پارسا نیوز : نرخ اعتیاد در باره محیط های صنعتی بالاتر از سایر محیط‌هاست

پارسا نیوز : نرخ اعتیاد در باره محیط های صنعتی بالاتر از سایر محیط‌هاست

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر باره کشور عنوان کرد: در باره محیط های دانشگاهی نیز می توان از دانشجویان و اساتید برای تشکیل تشکل‌ها با هدف کنترل و کاهش اعتیاد و آگاهی بخشی به این بخش از جامعه استفاده کرد.

افشار با تاکید بر اهمیت نقش شهرداریها در باره برنامه‌های کنترل و کاهش اعتیاد ادامه داد: شهرداری باید مکان هایی را برای نشست های پیشگیری و ترغیب شهروندان جهت شرکت در باره این نشست ها در باره نظر بگیرد.

وی افزود: به منظور حمایت از اشتغال بهبود یافتگان به عنوان یک عامل منع کننده و نیز حمایت از بانوان سرپرست خانوار نیاز است که شهرداری مکان‌هایی را در باره پارک ها به عنوان بازارچه در باره اختیار این افراد قرار دهد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکتهای مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر باره کشور گفت: سند جامع پیشگیری نقشه راه ماست و باید براساس این سند محله، مدر بارهسه فضای کاری، دانشگاهی و فضای قابل قبولی تحت پوشش برنامه های کنترل و کاهش اعتیاد قرار بگیرند.

افشار در باره بخشی دیگر از سخنانش عنوان کرد: در باره سال جاری به منظور ارائه خدمات در بارهمانی معتادان بی بضاعت و کم بضاعت در باره قالب بیمه سلامت خدمات مناسبی صورت گرفته و ۶۶ مرامیارد تومان برای این منظور در باره نظر گرفته شده که هنوز ۳۳ مرامیارد تومان این مبلغ تامین اعتبار نشده است و برای سال اینده نیز ۸۷ مرامیارد تومان در باره نظر گرفته شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : ۱۰سلبریتی‌آمریکایی که مسلمان شدند+تصاویر

وی افزود: به منظور جلوگیری از ازدحام معتادان متجاهر در باره سال جاری بودجه بیشتری برای مراکز شلتر و DIC اختصاص یافت که به این طریق از افزایش معتادان متجاهر جلوگیری و به نحوی کنترل این موضوع را شاهد باشیم.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر باره کشور بر نظارت بر نکات بهداشتی و سلامتی محیط مراکز نگهداری از معتادان تاکید و عنوان کرد: لازم است که ستاد مبارزه با مواد مخدر باره استان به طور مستمر و بدون اظهارنامه قبلی از مراکز بازدید کرده و در بارهصورت غیرقابل قبول بودن نسبت به تعطیلی آن اقدام کند.

افشار عنوان کرد: طرح آموزش دهیاران برای جلوگیری از کاشت در بارهخت ماده مخدر باره گل اقدام موثری است. این طرح در باره ستاد مبارزه با مواد مخدر باره کشور مطرح می شود و می تواند به عنوان طرحی ملی مورد پیگیری قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باره استان مرکزی نیز، گفت: در باره سال جاری ۱۷۷ مصوبه شورا اجرا شده و ۲۷ مصوبه نیز در باره حال اجراست.

نبی الله شاه محمدی بیان کرد: در باره سال جاری دو لابراتور و ۱۹ گروه و باند مواد مخدر باره منهدم و مکوششی شده و ۶ هزار و ۲۵۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر باره با ۵۸ در بارهصد رشد، کشف شده است.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: همگرایی تهران و اسلام‌آباد علیه تهدید‌های مشترک

وی عنوان کرد: برگزاری نشست های شورا در باره اراک نسبت به سال گذشته ۷۵ در بارهصد رشد داشته و بیشترین رشد با ۱۲۳ در بارهصد در باره خمین گزارش شده است.

شاه محمدی ادامه داد: بیش از ۸۰ دستگاه خودر بارهو توقیفی و مصادر بارهه ای ناشی از جرائم مواد مخدر باره در باره سطح استان مرکزی در باره سال ۹۵ جمع اوری شده است.

وی افزود: تعداد مراکز دستگاه اجرای و غیر دستگاه اجرای ویژه در بارهمان معتادین در باره استان مرکزی به ترتیب ۵ و ۱۶۸ مرکز است به طوری که امسال این مراکز ۱۶۶ نفر را پذیرش کرده اند.

شاه محمدی اظهار کرد: تعداد افراد پذیرش شده تحت در بارهمان با متادون ۳۳۰ نفر بوده که در باره سال گذشته این رقم ۴۲۱ نفر گزارش شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باره استان مرکزی در بارهخصوص پویش گل که نزدیک بهزیستی استان در باره حال انجام است، گفت: این پویش به مانند کارزار شیشه است که با هدف پیشگیرانه شکل گرفته و گروه هدف آن نوجوانان هستند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بر استفاده از ظرفیت هنرمندان استان در باره این بخش تاکید کرد و این مهم را در باره کاهش و کنترل اسیب های اجتماعی موثر دانست.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز : به اندازه ۳۰ سال در "بهداشت" سرمایه‌گذاری کردیم

مهدی حقیقی بیان کرد: تهیه فیلم کوتاه می تواند در باره اگاهی بخشی به جامعه بسیار موثر باشد و متاسفانه این ظرفیت مورد بی توجهی قرار گرفته است و باید برنامه منسجمی جهت بهره گیری از این فرصت تعریف شود.

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر باره فرماندهی نیروی انتظامی استان مرکزی نیز عنوان کرد: امسال حدود یک تن مواد مخدر باره در باره استان کشف شده است و در باره این راستا عملیات های مشترکی با استان های قم، کردستان، یزد، کرمان هرمزگان به انجام رسیده است.

احمدر بارهضا چگنی بیان کرد: قیمت مواد مخدر باره در باره استان مرکزی تابع تهران، البرز و استان اصفهان است و ما در باره استان مرکزی بارانداز مواد مخدر باره را نداریم.

به گزارش ایسنا، رئیس شورای شهر کلانشهر اراک نیز گفت: در باره ستاد بازآفرینی شهری، حاشیه نشینی بسیار مورد توجه قرار دارد و در باره حال فعلی در باره ۲ منطقه از اراک طرح سرای محله با ارائه خدمات مشاوره ای روانشناسی آموزشی در باره جهت ممانعت از بروز مجدد اعتیاد در باره افراد بهبودیافته مستقر شده است.

به گزارش ایسنا، در باره این نشست مقرر شد ۱۲ خانه ورزش در باره ۱۲ روستای هر یک از شهرستان های استان ایجاد شود.