پارسا نیوز: مرکز فوریت‌های ۱۹۷ پلیس راجع به اصفهان راه‌اندازی شد » اصفهان امروز

پارسا نیوز: مرکز فوریت‌های ۱۹۷ پلیس راجع به اصفهان راه‌اندازی شد » اصفهان امروز

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از راه‌اندازی مرکز فوریت‌های ۱۹۷ و تیم‌های ویژه به منظور رسیدگی سریع و به‌هنگام به تماس‌های مردمی و تکریم حقوق شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ  رحمت اله کرباسیون اظهار داشت: راجع به راستای اجرای تدابیر فرمانده نیروی انتظامی و با هدف رضایتمندی بیشتر مردم، رسیدگی فوری به راجع بهخواست‌ها و مشکلات شهروندان و جلب اعتماد مردم، صیانت از کارکنان و صحت عمل آنان راجع به انجام وظایفشان، مرکز فوریت‌های ۱۹۷ راجع به این فرماندهی راه‌اندازی شد.

وی افزود: این مرکز از ساعت از ۷ صبح تا ساعت ۲۴ شب به‌صورت ویژه آماده راجع بهیافت هرگونه اخبار و گزارش مردمی بوده و کارشناسان پلیس به‌صورت زنده پاسخگوی تماس‌های مردم خواهند بود.

این مقام مسئول، عدم تشکیل پرونده برای مراجعان به کلانتری‌ها، ایراد ضرب‌وجرح، بازداشت غیرقانونی، مطالبات غیرقانونی، جلوگیری از ورود مردم به مقرهای ناجا به بهانه مراسم‌ها، عدم ارائه رسید به هنگام توقیف اموال و مدارک خصوصاً مدارک خوراجع بهو، عدم حضور ۱۱۰ راجع به محل خصوصاً راجع به تصادفات جرحی و نزاع، عدم پاسخگویی اپراتورهای ۱۱۰، موکول نمودن امورات ارباب رجوع به‌روز بعد برخلاف قانون، ورود بدون مجوز به اماکن به‌خصوص منازل مردم، عدم حضور افسران تشخیص هویت راجع به محل وقوع جرم مانند قتل را ازجمله موارد فوریتی که شهروندان می‌توانند با این مرکز تماس بگیرند عنوان کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ساخت کانال تلگرام و مدیریت آن به زبانی ساده

وی تصریح کرد: راجع به این زمینه تیم ویژه‌ای تشکیل‌شده که به‌محض تماس شهروندان راجع به موارد با شماره تلفن ۱۹۷ و اظهار نارضایتی از عملکرد کارکنان سریعاً به محل اعزام و نسبت بررسی به پیگیری و حل مشکل فرد تماس‌گیرنده اقدام می‌کند.

سرهنگ کرباسیون با بیان اینکه اجرای طرح فوریت‌های ۱۹۷ نقش مؤثری راجع به صیانت و پیشگیری از تخلفات کارکنان، تکریم ارباب‌رجوع و رضایتمندی بیشتر مردم و حفظ حقوق شهروندی دارد، گفت: از یک ماه گذشته که این مرکز راه‌اندازی شده با استقبال خوب مردم استان روبرو بوده راجع به این مدت تعداد ۳۰ تماس فوریتی با این مرکز برقرار شده که تیم ویژه بازرسی استان نسبت به رسیدگی موضوعات و حل مشکل شهروندان اقدام کردند.

وی از تعداد چهار هزار و ۵۰۰ تماس با سامانه ۱۹۷ راجع به یک ماه گذشته خبر داد و اظهار داشت: ۲۰ راجع بهصد از این تماس‌ها تقدیر و تشکر از عملکرد کارکنان، ۱۰ راجع بهصد انتقاد، ۳۰ راجع بهصد مربوط به نظر و پیشنهاد و مابقی نیز راجع بهیافت مشاوره و راهنمایی از اپراتوران و کارشناسان ۱۹۷ بوده است.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: حضور نیروهای عربی در سوریه؛ امکان‌سنجی و پیامدهااندیشکده راهبردی تبیین

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: علاوه بر تماس‌های مردمی جلسات ارتباط مستقیم مردم با فرمانده انتظامی استان و دیگر مسئولان این فرماندهی روزهای دوشنبه از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح راجع به محل دفتر نظارت همگانی واقع راجع به خیابان بزرگمهر جنب بیمارستان آیت اله صدوقی برگزار می‌شود که شهروندان می‌توانند راجع به این جلسات شرکت و مشکلات، انتقادات و پیشنهاد‌ها خود را به‌صورت مستقیم با مسئولان راجع به میان بگذارند.