پارسا نیوز: موفقیت«قوامین»درپرداخت تسهیلات اشتغال/حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی – پارسا | اخبار ایران و جهان

پارسا نیوز: موفقیت«قوامین»درپرداخت تسهیلات اشتغال/حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی – پارسا | اخبار ایران و جهان

پارسا- گروه استان‌ها: بانک قوامین که فعالیت خود را با نام صندوق قرض‌الحسنه نیروی انتظامی و با هدف تأمین توان مالی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۷۹ به مؤسسه پس‌انداز و قرض‌الحسنه قوامین و نهایتاً با مجوز شماره ۱۵۰۰۵۹/۹۱ به تاریخ ۱۳۹۱/۰۶/۱۲ صادره از سوی بانک مرکزی به نام «بانک قوامین» تبدیل نام یافت.

قوامین مطالبات ۴ موسسه ورشکسته را پرداخت کرد

در سال ۱۳۹۱ بانک قوامین به‌عنوان هشتمین بانک فرابورس وارد عرصه شد، روابط عمومی این بانک در ۱۲ آبان ۹۲ در وب‌سایت این بانک اعلام کرد که این بانک در دومین اجلاس بین‌المللی اکوایت موفق به دریافت نشان و استاندارد بین‌المللی رضایتمندی مشتریان (ISO ۱۰۰۰۴:۲۰۱۲) و نیز نشان بین‌المللی نوآوری در مدیریت بانکداری از سوی اتحادیه اروپا شده است.

بانک قوامین تاکنون تعهدات چهار مؤسسه مالی و اعتباری ورشکسته: آل طاها اصفهان، محمد رسول‌الله اصفهان، گنبد سبز نجف‌آباد و مؤسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان را پذیرفته و اقدام به بازپرداخت سرمایه‌گذاری‌های مشتریان این مؤسسات مالی و اعتباری کرده است و پس از موفقیت در این امر مؤسسه قوامین به بانک ارتقا یافت.

فعالیت ۲۰ شعبه بانک قوامین در لرستان

روح اله بهمنی در گفتگو با پارسا در سخنانی با بیان اینکه بانک قوامین در سال ۷۹ با نام صندوق قرض‌الحسنه افتتاح شد و در سال ۸۳ هم‌زمان با ساماندهی صندوق «آل طه» و «جی» اصفهان  به موسسه مالی اعتباری تبدیل وضعیت شد اظهار داشت: همچنین در شهریورماه سال ۹۱ هم‌زمان با مشکلی که برای تعاونی اعتماد ایرانیان در سراسر کشور اتفاق افتاد  بانک مرکزی مأموریت ساماندهی و پرداخت مطالبات مردم را به بانک قوامین واگذار کرد.

پیشنهاد ویژه :   اخبار ویژه: سناریوهای قیمت نرخ ارز تا پایان سال

وی با بیان اینکه در این راستا با همت همکاران و همکاری مردم مطالبات تمام مشتریان پرداخت شد گفت: تعاونی بدون اینکه کوچک‌ترین هزینه‌ای برای کشور و امنیت کشور ایجاد شود ساماندهی شد.

مدیرعامل شعب بانک قوامین لرستان با تأکید بر اینکه نکته حائز اهمیت این بود که علاوه بر اینکه سپرده‌های مردم پرداخت شد تمامی پرسنل تعاونی اعتماد ایرانیان را جذب بانک قوامین کردیم گفت: این یک نکته مثبت و خدمت برجسته بود که ما توانستیم به نظام بانکی و آحاد مردم ارائه بدهیم.

بهمنی با بیان اینکه در سال ۹۱ مجوز بانک را از بانک مرکزی دریافت کردیم گفت: هم اکنون بیش از ۷۶۰ شعبه بانک قوامین در سراسر کشور به مردم ارائه خدمت می کنند و در لرستان نیز ۲۰ شعبه مشغول فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند.

شفاف سازی فعالیت های بانک قوامین به سهامداران و مردم

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم باید اطلاعات لازم را در خصوص تفاوت بین بانک و موسسات را متوجه باشند و بدانند گفت: یک بانک و حتی یک موسسه دارای مجوز به دلیل اینکه نزد بانک مرکزی سپرده قانونی دارد و فعالیت های آن مطابق با سیاست های شورای پول و اعتبار و همچنین بانک مرکزی است، سپرده های مشتریان را تضمین می کند و در این راستا موسسات غیر مجاز به دلیل اینکه فاقد چنین پشتیبانی و حمایتی هستند ممکن است با کوچکترین تحرک و کوچکترین مراجعه مشتریان به موسسه دچار مشکل شوند.

پیشنهاد ویژه :   استانها: فاز نخست بزرگ‌ترین گلخانه هیدروپونیک کشور در زرندیه افتتاح شد

مدیر عامل شعب بانک قوامین لرستان با تاکید بر اینکه بانک قوامین طبق اعلام بانک مرکزی و مطابق بخشنامه شفافیت، ششمین بانک در سطح کشور معرفی شد گفت: بخشنامه شفافیت به این امر اشاره دارد که تمام صورت های مالی و تمام فعالیت های بانک شفاف است و به تمام ذی نفعان از جمله سهامداران اطلاع رسانی می شود و در جریان تمام فعالیت های بانک قرار می گیرند.

بهمنی با بیان اینکه بانک قوامین با تاکید بر اینکه بخشنامه شفافیت یک شاخص اعتماد زا برای سهامداران و مردم محسوب می شود گفت: بانک قوامین همواره آمادگی پرداخت تسهیلات در بخش های مختلف اقتصادی به خصوص بخش بازرگانی و خدمات را دارد.

پرداخت تسهیلات به مشتریان در کمترین زمان ممکن بوسیله بانک قوامین

وی با تاکید بر اینکه بانک قوامین بدون سپرده گذاری تسهیلات لازم را به مردم و متقاضیان پرداخت می کند گفت: در این راستا این امر به همه شعب بانک قوامین نیز ابلاغ و اطلاع رسانی شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: «خُرم» شهرم آرزوست/زخم های خرمشهر مرهم می خواهد - پارسا | پایگاه خبری

مدیر عامل شعب بانک قوامین لرستان با بیان اینکه تسهیلات در کمترین زمان ممکن و بدون در انتظار قرار دادن مشتریان به آنها پرداخت می شود گفت: بعد از تشکیل پرونده فرآیند پرداخت تسهیلات به متقاضیان در دستور کار قرار می گیرد.

بهمنی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در بحث خدمات الکترونیک نیز بانک قوامین در هر مکان می تواند  برای خدمت رسانی به مردم خودپرداز نصب کند و برای آمادگی نصب کارت خوان برای بنگاههای کسب و کار و نصب دستگاههای بی سیم و ثابت را دارد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی از سوی بانک قوامین لرستان طی سال گذشته بیان داشت: در سال گذشته، مطابق با اهدافی که کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری برای بانک قوامین در نظر گرفته شد، ۳۰ درصد آن عدد را پرداخت کردیم و در این زمینه نیز بانک قوامین در بین بانک های خصوصی اولین بانک بود.

مدیر عامل شعب بانک قوامین لرستان گفت: امسال نیز میزان تسهیلات پرداختی به طور حتم بیشتر از این میزان خواهد بود.

بهمنی تعداد سپرده گذاران بانک قوامین لرستان را بیش از ۱۲۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: بانک قوامین به عنوان یک بانک ارزشی و همگام با سیاست های نظام و اقتصاد مقاومتی سالانه ماموریت های خود را عملیاتی می کند.