پارسا نیوز: موتورسواران ملزم به در بارهیافت آرم طرح ترافیک می‌شوند؟ – سلامت اجتماعی

پارسا نیوز: موتورسواران ملزم به در بارهیافت آرم طرح ترافیک می‌شوند؟ – سلامت اجتماعی

سلامت نیوز:رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران جزئیات الزام موتورسیکلت‌ها برای در بارهیافت آرم طرح ترافیک سالیانه را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اقبال شاکری در باره جمع خبرنگاران با اشاره به خبر الزامی شدن در بارهیافت آرم طرح ترافیک سالانه برای موتورسیکلت‌های پایتخت گفت: در باره حین بررسی تعرفه‌های طرح ترافیک در باره کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران برای اولین بار پیشنهاد شد که در باره راستای ساماندهی موتورسیکلت‌های پایتخت، تمهیدات ویژه‌ای برای سال ۹۶ اتخاذ شود.

وی در باره تشریح این برنامه‌ها گفت: بر همین اساس تمامی موتورسیکلت‌های پایتخت برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید نسبت به اخذ آرم طرح ترافیک سالانه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه لذا باید تمامی موتورسیکلت‌ها برگه معاینه فنی داشته باشند گفت: همچنین مقرر شد که موتورسیکلت‌ها عوارض سالیانه خود را نیز پرداخت کنند؛ به گونه‌ای که موتورسیکلت‌های انژکتوری ۱۰ در بارهصد عوارض یک خودر بارهو، موتورسیکلت‌های کاربراتوری ۲۰ در بارهصد عوارض یک خودر بارهو و موتورهای برقی نیز از عوارض معاف هستند که این برنامه‌ها از سال ۹۶ اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: سوء استفاده از امکانات کشور برای تبلیغ نامزد دولت/ صدای محرومان و مستضعفان خواهم بود

وی با اشاره به استقبال پلیس راهور و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از این مصوبه گفت: پلیس در باره حال اماده اقدام به اعمال قانون به صورت فیزیکی می‌کند اما با اجرایی شدن این برنامه، دوربین‌های شهر تهران رصد موتورسیکلت‌ها را بر عهده می‌گیرند.

وی با بیان اینکه همچنین ستاد معاینه فنی شهر تهران دو خط از مراکز خود را در باره پنج مرکز به بحث معاینه فنی موتورسیکلت‌ها اختصاص داده است گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این طرح موتورسیکلت‌های پایتخت سامان بیابند.

وی افزود: این طرح در باره کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تصویب شده و برای تصویب نهایی به زودی در باره صحن شورای شهر قرائت می‌شود.