پارسا نیوز: همه از درگیری میرزاده و فرزندانش با یاسر هاشمی خبر داشتند/ دفاع هاشمی از رئیس سابق جای تعجب دارد!

پارسا نیوز: همه از درگیری میرزاده و فرزندانش با یاسر هاشمی خبر داشتند/ دفاع هاشمی از رئیس سابق جای تعجب دارد!

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های پارسا، وحید شورابی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با پارسا، درباره جوسازی‌های رسانه‌های زنجیره‌ای درباره تغییرات مدیریتی دانشگاه آزاد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است و به‌عنوان نهاد علمی خدمات زیادی را به نظام انجام داده است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه همواره از وجود جریانی که در تمام شئونات دانشگاه حضور داشتند، رنج می‌برد، یادآور شد: این جریان با رانت و رابطه بر امورات اقتصادی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه تسلط داشته است. متأسفانه نظارتی هم بر این دانشگاه نبود. هیئت‌امنایی فرمایشی به‌عنوان هیئت امنا و هیئت مؤسس بر مسائل دانشگاه نظارت می‌کرد و بقیه به‌دنبال اجرا کردن فرمایشات یک شخص بودند.

مسئول شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این افراد در اظهارات‌شان اذعان می‌کردند که دانشگاه آزاد میراث آنهاست، هنوز هم این اصطلاح را به کار می‌برند، دانشگاه آزاد را ملک شخصی خود می‌دانستند و با مطرح کردن ماجرای وقف دانشگاه آزاد به‌دنبال این بودند که نظارتی در دانشگاه وجود نداشته باشد، حتی در ادبیات مسئولان ارشد دانشگاه آزاد در آن دوران این بود که جمهوری اسلامی دانشگاه آزاد را غصب کرد.

شورابی با بیان اینکه دانشگاه آزاد محل رشد انسان‌‌های زیرپوستی بود که برای نظام اسلامی هزینه ‌ایجاد می‌کردند، تصریح کرد: از خاطرمان نرفته که در سال ۸۸ با پول این دانشگاه سایت‌هایی مانند “جمهوریت” علیه جمهوری اسلامی ایران به فعالیت می‌پرداختند. اسناد تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد نشان می‌دهد که این جریان علیه نظام قیام کرد و برای نظام مشکلاتی را ایجاد کرد.

پیشنهاد ویژه :   پارسا نیوز: انتقاد رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشمر از جولان کالاهای چینی در اطراف بقاع متبرکه این شهر

وی با اشاره به اینکه تغییرات مقطعی در این دانشگاه بی‌نتیجه ماند و مجدداً از سال ۹۲ جریان مذکور در دانشگاه آزاد حضور پیدا کرد، گفت: این جریان از سال ۹۲ شبکه خود را در دانشگاه آزاد قوی‌تر کرد. انتصاباتی انجام شد که  در آن حرمت امام‌خمینی(ره) و نظام اسلامی نگه داشتن نشد. نیروهای سالم این دانشگاه نیز از تخریب جریان مذکور در امان نماندند و از پست‌های مدیریتی و مسئولیت‌ واحدهای دانشگاه آزاد برکنار شدند، شرایطی را ایجاد کردند که هر کسی با آنها همراه نباشد برکنار می‌شد.

مسئول شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: این جریان تخلفات گسترده‌ای را در دانشگاه آزاد مرتکب شد که رشته‌های  بدون مجوز، فشار بر تشکل‌های دانشجویی و حقوق‌های کلان بخشی از آن رفتارها بود، به‌طوری که حتی به وزارت علوم نیز پاسخگو نبودند و مسئولان آموزشی وزارت علوم نیز از اقدامات غیرکارشناسی آنها دل پردردی داشتند.

شورابی با اشاره به تبدیل خط‌مشی دانشگاه آزاد با حضور دکتر ولایتی در این دانشگاه، افزود: با این تبدیل، امیدها برای تبدیل روند دانشگاه آزاد و در چارچوب اهداف انقلاب اسلامی قرار بردن آن بیشتر شد.

