به بازیکن خارجی این تیم افزود: ما ابتدای فصل یک بازیکن خیلی خوب جذب کردیم اما وقتی به آبادان آمد نتوانست تحمل کند و رفت. با اینکه خیلی تلاش کردیم بماند اما آنقدر از نظر روانی تحت فشار بود که از نظر بدنی هم افت کرد و در نهایت رفت. در آن زمان دیگر بازیکن خارجی خوبی نبود که تیم جذب کند. رایان ریچاردز چون در ایران بود مورد توجه قرارگرفت و جذب شد. همان ابتدا با خنده و شوخی به او می‌گفتیم که اینجا گرگان نیست که هر کاری بخواهی انجام بدهی یا اینکه هر توپی را شوت بزنی. اینجا باید در قالب تیم باشی.

حسن‌زاده افزود: در ابتدا خیلی هوشمندانه و خوب جلو آمد تا زمانی که من هم مصدوم شدم و دیگر تیم بازیکنی در این پست نداشت و از رایان به عنوان نفر اصلی استفاده می‌کرد. همین اتفاق باعث شد تا هرکاری که دوست داشت در تیم انجام بدهد.در باختر‌آسیا هرکاری که خواست علیه تیم ما انجام داد. بازی با الریاضی را با اختلاف کم باختیم و در کل مسابقه به دنبال جمع کردن خرابکاری های رایان بودیم. ۱۸ تا اقدام می‌کرد تا ۴ امتیاز بیاورد. متاسفانه وقتی یک اسمی برای بازیکنی در ایران مطرح شود دیگر تعویض نمی‌کند. او را به عنوان بازیکن شوتزن در بسکتبال ایران معرفی کرده‌اند اما هیچ کاری در بسکتبال بلد نیست. به عنوان یک پست پنج پیک رول را نمی‌داند و حتی نمی‌تواند ریباند کند.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : کی‌روش: آنهایی که در فدراسیون از صعود تیم ملی خوشحال نیستند امروز باختند!

او ادامه داد: ما کاملا در کار گروهی بودیم اما او تنهایی بازی می‌کرد. بسکتبال ما دفاعی بود اما در دفاع هیچ کاری انجام نمی‌داد. از بسکتبال یورش را فهمیده است که در آن هم ضعف دارد. ساده ترین اصول دفاع را بلد نیست و در یورش هم ۲۰اقدام می‌کند تا شاید ۴ امتیاز بیاورد. با آن قد و قامت در ۳۰ دقیقه نمی‌توانست ۵ ریباند داشته باشد.

حسن‌زاده همچنین گفت: او با مصدومیت به ایران آمد و باشگاه نفت بهترین امکانات را برایش فراهم کرد. کلی به او مدد کردند اما در نهایت اینطور رفتار کرد. بعد از فینال مصاحبه کرده که باید از نقاط ضعف پتروشیمی استفاده می‌کردیم. یک نفر نبوده به او بگوید تو توانستی حداقل ۱۰ امتیاز از آمار حدادی در دفاع کم کنی که به فکر یورش هستی؟ ما در یورش مشکلی نداشتیم اما در دفاع چون این آقا هیچ کاری انجام نمی‌داد اختلاف ایجاد می‌شد. وقتی حامد حدادی روی سر سنتر ما دانک می‌زند یعنی چه؟ حدادی سنتر بی‌نظیری است و کسی نمی‌تواند او را مهار کند اما چند ریباند که می‌شود کرد. حداقل نگذارد از روی سرش دانک بزند. در بازی سوم، پتروشیمی اول بازی فقط علیه رایان یورش می‌زد و به امتیاز می‌رسید. اگر یک بازیکن بومی از آبادان در تیم بود حداقل دو بار روی جیمز وایت خطا می‌کرد اما رایان این کار را هم انجام نداد. باور کنید اگر در نیمه نهایی هم با رایان برابر دانشگاه بازی می‌کردیم به فینال نمی‌رسیدیم.

او در پاسخ به این سوال که رایان ریچاردز در دانشگاه آزاد با او هم تیمی بود و در فینال برابر مهرام و حدادی عملکرد خوبی داشت. چطور حالا انقدر نقاط ضعف پیدا کرده‌است؟ بیان کرد: در آن زمان هم این مشکلات را داشت و بازیکنان اطرافش او را جمع می‌کردند. در همان مسابقه آخر برابر مهرام چند بار اقدام ناموفق داشت که نزدیک بود به تیم ضربه‌های سنگینی بزند. باور کنید اگر به بازیکنان نفت بود اصلا نمی‌گذاشتیم وارد زمین شود اما چون به ما ربطی نداشت و مربی تصمیم گیرنده بود وارد زمین می‌شد. حماد سامری مربی خوبی است. مرد خوبی است. دو سال در لیگ برتر بوده و دوبار به فینال رسیده‌است. یعنی مربی است که با تمام توان کارش را انجام می‌دهد و واقعا پشت رایان بود. اگر نبود این بازیکن زودتر از اینها باید می‌رفت.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : شکست کشتی فرنگی ایران از روسیه در نبردی نزدیک/ مهدیزاده امیدها را بر باد داد

حسن‌زاده در پاسخ به این سوال که لیگ این فصل را چطور دید؟ گفت: نقاط قوت و ضعف وجود داشت. به هر حال تعداد بازی‌ها زیاد شد که به سود خیلی از بسکتبالیست‌ها بود. بازیکنانی که در گذشته مدت زیادی بیکار بودند امسال درگیر مسابقه شدند اما همین مساله هم می‌تواند یک نقطه ضعف باشد. به هر حال زیاد شدن بازی‌ها نیاز به یکسری امکانات و شرایط خاص دارد. اگر فقط تعداد مسابقه‌ها زیاد شود و شرایطی تعویض نکند بازیکنان تحت فشار قرار می‌گیرند، از نظر روانی خسته می‌شوند و بی انگیزه به کارشان ادامه می‌دهند. به نظرم با این شرایط بهتر بود لیگ کوتاه‌تر باشد که جذابیت مسابقات بیشتر شود.

او ادامه داد: بازیکنان خارجی به نسبت خوبی وارد لیگ شدند اما به نظرم برای خارجی‌ها نیز باید شرایط بهتری گذاشته شود تا از سال آینده نفرات با کیفیتی وارد مسابقات شوند.اگر زمان لیگ کوتاه‌تر باشد تیم‌ها می‌توانند خارجی‌های بهتری جذب کنند و با کاهش هزینه‌های انجام شده در جریان مسابقات تیم بهتری ببندند. در مجموع اما می‌توان گفت باید نقاط ضعف و قوت به طور کامل بررسی شود و برای سال آینده باشگاه‌ها تصمیم‌های بهتری بگیرند.

حسن‌زاده در پایان درباره تیم ملی نیز گفت: اردوی تیم ملی شروع می‌شود و همه بازیکنان با تمام توان در خدمت تیم ملی هستند. رقابت‌های مهمی امسال داریم و تابستان پربرنامه‌ای پیش‌روی تیم ملی است. من تمام تلاشم را می‌کنم تا در خدمت تیم باشم و هر زمان که به من نیاز باشد با تمام وجود برای تیم ملی کشورم بازی می‌کنم.

انتهای پیام