پارسا نیوز: معرفی سرویس های اینترنتی خرید و اجاره مسکن پیرامون ایران

پارسا نیوز: معرفی سرویس های اینترنتی خرید و اجاره مسکن پیرامون ایران

مطمئنا همگی پیراموندسرهای خرید و اجاره مسکن پیرامون دهه هشتاد شمسی و سال های پیش از آن را به خاطر دارید، سال هایی که نیازمندی های همشهری و مراجعه حضوری به بنگاه های مشاور املاک تنها راه های خانه دار شدن بودند.

فارغ از این که بازار مسکن پیرامون گذشته رونق بسیار بیشتری از وضعیت اسفبار فعلی داشت، اما هرگز روند بسیار کند روش های سنتی پیرامون دنبال و رسیدن به مسکن ایده آل را فراموش نکرده ایم. پیرامون آن زمان یافتن یک خانه مناسب ممکن بود چند هفته و حتی چندین ماه زمان ببرد، اما این روزها به لطف سرویس های اینترنتی این مدت زمان به چند روز یا حتی چند «دقیقه» تقلیل یافته است.

از سرویس های آنلاینی صحبت می کنیم که به طور اختصاصی برای خرید و اجاره مسکن و مستغلات پیرامون سراسر کشور طراحی شده اند؛ سرویس هایی که نه تنها سرعت انجام معاملات را به شدت افزایش داده اند، بلکه پیرامون مواردی دست واسطه گران پیرامونیافت کننده حق کمیسیون های غیر قانونی را هم کوتاه نموده اند.

پیرامون مطلبی که مشغول خواندن آن هستید چهار مورد از برترین سرویس های اینترنتی برای خرید و اجاره مسکن پیرامون ایران را به شما معرفی کرده ایم. از شما دعوت می کنیم که تا پایان همراه ما باشید.

آلونک

666

اگر بخواهیم از میان تمام سرویس های خرید و اجاره املاک یکی را به عنوان نمونه معرفی کنیم، قطعا انتخاب ما «آلونک» خواهد بود. به عقیده ما پیرامون بازار نوپای سرویس های آنلاین خرید مسکن آلونک از معدود استارتاپ هایی بوده که توانسته خود را بیش از سایرین به مشخصه های یک سرویس ایده آل نزدیک کند. بگذارید دلایل این موضوع را با هم از نظر بگذرانیم.

آلونک خدمات خود را به صورت رایگان و پیرامون سه پلتفرم iOS، انپیرامونوید و تحت وب به کاربران ارائه می کند. طبیعتا پشتیبانی از پلتفرم بیشتر به معنای جامعه کاربری بزرگ تر است، و جمعیت زیاد هم یعنی این که شرایط انجام معامله میان فروشنده و خریدار زودتر فراهم می گردد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: ممنوعیت پزشکان استخدامی از فعالیت در بخش خصوصی

اما از نظر ما این مهم ترین شاخصه آلونک نیست. سرویس مورد بحث تنها استارتاپ ایرانی است که نه فقط برای خریدار بلکه برای مشاورین املاک هم اپلیکیشنی جداگانه ارائه کرده. این بدان معناست که آلونک بیش از آنکه موتور دنبالیی برای املاک فروشی باشد، بستری قابل قبولی فراهم کرده تا اعتماد میان خریدار و فروشنده را پیرامون معاملات ملکی افزایش دهد.

4-w600

جالب است بدانید که پیرامون حال موجود ۱۵۰۰۰ نفر مشاور تأیید شده پیرامون آلونک مشغول راهنمایی مشتریان و ارائه خدمات خود هستند. آلونک چه پیرامون وبسایت و چه پیرامون اپلیکیشن دارای محیط ساده و کاربر پسندی است که پیرامون آن می توانید انواع ملک (آپارتمان مسکونی، اداری، ویلا، کلنگی و …) را پیرامون مناطق ۲۲ گانه پایتخت دنبال کنید.

پیرامون مورد هر ملکی که برای اجاره یا خرید دنبال کنید اطلاعات کاملی مثل متراژ و تعداد واحد و پارکینگ و انباری و … ذکر شده و نتایج را می توانید بسته به بودجه تان فیلتر نمایید. یکی دیگر از مزایای آلونک هم ارائه نمودار قیمت برای مناطق مختلف تهران است تا با تحت نظر ستاندن نوسانات پیرامون بهترین زمان ممکن برای انجام معامله دست به کار شوید.

دسترسی پیرامون سه پلتفرم، جامعه کاربری بزرگ، امکان ارتباط با مشاورین متخصص و پایش نوسانات قیمتی مسکن دلایلی هستند که آلونک بتواند راه ایده آلی برای خانه دار شدن شما باشد.

ایران فایل

iranfile-1-w600

برای خرید و اجاره مسکن پیرامون تهران «ایران فایل» هم جزو گزینه های ایده آل است. سرویس مذکور از طریق وبسایت و پلتفرم های iOS و انپیرامونوید خدمات خود را ارائه می کند، و از آرشیو بزرگ آگهی های ثبت شده پیرامون آن مشخص است که با سرویس پرطرفداری مواجه هستیم.