وی با اشاره به اینکه همسو شدن دانشگاه با اهداف انقلاب نیازمند ایجاد تبدیل و تحولاتی است، گفت: تبدیل ساختار دانشگاه از جمله مطالبات برای حرکت این دانشگاه در مسیر اهداف انقلاب است و قطعاً در این مسیر نیازمند تغییرات کارگزاران نیز هستیم، نمی‌شود در دانشگاه تحولی ایجاد کرد، اما این مسئله را با همان افرادی که داخل این شبکه و باند قرار دارند به نتیجه رساند، قطعاً باید تغییراتی ایجاد و خون جدیدی در رگ‌های این دانشگاه دمیده شود.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : تکمیل بانک اطلاعاتی معلولان تا پایان سال جاری - پارسا

مسئول شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: این حق مدیریت جدید است که تبدیل و تحولاتی را در این دانشگاه ایجاد کند. چگونه وقتی آقای میرزاده مسئولیت دانشگاه را به‌عهده گرفت تمام مدیران را قلع و قمع کرد و نیروهای مورد نظر خود را به دانشگاه آزاد منتقل کرد، طبیعتاً مدیر جدید هم حق دارد افراد همسو و هم‌جهت با سیاست‌ها و نگاه‌های خود را در دانشگاه منصوب کند، این مسئله امری طبیعی است و به جنجال‌سازی نیاز ندارد.

شورابی با اشاره به برکناری یاسر هاشمی از مسئولیت خود در دانشگاه آزاد نیز گفت: جای تعجب دارد که آقای یاسر هاشمی برکناری خود را به‌دلیل پشتیبانی از آقای میرزاده اعلام می‌کند، نزدیکً همه می‌دانند وی با آقای میرزاده دچار اختلاف اساسی بود. دفاع یاسر هاشمی از میرزاده و اظهار نگرانی‌ به‌دلیل نبود وی در دانشگاه آزاد بسیار تعجب برانگیز است.

وی تصریح کرد: همه از درگیری میرزاده و فرزندانش با آقای یاسر هاشمی خبر دارند. آن‌گونه که ما خبر داریم، اگر مرحوم  هاشمی هم زنده بودند به‌دلیل تلاش‌های یاسر هاشمی شخص دیگری به‌جای میرزاده در دانشگاه مسئولیت می‌گرفت، یعنی وی به‌دنبال عبور از میرزاده بود و گزینه‌هایی را نیز برای ریاست دانشگاه آزاد مدنظر داشت. پشتیبانی فعلی وی از آقای میرزاده جای تعجب دارد، نگرانی یاسر هاشمی از نبود میرزاده در دانشگاه آزاد بیشتر به طنز شبیه است، زیرا تا وقتی میرزاده در دانشگاه آزاد بود به‌دنبال برکناری وی بودند و اکنون از برکناری او ناراحت هستند و ابراز نگرانی می‌کنند.

پیشنهاد ویژه :   اخبار تکنولوزی: آیا حوله های آشپزخانه موجب مسمومیت و آلودگی میکروبی می شوند

مسئول شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد متعلق به نظام اسلامی است، افزود: افراد و وابستگی آنها به دانشگاه آزاد اهمیتی ندارد، این جریان اگر قدرت داشت مانند دوران پایان ریاست‌جمهوری آقای هاشمی به‌دنبال مادام العمر کردن مسئولیت خود در دانشگاه آزاد بود.

شورابی ادامه داد: عملکرد این جریان در عمر سی و چند ساله دانشگاه آزاد بر کسی پوشیده نیست. مشکلاتی که در حوزه فرهنگی ایجاد کردند و تأسیس رشته‌هایی که اساساً مجوز ندارند، از دیگر اقدامات این جریان در دانشگاه آزاد است. یکی از مشکلات مدیریت جدید دانشگاه آزاد پرداخت حقوق به اعضای هیئت علمی است  که اساساً رشته تحصیلی آنها هیچ دانشجویی در دانشگاه  ندارد.

وی در پایان گفت: در حال اماده رشته‌های فراوانی در دانشگاه آزاد وجود دارد که در مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد دانشجو ندارد، اما چند عضو هیئت علمی برای این رشته تحصیلی از دانشگاه حقوق می‌گیرند. آیا این مسائل را جریانی که در دانشگاه فعال بود، می‌توانست اصلاح کند؟ ما معتقدیم این روند باید اصلاح شود. قطعاً با تفکر قبل نمی‌توان مسائل دانشگاه را اصلاح کرد و این مهم نیازمند حضور افراد جدید با تفکرات جدید است.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و پارسا صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/