پارسا نیوز: مدد به سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه گردشگری با کمک روند اخذ مجوز و اعطای تسهیلات بانکی


معاون رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با مجله بیزینس‌‌ییر خبر داد


معاون رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با مجله بیزینس‌ییر، اهداف، برنامه‌ها و مسائل سازمان میراث‌فرهنگی درباره توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی را تشریح کرد.

مدد به سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه گردشگری با کمک روند اخذ مجوز و اعطای تسهیلات بانکی

به‌گزارش خبرنگار پارسا زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس‌ سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز ۹ خرداد ۹۶ در گفت‌وگو با مجله بیزنس‌ییر The Business Year)) درباره اهداف سند چشم‌انداز و میزان گردشگرانی که باید تا ۱۴۰۴ جذب کرد تأکید کرد که جذب گردشگر خارجی تنها به برنامه‌ریزی در داخل کشور مربوط نیست و متاثر از فضای سیاسی حاکم در دنیا نسبت به ایران است، البته برجام نطقه عطفی برای ایران از جهت تصویر‌سازی مثبت و مناسب برای ورود گردشگران خارجی به ایران بود.

او همچنین ظرفیت‌های ایران را در طیف‌های مختلف گردشگری نظیر گردشگری تاریخی، طبیعی، سلامت، روستایی و… معرفی کرد و گفت که با نگاهی آمایشی می‌توان فرصت‌های متنوعی را در ایران فراهم کرد.

معاون رئیس‌جمهوری مشارکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی، میزبانی رویدادهای مهم گردشگری و فعالیت‌هایی از این دست را فرصت‌هایی مناسب برای توسعه گردشگری و معرفی ایران دانست.

او در ادامه درباره وضعیت زیرساخت‌های گردشگری گفت که نزدیک تمام استان‌ها مشکل کمبود زیرساخت ندارند و تنها استان‌های اصفهان و پارس در فصل‌های پر‌گردشگر با مشکل زیرساخت مواجه هستند.

احمدی‌پور با اشاره به اینکه تاکنون ۵۳۰ اقامتگاه‌ بوم‌گردی در کشور فعالیت می‌کنند تصریح کرد که این اقامتگاه‌ها می‌توانند گردشگران خارجی را با فرهنگ بومی، آداب و رسوم، سنن، غذاهای محلی و… آشنا کنند.

او در تشریح اقدامات انجام‌شده برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران خارجی بیان کرد که سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سعی کرد از طریق هماهنگی‌های بین دستگاهی روند سرمایه‌گذاری خارجی در ایران را کمک کند و سرمایه‌گذاران خارجی بتوانند در مدت زمان کمتری مجوزهای لازم را اخذ کنند و پس از آن نیز برای بردن تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شوند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پایان با اشاره به برندسازی در بحث زیرساخت‌های گردشگری تأکید کرد که به آن دسته از سرمایه‌‌گذاران خارجی که برای ساخت یا بازسازی هتل‌ها در کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند تسهیلات خوبی ارائه می‌شود.

مشروح این مصاحبه در شماره‌های بعدی مجله بیزنس‌ییر به چاپ خواهد رسید. این مجله ماهیتی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد و در سطح کشورهای اروپایی و آمریکایی به دو صورت نسخه الکترونیکی و نسخه چاپی توزیع می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: نمایشگاه عکس «نگاه انفرادی» در خمینی شهر