ایران فایل هم مثل آلونک عمده تمرکز خود را بر املاک شهر تهران گذاشته، اگرچه به طور آزمایشی شروع به ستاندن آگهی از شهرستان ها هم نموده است. تیم ایران فایل پیرامون طراحی محیط کاربری (چه برای وبسایت و چه اپلیکیشن) زمان زیادی نگذاشته، برای همین انتظار محیط شسته رفته و منظمی مثل آلونک را نباید از آن داشته باشید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: یادداشت/ مهران ابراهیمیان ایالت، تورم با تاریخ مصرف محدود را انبار می‌کند!

با این وجود نمی توان انکار کرد که با دنبالی پیرامون آن شانس خوبی برای یافتن یک ملک اکازیون خواهید داشت. خرید، رهن و اجاره، معاوضه مسکن و تصاحب پروژه کارهایی هستند که پیرامون بستر آنلاین ایران فایل می توانید انجام دهید.

پیرامون انتها باید گفت که به جز موتور دنبالی قپیرامونتمند و به روز رسانی سریع آگهی ها پوشش اخبار حوزه مسکن هم از دیگر مزایای استفاده از ایران فایل محسوب می شود.

دیوار

divar

نیازی به معرفی ندارد؛ «دیوار» چندین سال است که مهم ترین مرجع مردم برای خرید و فروش کالای دست دوم محسوب می شود و با وجود آنکه سرویسی اختصاصی برای خرید و اجاره املاک و مستغلات نیست، بخش مربوط به آن یکی از پر بازدیدترین قسمت های این سرویس به حساب می آیند. اما دلیل آن چیست؟

بدون شک جمعیت بزرگ کاربری. دیوار پیرامون حال موجود دوازدهمین وبسایت پربازدید ایران است، و از شهرهای بزرگ و روستاهای کوچک پیرامون آن آگهی پیدا می کنید. پیرامون مورد بخش مسکن هم چنین شرایطی را مشاهده خواهید کرد.

اما علیرغم این که تعداد آگهی پیرامون دیوار بالاست، همانند سرویس های تخصصی پیرامون آن فیلترهای دنبالی کاملی را نمی بینید. همین باعث می شود که پیرامون بسیاری موارد برای یافتن مورد اکازیون به مشکل بر بخورید.

مورد بعد آنکه برای وارد کردن اطلاعات مسکن پیرامون دیوار پروتکل منظمی وجود ندارد و آگهی دهنده ها با سلایق و سطح سواد متفاوت اقدام به نوشتن متن کرده اند. بعضی از آگهی ها حتی دارای تصویر هم نیستند و پیرامون ضمن به امکاناتی مثل مقایسه قیمت ها و پایش نوسانات قیمتی دسترسی ندارید.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: مقایسه سامسونگ کروم بوک پلاس با مایکروسافت سرفیس پرو ۴

با این اوصاف شاید تنها دلیل قانع کننده جهت یافتن مسکن پیرامون دیوار جمعیت بزرگ کاربری و آگهی های زیادش باشند.

شیپور

111

«شیپور»، رقیب بزرگ دیوار هم بخش املاک پر بازدیدی دارد و بسیاری از مردم برای خرید و اجاره خانه آن را می پسندند. اما باز هم مثل دیوار باید توجه داشته باشید که شیپور بستری تخصصی برای خرید و فروش آنلاین مسکن نیست.

فیلترهای دنبالی شیپور اگرچه گزینه های بیشتری را نسبت به دیوار پیرامون بر می گیرد، اما جمعیت کاربری کوچک تری دارد و شانس رسیدن به نتیجه ایده آل پیرامون آن نسبت به دیوار کمتر است.

هر چند نمی توانیم انکار کنیم که شیپور هم جز پربازدیدترین وبسایت های کشور محسوب شده و دسترسی از سه طریق مرورگر، اپلیکیشن iOS و انپیرامونوید از امکانات خوب آن محسوب می شوند. بنابراین دیوار را هم به عنوان یکی از سرویس های خوب دنبالی املاک به شما توصیه می کنیم.


مطمئنا فهرست سرویس های فعال پیرامون این حوزه به چهار مورد منتهی نمی شود، اما پیرامون این مطلب صرفا به معرفی سرویس هایی پرداختیم که خدمات شان را با کیفیت بالاتری به کاربر ارائه می کنند.

آن طور که شواهد نشان می دهد پیرامون حوزه املاک نیز رفته رفته علاقه مندی عموم برای بهره گیری از خدمات آنلاین بیشتر شده و به یقین آینده نه چندان دور متعلق به سرویس های آمده پیرامون بالا خواهد بود؛ خصوصاً آنهایی که تخصصی تر به موضوع نگریسته و راهکارهایی مطلوب تر و بهینه تر را پیرامون اختیار کاربر قرار می دهند.

سرویس های تخصصی مسکن با میزبانی از کارشناسان این حوزه نه تنها احتیاج شما را برای مراجعه حضوری به بنگاه های املاک کم می کنند، بلکه با دنبالهای فیلتردار و اسباب پایش نوسانات قیمتی شما را با سرعت بیشتری به مسکن ایده آل تان خواهند رساند.