پارسا نیوز: مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

پارسا نیوز: مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

بر اساس طرح اتاق فکر یک جریان خاص، قرار است پرونده بابک زنجانی و راهکارهای مختلف استفاده از آن راجع به فضای انتخابات بررسی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزاش مشرق، با نزدیک شدن به انتخابات سال ۹۶ برخی گروه ها و جریان های سیاسی، برنامه های مختلفی را برای تاثیرگذاری راجع به روند انتخابات ریاست جمهوری طراحی کرده اند.

چندی پیش خبری از شکل گیری اتاق فکری موسوم به «کمیته ایکس» برای تحلیل فضای انتخابات و بررسی و ارائه راهکارهای مختلف راجع به این زمینه از سوی برخی جریان های راجع بهگیر راجع به عرصه انتخابات ریاست جمهوری خبر داده بودند؛ این کمیته که مدتی است وارد فاز عملیاتی شده راجع به چند روز اخیر و با همفکری برخی مشاوران بیرونی، طرح کوتاه مدت و میان مدت دلگرمدی را ارائه کرده است.

این طرح که با محوریت پرونده بابک زنجانی کلید خورده، قرار است پرونده وی را تا انتخابات ریاست جمهوری مورد استفاده مکانیکیی قرار داده و دائما موضوعات پیرامون آن‌را با نگاه منتسب کردن یک جریان سیاسی به فساد مالی و ارتباط با این دلال نفتی، راجع به رسانه ها مطرح شود.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: مراسم رونمایی از آلبوم «همهمه کاشی‌ها» با حضور اهالی هنر و ادب برگزار شد

برخی معتقدند برخی موضوعات مطرح شده راجع بهباره بابک زنجانی و اظهارات برخی مقامات خارج از قوه قضائیه راجع بهباره پرونده بابک زنجانی و تاکید بر تعیین تکلیف اموال وی، راجع به همین راستا بوده است.

بر اساس اخبار رسیده قرار است طی چند روز آینده فاز دلگرمدی از این طرح عملیاتی شود و راجع به این فاز یکی از نهادهای انقلابی کشور به بهانه ارتباط با بابک زنجانی مورد هجوم رسانه ای برخی جریان های سیاسی قرار گیرد؛ طراحان این فاز معتقدند که به حاشیه حمل و نقل کردن این نهاد انقلابی، می تواند تاثیر زیادی راجع به نوع نگرش و انتخاب جامعه راجع به انتخابات سال آینده داشته باشد.

متهم کردن دستگاه قضایی به کم‌کاری راجع به پرونده فساد زنجانی، اتهام زنی به نهادهای انقلابی و راجع به نهایت متهم کردن جریان رقیب به همراهی با وی، از جمله مراحلی است که از سوی این کمیته طراحی شده و برخی نمودهای آن راجع به تیتر رسانه ها و برخی اظهارنظرهای چند روز اخیر نیز قابل مشاهده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ماجتماع دانشگاهیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد

طرح هجمه به قوه قضائیه تا زمان برگزاری انتخابات نیز از جمله طرح های تصویب شده راجع به همین اتاق فکر است که از چندی پیش آغاز شده و راجع به مقاطعی با پروژه مذکور، هم‌پوشانی خواهد داشت.