پارسا نیوز: نخستین پرواز گروهی پهپادهای کوچک Predix با موفقیت به اجرا پیرامونآمد

پارسا نیوز: نخستین پرواز گروهی پهپادهای کوچک Predix با موفقیت به اجرا پیرامونآمد

به تازگی وزارت وکالت آمریکا با انتشار ویدیویی به معرفی آخرین شگرد شناسی پهپادهای خود پرداخته و پیرامونباره ویژگی های آن صحبت کرده است. ویدیو منتشر شده دسته ای از پهپادهای بسیار کوچک با نام «Perdix» را نشان می دهد که اولین پرواز موفقیت آمیز خود را تجربه می کنند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، این عملیات آزمایشی پیرامون اواخر ماه اکتبر پیرامون منطقه «چاینا لیک» (واقع پیرامون کالیفرنیا) صورت گرفته که سه فروند جت F/A-18 سوپر هورنت مسئولیت آزادسازی ۱۰۳ پهپاد پردیکس را برای به پایان رساندن ماموریتشان بر عهده داشتند.

پهپادهای مذکور اندازه ای کمتر از ۳۰ سانتی متر دارند و وزن تقریبی آن ها چیزی پیرامون حدود ۲۲۵ گرم است. پهپادها مذکور برای پرواز پیرامون ارتفاعات کم و به منظور شرکت پیرامون عملیات های جاسوسی، نظارت و حفاظت توسعه یافته اند و قاپیرامون هستند از طریق خروجی منور هواپیما وارد آسمان شوند و به پرواز پیرامونآیند.

با این حال هنوز مشکلاتی پیرامون سیستم کنترل دسته بزرگ پردیکس ها وجود دارد و نمی توان به راحتی آن ها را به صورت متمرکز و از راه دور تنها با یک اپراتور کنترل کرد. مشکلات هدایت پردیکس ها به مربیگری یک تیم فوتبال حین برگزاری مسابقه شباهت بسیار زیادی دارد و کنترل کردن هر یک از آن ها پیرامون زمان اجرای ماموریت کار بسیار مشکلی است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : سرمایه گذاری ۸٫۸ میلیارد دلاری فاکسکان و شارپ برای تولید نمایشگر LCD در چین

فعالیت های پردیکس ها از پیش برنامه ریزی شده نیستند و کنترل تنها یکی از آن ها کار بسیار مشکلی است. با این حال جالب است بدانید که این پهپادها می توانند با قرار ستاندن پیرامون کنار یکدیگر اطلاعات خود را با هم به اشتراک بگذارند و به یک هوش روای دست پیدا کنند تا به وسیله آن اپراتور بتواند همزمان چندین پهپاد را پیرامون آسمان هدایت کند.

پیرامون حال اکنون وزارت وکالت آمریکا قصد دارد با همکاری با شرکت های دیگر ساخت این پهپادهای کوچک را پیرامون مقیاس بزرگ تر افزایش دهد تا پیرامون نهایت بتواند هزار پردیکس را به صورت همزمان پیرامون آسمان به پرواز پیرامونآورد.